Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kde v Praze hledat prvotřídní zahrádky u restaurací? Tady je 17 extra tipů

doporučujeme | 24. 7. 2023

Taky je milujete? Zahrádky prostě k létu patří. Je nám jasné, že určitě máte své oblíbené místo, kam chodíte po práci s kolegy na jedno nebo o víkendu na brunch/kafe. I my v redakci CityBee máme své zahrádkové favority a rozhodli jsme se, že se s vámi o ně podělíme. Takže pokud cítíte, že by to chtělo osvěžení, vyrazte se osvěžit na některou z následujících zahrádek u pražských restaurací a kaváren.

Text: Petra Müllerová, Lukáš Rozmajzl

KOUZLO DVORKŮ

Chcete-li si v klidu popovídat nebo jen dát oběd či kávu a přitom zůstat v centru, vyzkoušejte některou ze zahrádek ve dvoře. Na okamžik se tu schováte před rušným velkoměstem i každodenními povinnostmi.

Luka Lu

Luka Lu je restaurace sarajevské rodiny Djoremových a je zaměřena na speciality zemí bývalé Jugoslávie a středomořskou kuchyni (převážně ryby a mořské plody). Na své si ale přijdou i milovníci těstovin. Kromě vnitřních prostor nebo zahrádky na ulici tu najdete i větší zahradu ve dvoře, která končí tam, kde začíná petřínský park.

 

Luka Lu Restaurant

Restaurace sarajevské rodiny Djoremových, která pěstuje kulinářskou tradici jedné...


 

Kellyxír 

Objednejte si kávu nebo některý z kouzelných nápojů magistra Kellyho a odpočívejte jen kousek od Nerudovky. Posezení na zahrádce Kellyxíru můžete spojit s prohlídkou Muzea alchymistů a mágů staré Prahy, které se nachází přímo v objektu.

 

Kellyxír

Stylová alchymistická kavárna a vinárna s vynikajícími hotovkami....

U Rarášků

Vinárna U Rarášků byla místem, kde se zejména od konce 70. let scházeli herci, filmaři, malíři a další významné osobnosti. Dnes si tu můžete dát pivo, víno, drink i utopence nebo tlačenku. 

 

Výčep U Rarášků

Pivnice U Rarášků navazuje na původní legendární vinárnu. Nově je zde výčep a k jídlu...

Další „dvorkové“ tipy

 

Kasárna Karlín

Kavárna, galerie, kino, divadelní scéna a hudební klub na jednom místě. Otevřeno od...


 

Petrohradská kolektiv

Skupina mladých tvůrců, kreativců a vizionářů, která podporuje tvorbu čerstvé...


 

Bar/ák

Nová kulturně společenská platforma přímo na Florenci....

POSEZENÍ SE ZELENÍ

Chcete si dát kávu a dortík ve stínu stromů nebo se stavit po večerní procházce na skleničku vína? Zkuste některou z následujících zahrádek, které nejenže oplývají zelení, ale ještě se nacházejí poblíž parků, kde můžete sportovat, randit i relaxovat.

Kavárna Čekárna

Cestou na Vyšehrad se zastavte v Kavárně Čekárna. Naservírují vám tam kávu z českých pražíren a další dobroty. Nově nabízí mango espresso a matcha-mango limonádu.

 

Kavárna Čekárna

Kavárna Čekárna zakotvila poblíž Vyšehradu, a to konkrétně ve Vratislavově 30/8 na...

Cukrárna Alchymista

Cukrárna a kavárna se zahrádkou nedaleko Letné je otevřena každý den od 13.00 do 19.30 hodin. K dostání je tu výběrová káva rodinné pražírny, dorty z vlastní výroby i originální nápoje.

 

Alchymista

Alchymista je nekuřácká, retro cukrárna – kavárna – čajovna na Letné....

Restaurace Bee's

V boční ulici z Náměstí Míru (kousek od Riegrových sadů) najdete  restauraci BEE‘S Tapas & Restaurant. Ochutnat tu můžete nejen středomořské delikatesy, ale i autentické tapas nebo prvotřídní kávu. K tomu tu mají jako bonbónek velkou zahradu.

 

BEE‘S Café & Restaurant

Chcete zakusit středomořské delikatesy přímo v srdci Vinohrad?...

Další „zelené“ tipy

 

Kavárna Mlýnská

Kavárnu Mlýnská najdete v prvním mlýně na Čertovce....


 

Peperoncino

To nejlepší ze středomořské kuchyně v rodinné atmosféře....


 

Bystro Cafe

Kavárna v areálu Vyšehradu s nabídkou kvalitní kávy, vína i domácích pochutin....


ZAHRÁDKA NA STŘEŠE

Střecha Radost nabízí krásný výhled na Prahu, ale i skvělé drinky nebo bohatý program. Po zimní přestávce se otevírá 1. května.

 

Střecha Radost

Vyhlídková terasa domu Radost s kulturním programem....SKRYTÁ ZAHRÁDKA V CENTRU

Zahrádku s gotickou klimatizací najdete přímo v centru a patří k restauraci U Pinkasů. Sousedí se zdmi kostela Panny Marie Sněžné a v létě je tu příjemný chládek.

 

U Pinkasů

Tušil snad v dubnu roku 1843 Jakub Pinkas, že právě zakládá nejslavnější českou...3 BONUSOVÉ TIPY NA ZAHRÁDKY

 

Kavárna co hledá jméno

Netradiční kavárna, kde najdeš mnohem víc než jen výběrovou kávu a domácí dobroty....


 

Radlická - kulturní sportovna

Prostor pro všechny, kteří mají rádi netradiční místo pro kulturu....


 

Vnitroblock

Inspirativní prostor v Holešovicích. Industriální kavárna, restaurace a prostory k...

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!