Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Ochutnali jsme: Unikátní kávová laboratoř bez cukru, wi-fi a hotovosti

doporučujeme | 8. 7. 2020

Pokud patříte mezi opravdové kávové gurmány, pak určitě zajděte do kávové laboratoře Mazelab.coffee, kde vám naservírují prvotřídní kávu i s jejím příběhem. Gurmánský zážitek si vychutnáte v klidu bez rozptylování wi-fi signálu, v obejmutí svěží zeleně.

Text: Jakub Ročňák
P.S. Následující recenze vychází z návštěvy na začátku března 2020.

clanky5/maze-uvod.jpg
 


Jen pár kroků od dejvického „Kulaťáku“ najdete kavárnu MAZELAB.COFFEE, která vystupuje z řady. Na sklonku roku 2019 ji tu v prostorách bývalého pneuservisu otevřel Jackie Tran, který stojí i za oblíbenou kavárnou s vietnamskými dobrotami Cafefin na náměstí Jiřího z Poděbrad. 

MAZELAB.COFFEE je ale ve všech směrech jiný. V bílé oděný, minimalisticky a designově velmi čistě zařízený prostor je plný zeleně, tedy velkých pokojových rostlin i stromů rozmístěných do prostoru. Velkou měrou díky nim nepůsobí kavárna s více než 60 místy k sezení jako sterilní laboratoř, ke které odkazuje její název. Vítejte v kavárně budoucnosti!

clanky5/kytky.jpg
 
Z ulice vás hned za proskleným průhledem (a automatickými dveřmi) do kavárny vítají nápisy „no sugar, no wi-fi & no cash“. Nic z toho tak „v nabídce“ nehledejte. Co tu ale zajisté najdete vždy, je nekompromisně skvělá káva (na bázi espressa, batch brew i pour over). Tu podávají v krásných šálcích na dřevěném tácku, na němž dostanete i kartičku s podrobnými informacemi o kávě a jejím původu, odrůdě i zpracování. 

Kávu odebírají z pražírny La Cabra v dánském Aarhusu a také z jihokorejské pražírny Momos Coffee. Na batch brew si můžete vybrat rovnou ze tří možností. Pokud jste nerozhodní nebo zvědaví, za 90 Kč dostanete „combo“ – malý šálek každé z tří nabízených káv.

clanky5/hand-brew.jpg

Součástí prostoru je i prosklená místnost určená pro školení personálu a v budoucnosti i zájemců, kteří se chtějí zdokonalit v latte artu. Navíc je kavárna rozdělená do 4 stanic, z nichž každá má vlastní dodávku vody s rozdílnými parametry a složením uzpůsobeným pro různé styly přípravy kávy. S přihlédnutím k tomuto perfekcionismu je trochu lépe pochopitelná cenová hladina místní nabídky (espresso za 60 Kč, double shot za 70 Kč). Milovníci kávy by si rozhodně zážitek z návštěvy neměli nechat ujít.
 
Ochutnali jsme:
Batch brew, promytá Keňa z pražírny La Cabra, šálek (cca 125 ml) za 65 Kč

 

Mazelab.coffee

Unikátní kavárna ve dvoře domu na ulici Československé armády čp. 26....clanky5/prkno.jpg

 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!