Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kde v Praze hledat prvotřídní zahrádky u restaurací? Tady je 8 extra tipů

doporučujeme | 19. 8. 2020

Taky je milujete? Zahrádky prostě k létu patří. Je nám jasné, že určitě máte své oblíbené místo, kam chodíte po práci s kolegy na jedno nebo o víkendu na brunch/kafe. I my v redakci CityBee máme své zahrádkové favority a rozhodli jsme se, že se s vámi o ně podělíme. Takže pokud cítíte, že by to chtělo osvěžení (a zrovna s sebou nemáte plavky), vyrazte se osvěžit na některou z následujících zahrádek u pražských restaurací a kaváren.

Text: Petra Müllerová, Lukáš Rozmajzl

zahradkyhlavni.jpgPokud jste ještě nebyli na Radlické summer spotu, tak rozhodně neváhejte. Čeká vás písečná pláž, lehátka, lampiony, vysmátí barmani a ty nejlepší drinky.


KOUZLO DVORKŮ

Chcete-li si v klidu popovídat nebo jen dát oběd či kávu a přitom zůstat v centru, vyzkoušejte některou ze zahrádek ve dvoře. Na okamžik se tu schováte před rušným velkoměstem i každodenními povinnostmi.

Luka Lu

Luka Lu je restaurace sarajevské rodiny Djoremových a je zaměřena na speciality zemí bývalé Jugoslávie a středomořskou kuchyni (převážně ryby a mořské plody). Na své si ale přijdou i milovníci těstovin. Kromě vnitřních prostor nebo zahrádky na ulici tu najdete i větší zahradu ve dvoře, která končí tam, kde začíná petřínský park.

 

Luka Lu Restaurant

Restaurace s jednoduchou balkánskou kuchyní....


 

Lukalu.jfif

Kellyxír 

Objednejte si kávu nebo některý z kouzelných nápojů magistra Kellyho a odpočívejte jen kousek od Nerudovky. Posezení na zahrádce Kellyxíru můžete spojit s prohlídkou Muzea alchymistů a mágů staré Prahy, které se nachází přímo v objektu.

 

Kellyxír

Přijďte se podívat do nově zrekonstruovaných krásných prostor Kellyxíru a ochutnat...kellyxir.jpg

U Rarášků

Vinárna U Rarášků byla místem, kde se zejména od konce 70. let scházeli herci, filmaři, malíři a další významné osobnosti. Dnes si tu můžete dát pivo, víno, drink i utopence nebo tlačenku. Ve vybrané dny se tu také griluje.

 

Výčep U Rarášků

Pivnice U Rarášků navazuje na původní legendární vinárnu. Nově je zde výčep a k jídlu...

URarasku.jpg

Další „dvorkové“ tipy

 

Kasárna Karlín

Kavárna, galerie, kino, divadelní scéna a hudební klub na jednom místě. Otevřeno od...


 

Petrohradská kolektiv

Skupina mladých tvůrců, kreativců a vizionářů, která podporuje tvorbu čerstvé...


 

Bar/ák

Nová kulturně společenská platforma přímo na Florenci....

POSEZENÍ SE ZELENÍ

Chcete si dát kávu a dortík ve stínu stromů nebo se stavit po večerní procházce na skleničku vína? Zkuste některou z následujících zahrádek, které nejenže oplývají zelení, ale ještě se nacházejí poblíž parků, kde můžete sportovat, randit i relaxovat.

Kavárna Čekárna

Cestou na Vyšehrad se zastavte v Kavárně Čekárna. Naservírují vám tam kávu z českých pražíren, pivo z pivovaru Moucha, vína z Čech a Francie i český Bubák Cider. Dát si můžete i veganské dorty nebo Aperol Spritz.

 

Kavárna Čekárna

Kavárna Čekárna zakotvila poblíž Vyšehradu, a to konkrétně ve Vratislavově 30/8 na...

cekarna.jpg

Cukrárna Alchymista

Cukrárna a kavárna se zahrádkou nedaleko Letné je otevřena každý den od 13.00 do 19.30 hodin. K dostání je tu výběrová káva, domácí dorty a navštívit můžete i muzeum kávy.

 

Alchymista

Alchymista je nekuřácká, retro cukrárna – kavárna – čajovna na Letné....

ALCHYMISTA.jpg

Restaurant Peperoncino

Rovněž nedaleko Letenských sadů (ale blíž k Národnímu technickému muzeu) najdete Peperoncino. Restauraci, která nabízí to nejlepší ze středomořské kuchyně v takřka rodinné atmosféře. Hostům je k dispozici velká zahrádka ve stínu několika vzrostlých stromů. 

 

Peperoncino

To nejlepší ze středomořské kuchyně v rodinné atmosféře....

Nejlepší letní zahrádky v Praze - Peperoncino

Tato fotografie místa Peperoncino byla poskytnuta s laskavým svolením webu Tripadvisor.

Další „zelené“ tipy

 

Kavárna Mlýnská

Kavárnu Mlýnská najdete v prvním mlýně na Čertovce....


 

Hostinec Dívčí skok

Zahradní restaurace Dívčí Skok pod stejnojmennou skálou....


 

Bystro Cafe

Kavárna v areálu Vyšehradu s nabídkou kvalitní kávy, vína i domácích pochutin...


LUXUS NA STŘEŠE

Sluneční terasa T-Anker

V restauraci T-Anker, která je přímo na střeše obchoďáku Kotva, na vás čeká nejen skvělý výhled, ale i 12 druhů piv malých českých pivovarů na čepu, grilované steaky, burgery a denní nabídka.

 

Sluneční terasa T-Anker

Restaurace v centru Prahy nadchne svým výhledem na Staré Město pražské, netradičně...

anker.jpg

NOVÁČEK MEZI ZAHRÁDKAMI

Restaurace Bee's

Letos v létě otevřela v boční ulici z Náměstí Míru nová restaurace BEE‘S Café & Restaurant. V kuchyni se střídá francouzský, balkánský a čínský šéfkuchař, takže se připravte na pestrou paletu chutí. K tomu jako bonbónek velkou zahradu, kam si můžete zajít třeba na letní víkendový brunch.

 

BEE‘S Café & Restaurant

Nová restaurace v Praze 2 se zelenou zahrádkou. Neformální vyšší gastronomie -...

clanky7/BEES_Zahradka.jpg

3 BONUSOVÉ TIPY NA ZAHRÁDKY

 

Kavárna co hledá jméno

Netradiční kavárna, kde najdeš mnohem víc než jen výběrovou kávu a domácí dobroty....


 

Radlická - kulturní sportovna

Prostor pro všechny, kteří mají rádi netradiční místo pro kulturu....


 

Vnitroblock

VNITROBLOCK je kreativní centrum Holešovic....

 

přehled článků

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nechte se inspirovat místy v metropoli a okolí, která máme rádi v redakci CityBee.cz.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!