Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

CityBeekend: Open Square, Tisíc kilo a Signal festival

doporučujeme | 17. 10. 2014

Prahu tisíci světélky prozáří Signal festival.

signal111.jpg
Signal festival

Celý víkend
Do světa neposedných mimů proklouznete na Mime Festu. Díky Čajomír Treku se můžete vydat do Průhonického parku na dobrodružnou výpravu plnou her a čajů. A na Das Filmfestu zkouknete odvážné dokumenty i filmy bojující o Oscara.

Páteční večer
V prostředí kostela sv. Vavřince můžete na festivalu Taste of the World zdlábnout delikatesy z různých koutů světa. Arkády Pankrác se díky Gravity Festivalu promění v taneční klub. Boris Carloff pokřtí své nové album Morphosis v klubu La Loca. A prostřednictvím futuristického systému, video-brýlí a sluchátek se na virtuální procházce Crew ocitnete jindy a jinde, přímo v uměleckém díle. 

czech.jpg
Open Square

Sobota
Pamatujete si Hostinu pro tisíc, kde se podával pokrm z "nepoužitelných" potravin? Teď si takovou zeleninu můžete koupit za hubičku na akci Tisíc kilo. Zejména pro mladé lidi je připraven festival Open Square, který představí instituce na náměstí Jana Palacha. Po zavíračce vás tentokrát z Městské knihovny nevyhodí, nastěhuje se tam divadlo a koncerty. A chcete-li hýřit do rána, vyberte si oslavu 5. narozenin Retra Music Hall.

Neděle
Že i z Jinonic se může stát pořádný cirkus, se přijďte podívat na akci Jinonice jinak: Vypusťtě tygra. Intelektuálně náročnější nechť se vypraví na koncert německé operní divy Diany Damrau do Obecního domu nebo na moderní balet Rodin do Státní opery. 

Pro děti
Bránu do pestrého světa hudby, pohybu a nekonečné dětské fantazie objeví rodiny na akci Struny dětem v Divadle Minor. Pro malé koumaly je připraveno slavnostní otevření naučné stezky v rámci akce Zahrada ve městě. A pro všechny soutěživé rodiče i nebojácné děti je tu netradiční závod Kočárkyáda.
 

[clanky%282%29.jpg]
Víme, které instalace budou na Signal festivalu nejzářivější!
Pyšné činžáky i pražský Kreuzberg. To jsou dnešní Vršovice
Blíží se slavná electroswingová párty pro noblesní dámy i pány
Zajděte na Passenger a Kieslowski, říká Jarda Konáš z Masakrů
  

přehled článků

Máte hlad? Hledáte inspiraci do šatníku? Nebo chcete ulovit nové zážitky v metropoli? Mrkněte na 11 nováčků na pražské módní, oděvní i gastro scéně.

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!