Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Zajděte na Passenger a Kieslowski, říká Jarda Konáš z Masakrů

kultura | 16. 10. 2014

Dámy a pánové, dovolujeme si vám představit našeho nového hudebního kritika. Jarda Konáš pracuje jako hudební publicista na volné noze, vede redakci měsíčníku Headliner, vytváří pořad Hudební masakry a ve volném čase si užívá kytarovou scénu v pražských klubech nebo připravuje koncerty a festivaly. Teď pro vás vybral hudební perly na příštích 14 dní. Budete si rozumět?

1%283%29.jpg
Foto: Patrik Chrastil


%C4%8D%C3%ADsla/orange-01.jpgPassenger
Vynikající britský písničkář s nezaměnitelným (a při prvním poslechu překvapivým) hlasem během minulé šňůry Prahu minul, tektokrát ale přijede a já jsem na něj velmi zvědav. Mnohé překvapí jeho hyperaktivita, během pěti let sólové dráhy vydal pět desek, takže na setlist má rozhodně z čeho vybírat. V každém městě také před koncertem hraje někde na ulici, jen tak, pro radost, aby propagoval busking, fenomén, který Praha teprve poslední dobou konečně toleruje.

 

Passenger

Restaurant & Club SaSaZu

16.10. 19:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-02.jpgThe 1975
Tahle kapela si u nás získala rychle popularitu, což mnohé včetně mě překvapilo. Jde však o pozornost zaslouženou, o čemž vás přesvědčí živě v MeetFactory.

 

The 1975 (UK)

MeetFactory

21.10. 20:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/green-03.jpgKorben Dallas
Slovenská indie scéna v posledních letech mile překvapuje. Korben Dallas si zapamatujme, ještě o nich uslyšíme.

 

Korben Dallas

Rock Café

22.10. 20:30


 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-04.jpgKieslowski
S každou další deskou jsou lepší a lepší. Fantastické texty a možná skromná, rozhodně však košatá hudba. Novou desku tipuju coby kandidáta na některé z našich hudebních cen.

 

Kieslowski - release concert Mezi lopatky

Palác Akropolis

23.10. 19:30


 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-05.jpgCalm Season
Pražské indie folkové duo překvapuje – novou desku vydává komplet v češtině. V ten samý den ji pokřtí v pražském Paláci Akropolis.

 

Calm Season

Palác Akropolis

28.10. 19:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/red-06.jpgLenka Dusilová
Nová deska V hodině smrti je nádherná a dechberoucí. Nemůžu se dočkat, až si věci z ní poslechnu živě. 



 

přehled článků

Máte hlad? Hledáte inspiraci do šatníku? Nebo chcete ulovit nové zážitky v metropoli? Mrkněte na 11 nováčků na pražské módní, oděvní i gastro scéně.

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!