Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Víme, které instalace budou na Signal festivalu nejzářivější!

zábava | 14. 10. 2014

Signal festival přepadne Prahu už od čtvrtku do neděle. Na začátku září jsme vám prozradili největší novinky festivalu. Nyní se exkluzivně dozvíte, které instalace a videomappingy budou nejaktraktivnější!

Maxin10sity_videomapping_PalacKinskych_foto_archivSignal-jjj.jpg
Maxin10sity, videomapping Palác Kinských, archiv Signal festivalu
 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-01.jpgSlavnostní zahájení (Staroměstské náměstí)
Hned ve čtvrtek od 19 hodin proběhne videomapping DREAMFORGE od MaxIn10sity na boční stěnu Paláce Kinských, který přinese maximální intenzitu audiovizuálního zážitku. Zatímco autoři plně respektují detailní prvky architektury, fasáda se v jejich interpretaci proměňuje ve fascinující zónu hravosti. MaxIn10sity je nové umělecké uskupení, které vzniklo v roce 2014. Zabývá se videomappingem a audiovizuálním designem. Tvoří ho László Czigány, Andras Sass a Tamás Vaspöri, kreativní profesionálové, kteří jsou mistry obrazu i zvuku.


%C4%8D%C3%ADsla/purple-02.jpgJen Lewin - The Pool (park Kampa)
The Pool je interaktivní světelná instalace, složená ze stovky kruhových stupínků. Vstoupíte-li do tohoto prostředí, vstoupíte do světa, kde hra, pohyb a spolupráce vytvářejí vířící efekty světla a barev. Zkuste si představit gigantické plátno, na kterém můžete společně s ostatními malovat světlem. Jen Lewin je významná americká architektka a umělkyně, tvořící interaktivní světelné instalace. The Pool je prezentován s laskavou podporou Velvyslanectví USA v Praze.

JenLewin_ThePool_foto_JeremyHui.jpg
Jen Lewin, The Pool, Foto: Jeremi Hui


%C4%8D%C3%ADsla/green-03.jpgMaxime Houot & Nohista - Cyclique (Zítkovy sady)
Cyclique se nachází mezi digitálním minimalismem a monumentální kinetickou instalací. Síť 256 héliem a LED žárovkami plněných balónků autoři používají jako interaktivní světelné pole, svého druhu gigantickou obrazovku s nízkým rozlišením. Balónky se vlivem větru neustále pohybují a vtahují diváky do synestetické krajiny, kde se zvuk stává dirigentem. Duo francouzských umělců vytváří pohlcující světelné instalace, které potvrzují názor, že se technologie má podřizovat myšlence. 


%C4%8D%C3%ADsla/pink-04.jpgJaroslav Bejvl ml. - CRYSTALLATION (náměstí Jana Palacha)
Tato unikátní světelně-křišťálová instalace ve formě průchozího tunelu je interaktivní v tom smyslu, že ji společně s ostatními můžete dotvořit. Také váš křišťálový ověs může zářit, stačí si jej pořídit a umístit na to správné místo. Souhra světla a broušených křišťálů se tak stává společným a jedinečným zářivým zážitkem. Jaroslav Bejvl ml. je Art Director firmy Preciosa, který v roce 2011 získal cenu Czech Grand Design. Instalace vznikla ve spolupráci se sklářskou firmou Preciosa.

Crystallation_foto_Preciosa.jpg
Crystallation, foto: Preciosa

 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-05.jpgRichard Loskot - Velké Spektrum (Ovocný trh)
Tato světelná instalace je inspirována duhou – jejím spektrálním efektem. Využívá pomalu rotujících skleněných hranolů, které rozkládají bílý paprsek na všechny barvy duhy. V tomto zvětšeném experimentu se stíny diváků stávají součástí spektra. Richard Loskot je mladý český umělec, který se zabývá dekonstrukcí fungování technologií a kritikou společenských systémů. Instalaci komentuje takto: „Můžete přistoupit k duze, ale tentokrát vám neunikne. Dochází k míchání, sčítání a odečítání barev. Světlo je vše, co vidíme, nic víc. Světlo má v sobě veškeré informace."
 

%C4%8D%C3%ADsla/red-06.jpgDavid Černý (Tančící dům)
Speederman má za sebou náročnou cestu z ateliéru až na ulici. Nyní už je ale plný síly a rychlosti. Toto autorovo nové sochařské dílo uvádí SIGNAL festival ve světové premiéře. David Černý je významný český vizuální umělec, který často překvapuje vyhraněnými názory, gesty a uměleckými díly. V pražském veřejném prostoru se momentálně nachází několik jeho soch, včetně miminek na žižkovském televizním vysílači. 

nohista.jpg
Cyclique by Maxime Houot and Nohista, foto: Maxime Houot

 


Hlavní program SIGNAL festivalu tvoří venkovní světelné a interaktivní instalace spolu s velkoformátovými videomappingovými projekcemi. Světelné instalace budou v provozu vždy od 19.00 do 24.00 a videomappingy se budou opakovat každých 15 minut.

 

Signal - Prague light Festival 2014

Fresh Films s.r.o.

16.10. - 19.10.


 

přehled článků

Máte hlad? Hledáte inspiraci do šatníku? Nebo chcete ulovit nové zážitky v metropoli? Mrkněte na 11 nováčků na pražské módní, oděvní i gastro scéně.

V parku, pod kyvadlem, na střeše, ve vile na ostrově, v klášteře… Tam všude a na mnoha dalších místech se letos v Praze promítají filmy pod širým nebem v letních kinech.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!