Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Vzhůru do oblak aneb 5 míst, kde v Praze můžete pouštět draky

zábava | 8. 10. 2014

Říjnové větry foukají pod bundu, ale když si ji pořádně zapnete, popadnete draka a vyrazíte s ním ven, užijete si úžasný den! V Praze je bezpočet míst, kde se to draky v oblacích jen hemží. Pouštění je úžasná záležitost, při které možná ze začátku budete trochu nadávat, vykroutíte si krky, utrhnete ruce, ale hlavně si užijete spoustu srandy! 14. října je světový den draků, v Praze ho můžete oslavit i s předstihem na nejrůznějších drakiádách a nakoupit potřebné propriety třeba zde.

Text: Jana Samšuková

album/News_Model_News/430/drak1.jpg
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-01.jpgDívčí Hrady
Procházku Prokopským údolím protáhněte výstupem na kopec Dívčí Hrady, za doby kronikáře Kosmase známý jako Děvín. Po onom hradu už sice na kopci nad Zlíchovem není ani památky, zříceninu nahradily satelity, ale pořád tam draci lítají jako o život. Procházku pak dokončete třeba kolem přírodní památky Ctirad a najděte si tam nějakou tu zkamenělinu. Domů už pak můžete ze stanice Radlická metrem. (I kluci můžou přijít…)
 

%C4%8D%C3%ADsla/red-02.jpgLadronka
Až zase hodíte do báglu kolečkové brusle a vyrazíte na stezky na Ladronce, nezapomeňte si vzít draka s sebou! Na zelené rovné ploše a s krásnou usedlostí za zády se totiž pouští skvěle. Věděli jste, že na Ladronce před lety sídlili squatteři? Teď už ale ne – stavba je krásně zrekonstruovaná a tráva udržovaná. Na místo se, pokud to nevíte, dostanete nejrychleji autobusem 191 od zastávky U Ladronky.


%C4%8D%C3%ADsla/blue-03.jpgalbum/News_Model_News/430/drak2.jpgVypich
Na Praze 6 není Ladronka zdaleka jediná. Nachází se tam historicky proslulá Bílá hora, kde jsme 8. listopadu 1620 dostali nabito. Mnoho z nás se už bylo podívat v krásném letohrádku Hvězda, který se nachází v srdci stejnojmenné obory právě na Bílé hoře – na Vypichu. Vaší příští návštěvu můžete spojit i s pouštěním draků! Před oborou se rozkládají úžasná zelená prostranství s ideálními povětrnostními podmínkami. Nahoru se dostanete tramvají nebo autobusem ze zastávky Vypich, jak snadné!


%C4%8D%C3%ADsla/orange-04.jpgLetná
Prahu 6 střídá o číslo vyšší čtvrť. Pražská Letná. Pokud Spartu nenávidíte tak, že se k jejich stadionu nepřiblížíte ani na pár metrů, na Letnou nechoďte. Pro ty smířlivější je to však skvělé místo, odkud pak můžete domů vyrazit pěšky skrz letenské sady. Jen nahoře moc nedupejte, nebo se propadnete do Bubenečského tunelu! Jak jsem říkala, na Letnou je nejlepší vyšlápnout pěšky nebo sedněte na tramvaj a vystupte na zastávce Sparta. (Slávistům nedoporučujeme!) 
 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-05.jpgDivoká Šárka
A zase jedna z krásných procházek. Šárecké údolí a vlastně celá rezervace patří k pražským přírodním skvostům, kde se vedle výšlapů můžete i vykoupat, zahrát si golf a taky, samozřejmě, pustit draka! Z šáreckých kopců je nádherný výhled a navíc tam téměř vždycky fouká. Pokud nejste z Dejvic, cesta do Vokovic se může trochu protáhnout, o to víc si ale budete připadat jako na výletě! A jak se tam dostanete? Ze zastávky Divoká Šárka, kde můžete upíchnout i auto.


[beecka%285%29.jpg]Někdy není čas, přesto se drak prodírá z pytlíku a chce ven. V tom případě využijte první travnaté prostranství, které se namane. "Chodila jsem i do pásu trávy mezi silnicemi na Kavčích Horách," říká Míša Raková, nadšená dračice, "ale tam raději bez dětí!

album/News_Model_News/430/drak3.jpg


Kiting, aneb rande s trochu větším drakem
Těm, co si při pouštění draka chtějí i trochu zaposilovat, doporučujeme kiting. Jedná se o poměrně nový druh sportu, který můžete vykonávat na suchu jen v botách, na skateboardu, na lyžích i na vodě. Spočívá v tom, že si na tělo upevníte obřího draka - tzv. "kite" a rukama ho řídíte tak, aby vás okolní vítr vynesl nahoru a třeba o kus poponesl. Tahle aktivita se ale nedá provozovat všude.

"Kiting můžete provozovat v podstatě kdekoli, ale nedoporučuji to na Letné, kde jsou teď rozestavěné plochy" říká Iveta Minářová z portálu Kites.cz, kde se můžete dozvědět vše o sportu i o speciálních kurzech. "Policista vás zřejmě nevyžene odnikud, je to spíš na zdravém rozumu kitera, kde se rozhodne upíchnout," dodává Iveta. V Praze pak najdete i profesionálně upravenou soukromou plochu ke kitování, a sice v Uhříněvsi.

album/News_Model_News/430/drak4.jpg

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!