Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Zajeďte si do kina autem! Na Strahově najdete Chlast, Očistu, Mizery i Rapery

doporučujeme | 15. 4. 2021

Autokino, drive-in biják, promítačka na kolečkách... Říkejte si tomu, jak chcete. Na jaře jich v metropoli zaparkovalo a začalo promítat asi deset. Od loňského podzimu funguje pouze jediné autokino – to na Strahově. Až tam vyrazíte, nezapomeňte si cestou pořádně zatopit v autě, ať vám pak poslech bijáku neruší zimou cvakající zuby. A svačinu si brát nemusíte, donesou vám ji až do okýnka.

Naposledy aktualizováno 15. dubna 2021.

clanky6/NakladovenadraziZizkov.jpg

Autokino Strahov

KDE: Zátopkova 6, Praha 6
KDY: denně mimo pondělí, o víkendu dva filmy
ZA KOLIK: 350 Kč za auto vstupenky ZDE

V květnu 2020 se slavnostně otevřelo autokino u strahovského spartakiádního stadionu. Autokino Strahov je aktuálně největším v Praze, a to s kapacitou pro 120 automobilů. Denně promítají většinou jeden film, o víkendu dva. Na místě je obrovské plátno o rozměrech 13×6 metrů, na které promítá projektor z kina Aero v maximálním rozlišení 4K a jedinečnou scenérii.

 

Autokino Strahov

Autokino Strahov nabízí místo pro 120 automobilů a plátno o velikosti 13 x 6 metrů....

clanky7/autokinostrahov(1).jpg

 

Autokino: Očista

Autokino Strahov

15.04. 20:00


 

Autokino: Šarlatán

Autokino Strahov

16.04. 20:00


 

Autokino: Rapeři z Comptonu

Autokino Strahov

16.04. 20:00


 

Autokino: Mizerové navždy

Autokino Strahov

17.04. 20:00

 

Autokino: Chlast

Autokino Strahov

17.04. 22:00


 

Autokino: Angry Birds ve filmu 2

Autokino Strahov

18.04. 20:00

 

Autokino: Colette - Příběh vášně

Autokino Strahov

18.04. 22:00


 

Autokino: Slam poetry

Autokino Strahov

21.04. 19:00

Tři nová autokina už startují
Art Parking na Nákladovém nádraží Žižkov

KDE: Želivského 2, Praha 3 – Nákladové nádraží Žižkov
KDY: duben 2021
ZA KOLIK: loni bylo 438 Kč za auto

Vloni fungovalo po několik měsíců autokino u Nákladového nádraží na Žižkově. Zároveň k němu fungovala i druhá scéna v Pražské tržnici, kam jste mohli zajet na live umění (koncerty, divadlo, nový cirkus nebo třeba slam poetry). Prozatím na jejich webu svítí pouze oznámení "Chystáme poslední ročník! Duben 2021." Na náš dotaz nám odpověděli: "Art Parking plánujeme na jeden týden od 23. dubna." Jakmile budeme mít k dispozici program, nasdílíme vám ho.

clanky6/NakladovenadraziZizkov2.jpg
Foto: Veronika Pješčaková

A-park Braník

KDE: Ledařská 1, Praha-Braník
KDY: duben 2021
ZA KOLIK: zatím nevíme

V A-parku v pražském Braníku vznikne autokino, které lidem nabídne filmové promítání dvakrát týdně. První projekce by se zde měla uskutečnit už v dubnu. Záměr na vybudování autokina, které by mělo být v provozu do konce listopadu, schválili radní čtvrté městské části. Promítat by se mělo vždy ve čtvrtek a v pátek. Program na webu ještě nemají, dáme vám o něm ale brzy vědět!

clanky7/a-park.jpeg

Drive in kino na kolečkách

KDE: Brigádníků 14/510, Praha 10 – Strašnice
KDY: 30. dubna 2021
ZA KOLIK: 170 Kč

Drive in kino na kolečkách opět putuje po celé republice. Tentokrát se projekce odehraje na hřišti ZŠ Brigádníků na Praze 10. Z pohodlí svého vozu si návštěvníci budou moci od 21:00 vychutnat novou českou pohádku o „Princezně zakleté v čase“.
Kromě filmového zážitku si bude možné vychutnat občerstvení, ve kterém nebude chybět tradiční popcorn a to, jak sladký, tak slaný i šunka sýr. Dále klobásy, pivo, víno a limonády. Autokino hraje pro minimálně 80 aut. Pod tento počet prodaných vstupenek nebude akce realizována.

 

Autokino: Princezna zakletá v čase

Městská část Praha 10

30.04. 17:00


Autokina, která promítala, ale dojela...

Mercedes-Benz Arena

KDE: výstaviště PVA Expo v Praze-Letňanech
KDY: denně od pondělí 11. května
ZA KOLIK: 400 Kč za auto včetně nealko nápojů a popcornu pro dvě osoby, program a vstupenky ZDE

Druhý květnový týden začalo promítat taky autokino na výstavišti v Letňanech, které jako hlavní partner sponzoruje zastoupení značky Mercedes-Benz pro Českou republiku. Pro diváky je připravena LED obrazovka s plochou 144 m2 a asi 100 míst k sezení, tedy samozřejmě k zaparkování. V ceně vstupenky máte i nealko pití a slaný popcorn, abyste si mohli nadrobit do auta.

clanky6/mbenzarena.jpg

Kinoauto Praha

KDE: Radlická 298/105, Praha 5 – "Radlická Parking"
KDY: ČT-NE na konci května, dle programu
ZA KOLIK: 600 Kč za auto plus občerstvení dle eshopu  (ale už mají vyprodáno)

Jedno z prvních autokin, které se původně objevilo u Letiště Václava Havla. Potom přeparkovalo a na konci května bude promítat na Praze 5. Na programu nejsou nejnovější filmy, ale pecky a kultovní snímky uplynulé doby – třeba Klub rváčů, Matrix nebo Pátý element.

clanky6/KinoautoPraha2.jpg

Autokino Dlabačov

KDE: Bělohorská 24, Praha 6
KDY: promítalo do čtvrtka 28. 5., následně jako klasické kino pod střechou
ZA KOLIK: 350 Kč za 1 auto

„Přišli jsme s myšlenkou maximálně využít volný prostor parkoviště u Orea Hotelu Pyramida, kde bude umístěn projektor. Plátno bude rozprostřeno na samotném hotelu tak, aby měli všichni diváci pohodlný výhled ze svého zaparkovaného auta,“ uvádí Tereza Blažková z Kina Dlabačov. Zajištěno bude také občerstvení pod taktovkou Kavárny Dlabačov a spousta desinfekce. Na programu jsou snímky jako Mamma Mia! nebo Hanebný pancharti.

 

Dlabačov

Multifunkční centrum Dlabačov....

clanky6/dlabacov_autokino.png

Autokino Chodov

KDE: na střeše OC Westfield Chodov (Roztylská 2321/19, Praha 4)
KDY: 12.–14. května, program ZDE
ZA KOLIK: 290/390 Kč za auto (2 osoby nebo 1 rodina)

Minulý týden se promítalo na střeše obchodního centra na Černém Mostě, tento týden autokino zaparkovalo na střeše nákupáku na Chodově. Za základní vjezd zaplatíte 290 nebo 390 korun, za stání v předních řadách coby VIP si můžete připlatit. Filmy se promítají s dabingem. Tento týden například Yesterday, Jak vycvičit draka nebo Spider-Man.

clanky6/chodov.jpg
 

Autokino Horní Počernice

KDE: travnatá plocha u ZŠ Ratibořická
KDY: v úterý 19. 5. 
ZA KOLIK: zdarma

Speciální "americké" autokino připravila taky Městská část Praha Horní Počernice. V úterý 19. května bude promítat českou komedii Vlastníci, podobně jako mnohá další autokina. Vjezd je zdarma, ale kapacita stání samozřejmě není nafukovací... Zda budou Počernice v dalších projekcích pokračovat, zatím není jasné.

 

Autokino Horní Počernice: Vlastníci

Horní Počernice

19.05. 21:15

clanky6/pocernice.jpg

Drive-in kino Praha

KDE: Divoká Šárka 790, Praha 6-Vokovice
KDY: každý den v týdnu i několik představení, program ZDE
ZA KOLIK: 450 Kč (auto se dvěma diváky), 100 Kč za diváka na zadním sedadle, děti do 12 let zdarma

Od středy 6. května mělo začít promítat taky drive-in kino v blízkosti Divoké Šárky u koupaliště Džbán. Ono taky začalo, ale nakonec promítalo jen první večer biják "Tenkrát v Hollywoodu" a následně organizátoři tento venkovní pop-up festival zabalili kvůli vysokým nákladům a malému zájmu lidí. 

clanky6/drivein.jpg

Bontonfilm Autobiják Kotlářka

KDE: souřadnice parkoviště: 50.0684928N, 14.3571294E (mezi zastávkami tram Kotlářka a Poštovka)
KDY: Od 7. 5., nyní již nepromítá 
ZA KOLIK: již nepromítá 

Od čtvrtka 7. května začalo promítat taky autokino na Praze 5, jenže... Organizátoři zvládli jenom ve čtvrtek film Big Lebowski a páteční Hanebný pancharty, pak dupli na brzdu a ohlásili, že končí, jinak by bez řízení sjeli do ekonomického bankrotu. Škoda, ale pro jistotu zde jejich vizitku necháme, pokud by znovu obnovili provoz.

clanky6/autobijak.jpg

Únětický pivovar

Výjimečně se na autokino promění taky parkoviště před Únětickým pivovarem. Ve čtvrtek 7. května budou na plátně "Příběhy obyčejného šílenství". Projekce je zdarma, takže už jsou všechna místa dopředu rozebraná. Sledujte jejich profil, zda nepřidají pokračování. Více⇒ZDE

clanky6/Snimekobrazovky2020-05-05v16.16.36.png

Autokino v Dolních Měcholupech

KDE: Kutnohorská 532, Praha
KDY: dle programu
ZA KOLIK: zdarma

Zřejmě první autokino, které nastartovalo v Dolních Měcholupech, konkrétně na parkovišti před Europarkem Štěrboholy. Promítá firma Artinii, která "spojuje lidi filmem." Na úvodních projekcích nechyběla ani balená cola a popcorn zdarma. Budou pokračovat? "Zatím nevíme, určitě budeme včas informovat. Zatím nemáme sponzora a vstupenky by byly asi příliš drahé," uvedla zastupitelka Jana Doláková.

clanky6/autokinoDolniMecholupy.jpg

přehled článků

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nechte se inspirovat místy v metropoli a okolí, která máme rádi v redakci CityBee.cz.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!