Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
24
května

Autokino / Letní kino: Bílá na bílé

Autokino Strahov

zpět na výpis akcí
 

Projekce filmu Bílá na bílé. Autokino a možné je též venkovní sezení.

Datum:24. 05. 21
Cena:od 120 Kč
Čas:21:00 - 22:15
Kategorie: kultura|kina

Videodeník slovenské režisérky Viery Čákanyové z Antarktidy vznikal při natáčení jejího oceňovaného filmu FREM. Silná osobní zpověď nastoluje kromě environmentálního tématu i pochyby o vlastním konání.

V roce 2017 strávila slovenská režisérka Viera Čákanyová několik týdnů na polské antarktické stanici. Uvrhnutá do jednotvárného, osamělého života v extrémních podmínkách, chatuje s umělou inteligencí, vede úvahy o smyslu umění i života, prochází se neposkvrněnou antarktickou přírodou a především natáčí. Jako pozorovatelka měnící se antarktické krajiny podává svědectví o tom, o čem sama příroda promluvit nemůže. Čím déle se Viera na Antarktidě nachází, tím více se napojuje na tamní podnebí, na přírodu, uklidňuje se její mysl. „Nikde jinde jsem neměla natolik intenzivní pocit, že jsem naživu,“ přiznává režisérka ve snímku, který vyhrál cenu Opus Bonum na MFDF v Jihlavě.

Cena 120 Kč za venkovní sezení, 350 Kč za automobil.

Anglicky s českými titulky.

Autokino Strahov
Tel:
Zátopkova
Praha 6, 16000
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Doporučujeme vyzkoušet: