Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

CityBeekend: Mezi ploty, Kavárny naživo a jedinečné žranice

doporučujeme | 3. 10. 2014

Gurmáni, vpřed! V Havlíčkových sadech na francouzském Delifestu si nacpete břicha ústřicemi, šneky i žábami a to všechno zalijete vínem i šampaňským. Na Andělu na food festivalu Jakože, cože?!  ochutnáte molekulární kuchyni, raw dobroty nebo třeba hmyzí speciality. 

[rata.jpg]
Typický francouzský pokrm Ratatouille

Celý víkend 
Divadlo, recitace, hudbu nad šálkem skvělé kávy nabízí festival Kavárny naživo. Architektonické lahůdky poznejte díky odborníkům na Dni architektury (ve skutečnosti to jsou 4 dny). A do peprných severských komedií, syrových dramat, detektivek i scifi můžete zabrousit na Severském filmovém podzimu.

Páteční večer
Last orders přinese poslední drink a rozloučení s Containallem. Britský zpěvák Example očaruje svým novým albem Live Life Living SaSaZu. A pokud rádi čmucháte v nových zákoutích, zamiřte na otvíračku pivního BeerGeek Baru.

Sobota
Pokud vás sezení na gauči otravuje, zaběhejte si na Run Tour Praha na Ladronce. Pro všechny zvědavce je tu Den otevřených dveří tunelu Blanka i prodloužené trasy metra A. Ideální lék na kocovinu určitě najdete na Ohrada Food Festivalu. Že Bohnice nejsou jen pro blázny, zjistíte na hudebním fesťáku Mezi ploty. A máte-li rádi pouliční akce, nevynechejte minifestival Divadlo v Kotcích.

[run1-beek.jpg]
Run Tour

Neděle
Jak to dřív vypadalo okolo Vltavy a zda se taky pařilo na dnes oblíbené Náplavce, se dozvíte na procházce Pražskými náplavkami. Prahnete-li po zdravém životním stylu, nepropásněte Vegetariánský den v Toulcově dvoře. A pokud jste paparazzi s pokrovou tváří, určitě vás strhne Lady Gaga v O2 areně.

Pro děti
Víkend zabaví celé rodiny! Tyršův dům bude základnou pro Deskohraní s více než 480 deskovými i karetními hrami. Pokud radši s dítky běháte po kopcích, vypusťte papírové výtvory do oblak na některé z drakiád. Všichni přírodomilci nechť s pohorkami na nohou a foťákem v batůžku vyplují do Dubče na Ptačí festival.


[aktu.jpg]

Kam vyrazit v říjnu v Praze zadarmo?
5 (+1) říjnových koncertů, který rozdivočí podzimní Prahu
Všichni do divadel! Čeká vás Sex pro pokročilé, Veterán i bytové divadlo
5 nejlepších kávových metropolí, kam se vyplatí vyrazit na kávu

 

přehled článků

Jděte si zabruslit! Jestli ještě nevíte, kde se letos v metropoli bruslí, mrkněte na náš velký přehled 16 venkovních kluzišť a běžte se klouzat – v centru, na střeše, na Letné, zadarmo, v noci, s dětmi...

V nové restauraci El Camino ochutnáte španělskou kuchyni. V novém bistru Aperitivo na vás dýchne italský temperament. Nebo můžete ztratit hlavu v novém muzeu s díly katalánského umělce Salvadora Dalího.

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...