Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Všichni do divadel! Čeká vás Sex pro pokročilé, Veterán i bytové divadlo

doporučujeme | 27. 9. 2014

Jasně, že chodit pořád na ty stejné hry nikoho nebaví. Pokud patříte mezi divadelní nadšence a s uvadeči už si skoro tykáte, zpozorněte! Zeptali jsme se našich partnerských divadel, jaké novinky připravují do nadcházející sezony. A tady jsou!

%C4%8Dl%C3%A1nky3/svandovo.jpg 
 

Švandovo divadlo na Smíchově

Klasiku v novém pojetí, hry napsané speciálně pro smíchovskou scénu, založení amatérského souboru i nové herecké tváře (z brněnského divadla Husa na provázku přichází herečka a zpěvačka Andrea Buršová, ze Zlína pak Tomáš Červinek). S tím vším se řítí Švandovo divadlo do nové sezóny.

Na 8. listopadu si připravilo první premiéru – silný příběh o útěcích před minulostí i hledání pevných bodů v sobě i ve vztazích k nejbližším Dům bez Boha. Po novém roce se pak diváci mohou těšit na muzikál Popeláři (premiéra 28. února) a Molièrovu komedii Misantrop (25. května).

Premiéry nabídne i nový cyklus Intimní rozhovory v suterénním Studiu. Režiséři zde zaranžují nečekaná setkání čtyř dvojic různých osudů, světonázorů i dob. Začíná se 18. října.

 

Švandovo divadlo na Smíchově

Švandovo divadlo je moderním evropským kulturním centrem živých umění....


 

Divadlo Archa

V říjnu si v Divadle Archa (které letos slaví 20 let) nenechte ujít zajímavého zahraničního hosta – belgického divadelníka a spisovatele Pietera de Buyssera. Jeho inscenace Book Burning (Pálení knih) a Landscape with skiproads (Krajina na přeskáčku) budou uvedeny od 24. do 26. října. 

Archa bude na podzim hostit hned dva festivaly – mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu a festival dokumentárního divadla Akcent, v jehož rámci se představí mimo jiné oblíbený německý soubor  She she pop nebo argentinská režisérka Lola Arias s inscenací Můj život potom.  

 

Divadlo Archa

Scéna pro současná scénická umění v Praze / Centre for Contemporary Performing Arts...

 

Ponec - divadlo pro tanec

Ponec vstoupí do divadelní sezóny se sedmi novinkami nejvýraznějších českých tanečních souborů, často ve spolupráci se zahraničními choreografy. Rozjezd bude propojen i se Dny žižkovského kulturního dědictví, 30. 9. se odehraje diskuse o rekonverzi industriálního dědictví.

Premiéry – představení Globe tanečníka Jiřího Bartovance (premiéra proběhla 9. a 10. září); inscenace Collective loss of memory souboru DOT504 (17. a 18. října), Diptych souboru NANONACH (27. října), derniéra představení Found & Lost souboru VerTeDance + vessels dua  Davida Sportelliho a Terezy Hradilkové, premiéra Traces soboru VerTeDance (18. listopadu), taneční projekt Move on souboru NANONACH (premiéra 27. listopadu), taneční symfonie Amortale Hany Strejčkové, Báry Látalové a Jiřího Lössla (4. prosince).

 

Ponec - divadlo pro tanec

Scéna pro současný tanec a pohybové divadlo....


 

Studio DVA divadlo

Premiérou zahajuje druhou sezónu ve vlastních prostorách divadlo Studio DVA. V úterý 16. září uvedlo v české premiéře hru kanadské autorky Michele Riml Sex pro pokročilé (Sexy Laundry).

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/beecka.jpg]
"Viděli jsme na vlastní oči a můžeme doporučit jako příjemnou zábavu s úžasným Karlem Rodenem v trochu jiné roli než obvykle."
 

V režii Dariny Abrahámové (Slovenské národní divadlo) se v ní představí Karel Roden a Jana Krausová, kteří s divadelní společnosti spolupracují od samého začátku v roce 2002. Slavnostní premiéra se odehrála na den přesně 85 let poté, co byl zprovozněn sál na Václavském náměstí, ve kterém divadlo sídlí.

I letos se do divadla Studio DVA v rámci rozšíření adventní nabídky vrátí dva úspěšné hudební projekty Vánoční koleda a Děvčátko -  vánoční příběh

 

Studio DVA divadlo

Divadlo Studio DVA nabízí v rámci svého programu populární komedie i klasické tituly...


 

Divadlo Bez zábradlí

Na 8. října je naplánovaná obnovená premiéra hořké komedie Láska (kterou režíruje Alice Nellis) v novém obsazení s Danou Morávkovou v roli Ellen, s níž se na pódiu setkají také Karel Heřmánek a Zdeněk Žák. 

 

Divadlo Bez zábradlí

Divadlo v centru Prahy s bohatým repertoárem....


 

Divadlo DISK

V tomto divadle, kde se nejčastěji představují studenti DAMU, se můžete v září a říjnu vypravit na tři premiéry. Již odstartovala komedie o škole i o víře, o bezmoci i fanatismu Mučedník, následovat bude 23. října multižánrový kolektivní projekt Die young! a 27. října rozhlasové mysterium plné potu a krve Bitva o Jeruzalém.

 

Divadlo DISK

DISK je součástí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze (DAMU). Soubory:...

Městská divadla pražská – ABC a Rokoko

Městská divadla pražská chystají v sezoně 2014/15 pět nových inscenací, jejichž společným mottem je heslo „Všechno je jinak“. Tři z her budou uvedeny v české premiéře.

Po úspěšném loňském „nultém ročníku“ se budou v nové sezoně konat Soirée osobností Městských divadel pražských v Divadle Rokoko, a to každý měsíc. Diváci budou mít možnost neformálního setkání s herci.
Petr Svojtka a Jiří Janků chystají v Divadle ABC na listopad hudební V+W Revue, která připomene slavnou éru Osvobozeného divadla a jeho dva legendární protagonisty Jiřího Voskovce a Jana Wericha.

%C4%8Dl%C3%A1nky3/Veteran_navstevaS.Gazdika.jpg 
Ze zkoušky Veterána


Divadlo Rokoko naváže na úspěšnou spolupráci s mladým režisérem Pavlem Khekem, který zrežíruje první divadelní hru Marka Epsteina Veterán. Česká premiéra dramatu o vině a svědomí v realitě současného maloměsta proběhne na začátku listopadu.

 

Městská divadla pražská - Divadlo ABC

Divadlo ABC patří k Městským divadlům pražským a najdete ho v samém centru Prahy....

 

Městská divadla pražská - Divadlo Rokoko

Divadlo Rokoko se nachází přímo na Václavském náměstí v pasáži Rokoko....

Národní divadlo

Národní divadlo pro divadelní sezonu 2014/2015 chystá 23 premiér a desítky repertoárových titulů. Samotný soubor Činohry nabídne osm nových titulů, reflektujících mimo jiné čtvrtstoletí od sametové revoluce (Po sametu – premiéra 17. listopadu, 1789 aneb Dokonalé štěstí – premiéra 4. a 5. prosince). Stávající repertoár obohatí malé jevištní experimenty na aktuální témata, čtení, mikroinscenace či happeningy.

 

Národní divadlo

Hlavní scéna Národního divadla....


 


[%C4%8Dl%C3%A1nky2/beecka.jpg]Tip navíc: Bytové divadlo: V rámci festivalu ...příští vlna/next wave … se odehrají první dvě představení nove inscenace z dílny Taking off company, ve spolupráci s režiséry Kristianem Kubákem (režisérem Golema i Soudného dne) a Lucií Málkovou, ve specifickém prostoru – obyčejném bytě v Balbínově ulici č. p. 21. Inscenace nese podivný název ME a je autorskou zpovědí obou protagonistek (Klára Hajdinová a Alexandra Ptáčková), intimitu hry podtrhuje právě prostor bytu, ve kterém se inscenace odehrává.

Premiéra se odehraje 2. 10. v 19 a 21 h v bytě v Balbínově ulici č. p. 21, další reprízy: 6. 10. (19h), 21. 10., 22. 10, 10. 11., 11. 11., 10. 12., 11. 12. vždy v 19h a 21h
Představení má omezenou kapacitu 21 osob! Pro lístky si pište na jada.kubickova@gmail.com.

%C4%8Dl%C3%A1nky3/BD2K4624u.jpg 

 

 

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!