Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

5 (+1) říjnových koncertů, který rozdivočí podzimní Prahu

zábava | 5. 10. 2014

Když jsem před časem začala zjišťovat, co všechno nás v říjnu čeká, spadla mi čelist až pod stůl a začlo mi bejt dost líto, že pro vás můžu vybrat jen patero těch nejvíc akcí. Tenhle měsíc jsou totiž pro každýho hudebního srdcaře takový malý Vánoce, a ani další měsíc tomu nebude jinak… To bych ale předbíhala, žejo. Tak vzhůru do pražskejch klubů!

Text: Mariana Kopecká

Dollarphotoclub_66003324.jpg%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpgTRENTEMØLLER LIVE 
No jo, už je to tak. Tenhle dvě dekády hrající poklad z Dánska, co začal u indíčka a skončil u elektroniky, míří už zase k nám. Hned zkraje měsíce nás v Roxy voblaží nejen svojí boží muzikou, ale taky našláplou vizuální show. No a nebude na to celý sám – doprovodí ho hned čtyři další muzikanti a předskokana mu budou dělat synth-popoví krajani First Hate. Tak vzhůru na sever!

 

TRENTEMØLLER live

ROXY

02.10. 20:00
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-02.jpgFuture Islands
Teďka krapet zvolníme tempo, ale na kvalitě neuberem. Po třech letech se totiž synth-popový zlatíčka Future Islands znovu vrací do Česka a premiérově nám tentokrát zahrajou v Lucerně. No a jestli ste z jejich nejnovější desky Singles, která v březnu vyšla pod hodně fajn labelem 4AD, nadšený tak jako já, většinu z ní na tomhle koncertě bezesporu uslyšíte…

 

Future Islands (USA)

Lucerna Music Bar

07.10. 20:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-03.jpgCooly G
Když se dá dohromady Radio Wave s Lunchmeatem (a že to není poprvý), nic moc špatnýho z toho vzniknout ani nemůže. Tentokrát tenhle tandem potěší v NEONE hlavně ty, co holdujou londýnskýmu labelu Hyperdub a potažmo dubu, synth popu nebo árenbíčku. Cooly G vytáhl na světlo hlavně Kode9 a přesně v den koncertu jí vyjde už druhá deska Wait ‘Til Night.. Tak to s ní pojďme oslavit!

 

Cooly G (Hyperdub, UK)

NEONE

10.10. 21:00


 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-04.jpg %C4%8D%C3%ADsla/purple-05.jpgCaribou (MeetFactory) + Tycho (Roxy)
Kdo si počká, ten se dočká. V půlce října nás čekaj dvě bomby takovýho kalibru, že doslova nebudete vědět, kam skočit. Jestli máte přeci jen radši ňákej ten ambientík, volba je jasná – v Roxy totiž zahraje pán tohodle žánru Tycho, co nedávno vydal desku Awake a v poslední době se rád nechává doprovázet živou kapelou. No a jestli slyšíte na kanadskou legendu Caribou, pak asi už není vůbec co řešit. Nová deska Our Love mu vyjde už za tejden, ale pár ochutnávek na netu můžete najít už teď. Vřele doporučuju! 

%C4%8D%C3%ADsla/red-06.jpgThe 1975
Dost už bylo elektroniky, něco mám i pro ty z vás, co by radši ňáký ty britský kytarovky. Po necelym roce se totiž v Česku znovu objeví The 1975! Možná si myslíte, že vám jejich jméno nic neříká, ale zkuste si schválně pustit hitovky jako Chocolate, The City nebo Sex, a určitě budem doma. Pro romantický indíčkáře je tenhle hudební závěr měsíce naprostá povinnost…

 

The 1975 (UK)

MeetFactory

21.10. 20:00
[MarianaKopecka%2811%29.jpg]

 

přehled článků

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, a protože kopce nám snad jen tak nějaký PES nezavře, našli jsme pro vás nejlepší místa, kam můžete v metropoli vyrazit sáňkovat a bobovat.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!