Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10 týdne: Dyzajn market festival, KafKABARET i Swing na lodi

doporučujeme | 27. 7. 2014

Další open-air týden začíná! Na dvorku kina Aero popovídají Lékaři bez hranic, Nákladové nádraží Žižkov přivítá KafKABRET, Jungmaňák rozezní berlínští Dirty Honkers. A žít to bude i u vody! Před Bajkazylem se ukážou Superhrdinky bez domova, na lodi Tajemství se bude swingovat, ve Žlutých lázních jezdit na jetsurfu i bojovat a na Střeleckém ostrově díky Dyzajn Márketu nakupovat!

10383899_685191348224786_8747848855478367293_n.jpg
Foto: Dyzajn Márket


Celý týden
Mezinárodní festival ProART se odehraje v Roxy i NoDu a bude rozdělen na dvě části. Přes den budou probíhat taneční, herecké, hudební i fotografické workshopy, večer pak přijdou na řadu vystoupení pedagogů. Letošní novinkou jsou pěvecké masterclass Ivy Bittové, Adama Plachetky a Báry Basikové.

 

ProART Festival

NoD - Experimentální prostor

26.07. - 03.08.


 

Úterý 29. 7.
U příležitosti 90. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky uvedl na přelomu května a června umělecký soubor Sektor pro hosty groteskní revue nazvanou Franz KafKABARET, složenou z řady existenciálních stand-up výstupů a veselých písní. Pokud jste to prošvihli, máte teď další šanci!

 

Franz KafKABARET

Nákladové nádraží Žižkov

29.07. 20:30


 

Středa 30. 7.
Dva mladí čeští chirurgové, kteří pravidelně vyjíždějí na mise s organizací Lékaři bez hranic a kteří vydali knihu zápisků ze svých cest, přijdou číst a povídat si o svých náročných misích na dvorek kina Aero. Vstup je zdarma!

Že bezdomovci nemusí být jen páchnoucí opilá individua vám ukážou ženy bez domova na Náplavce. Každá vám ukáže své schopnosti - jedna vám nakadeří pudla, druhá naleští Chryslera, třetí poví budoucnost, jiná upeče štrúdl a další naučí vázat květin. K tomu budou hrát DJ's.


 

Čtvrtek 31. 7.
Koncerty na Jungmaňáku pokračují! Tentokrát tu svoje pecky v rytmu electroswingu a taneční muziky rozbalí kapela z Berlína Dirty Honkers (i když v ní hrají pánové z Izraele, Kanady a Francie). Předskokanem bude pražská skupina Top Dream Company. Vstup je zdarma!

 

Léto na Jungmaňáku - Dirty Honkers / De

ČSOB Inspirace

31.07. 19:00

Divadelní loď se na jedno odpoledne promění v plující tančírnu. Těšit se můžete nejen na rytmy electroswingu tanga a jazzu, ale i cirkusovou a hoopurbia show, cabaretní revue, celovečerní výstavu obrazů balkánského expressionismu a moře sladkých laskomin.

 

Swing na lodi tajemství

Divadelní loď Tajemství

31.07. 20:00


 

Pátek 1. 8.
S velkou letní novinkou přichází Dyzajn Market - tentokrát se přesune na Střelecký ostrov a bude trvat dva dny. Můžete si tu nejen nakoupit hadříky a doplňky, ale také zdarma omrknout módní přehlídky, divadelní představení a poslechnout si kapely jako Yellow Sisters, Vladivojna La Chia, Sunflower Caravan nebo Kazety.

 

Dyzajn market festival

Dyzajn Márket

01.08. - 02.08.


 

Kde se naživo mrknout na profesionální sport?
Jasně, ve Žlutých lázních se dá hrát beach nebo petanque, opalovat se nebo popíjet. Tento týden však přinese i něco jiného. Ve středu dorazí největší esa světového jetsurfingu, aby tu představili svůj sport plný adrenalinu. Ve čtvrtek se pak bude bojovat v kategorii K1 o světový titul Wako Pro.

 

Žluté lázně

Přijďte si užít volno do Žlutých lázní, kde to žije ve dne v noci....


 

Výlet za Prahu...
Patříte mezi gastro cestovatele a těší vás objevovat pěkná místa i v okolí Prahy? Pak se vydejte do Průhonic do Hliněné bašty. Na pěkné zahrádce u rybníka vám tu naservírují středomořskou kuchyni - čerstvé ryby nebo humry přímo z akvária, restované krevety nebo třeba grilovaný filet z pražmy s ratatouille.

 

Hliněná bašta

Restaurace s atmosférou....


 

S pejsky na pivo...
V Hospůdce Parukářka stojící nad Žižkovem, najdete nejen zvláštní atmosféru místa odloučeného od civilizace, ale i dobré pivo za levný peníz či sudové víno. K zakousnutí si můžete dát klobásu, utopence nebo prostě něco z grilu. 

 

Parukářka

Parukářka - pražský kopec, kde se pořád něco děje....

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!