Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Parukářka

Praha 3, Vrch sv. Kříže, 130 00

zpět na výpis
 
Parukářka

Parukářka - pražský kopec, kde se pořád něco děje.

Telefon:776 366 410
Kategorie: zábava|zábava - ostatnígastro|bary a pivnice, občerstvení, ostatní

Hospoda stojí nad Žižkovem, na vrchu sv. Kříže, který navazuje na komplex Parukářky. Žižkováci toto místo označují přízviskem Na Křížku. Údajně tu kdysi bývalo popravčí místo, ale tuto nedoloženou informaci někteří historici popírají. Nyní tu stojí svérázná hospoda s výhledem na Prahu, s jakým se může chlubit málokterý lokál v hlavním městě. Proto se také tahle hospůdka v hezkých dnech stává probíhačkou dětí a psů.

Rodičové a páníčkové zde popíjejí slušně ošetřený Gambrinus a rodinní miláčkové, ať už dvounozí nebo čtyřnozí, mají pré. Jsou tu všude kolem trávníky, dětské hřiště, lavičky, zkrátka pohoda. Není to restaurace typické řady.

Večer se tu někdy bývají koncerty, přesto má hospůdka zvláštní atmosféru místa odloučeného od civilizace, byť tramvaj vás doveze až k úpatí kopce na němž stojí. 

Vrch sv. Kříže
Praha 3, 130 00
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!

Doporučujeme vyzkoušet: