Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 

​Zcela nový kafkovský zážitek přinese divákům humor i neurózu

Datum:29. 07. 14
Cena:Zdarma
Čas:20:30 - 22:00
Kategorie: kultura|divadla

U příležitosti 90. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky uvede umělecký soubor SEKTOR PRO HOSTY groteskní revue nazvanou Franz KafKABARET, složenou z řady existenciálních stand-up výstupů a veselých písní. Koncept představení vychází ze specifické vlastnosti Kafkových textů, které ponechávají čtenářům široké pole pro interpretaci. Jednotliví umělci a herci fiktivního Varieté Oklahoma budou vybízet diváky z pasivní role pozorovatelů k aktivním interakcím, budou se jich ptát na řešení svých neuróz a zjišťovat, jak diváci sami existenciálním otázkám čelí.

Producent představení Kryštof Šafer k tomu říká: „Chceme ukázat Franze Kafku jako autora, který mísí humor i existenciální otázky, které se publika přímo dotýkají.V záplavě klasických kafkovských dramatizací jde o originální přístup, který spojuje grotesku, sekání do sebe sama a zapojení diváka jako hereckého partnera. Představení věnujeme Franzi Kafkovi jako malý dárek k jeho kulatým umřeninám,“a varuje, že pokud diváci čekají oddychový kabaret, budou velmi zaskočeni.

„Herci celý večer improvizují na témata jednotlivých kafkovských postav, ale nemají žádný fixní text. Zkoušky probíhaly formou zocelovacích tréninků, při kterých si každý účinkující musel projít určitým lidským propadem, aby o něm mohl s klidem hovořit před obecenstvem,“ doplňuje režisér představení Martin Falář, který prošel kurzy klaunství a performance u kanadského klauna Garyho Edwardse a francouzského komika Amiho Hattaba. Režisér se věnuje náročným tématům. Jeho předchozí inscenace jsou představení Mlčení s T. G. Masarykem, Bratři Karamazovi a Muž bez vlastností, které bylo vůbec první uvedení v České republice. Martin Falář také vystupuje v dětských nemocnicích jako doktor Oto Bidlo v rámci o.p.s. Zdravotní klaun.

Hrají: Jiří Pěkný, Lukáš Venclík, Pavel Richta, Pavel Neškudla, Hedvika Řezáčová, Hana Frejková a další.


 

Nákladové nádraží Ži...
Tel: 222116203
Jana Želivského
Praha 3, 130 00
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Doporučujeme vyzkoušet: