Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
26
ledna

Jak se plánovala Praha? - křest nové knihy

CAMP – Centrum architektury a městského plánování

zpět na výpis akcí
 

Historici architektury a urbanismu Martina Koukalová, Eva Novotná a Milan Kudyn představí a pokřtí knihu Plánování Prahy.

Datum:26. 01. 22
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 21:00
Kategorie: poznání|knihy, po praze, ostatní

Kdo stál za výstavbou rozsáhlých panelových sídlišť, rozhodoval o jejich rozmístění či řešil problémy s rostoucí dopravou? Historici architektury a urbanismu Martina Koukalová, Eva Novotná a Milan Kudyn představí a pokřtí knihu Plánování Prahy – Historie Útvaru hlavního architekta 1961–1994, která čtivě a s lehkostí provádí čtenáře spletitým systémem dobových plánovacích a stavebních organizací. Představuje mimo jiné v širším kontextu dějiny Útvaru hlavního architekta – organizace, která sehrála v novodobém pražském urbanismu zásadní roli a dnes má svého pokračovatele v IPRu. Jedná se o první knihu vydanou pod záštitou redakční rady a nově vzniklého nakladatelství IPR Praha.

CAMP – Centrum archi...
Tel: 770 141 547
Vyšehradská 51
Praha 2, 128 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: