Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

13
dubna

Nové vysokorychlostní železnice v ČR - online

CAMP – Centrum architektury a městského plánování

zpět na výpis akcí
 

Představení nového terminálu vysokorychlostních tratí Praha východ, na jehož podobu v loňském roce proběhla architektonická soutěž.

Datum:13. 04. 21
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 20:00
Kategorie: poznání|po praze, ostatní

Víte co to jsou VRTKy a proč jsou důležité pro rozvoj měst? Cesta z Jihlavy do Prahy může být rychlejší než třeba cesta metrem ze Zličína na Černý most. Správa železnic totiž připravuje novou síť vysokorychlostní železnice v ČR. Bude postavená dle francouzských norem pro tratě vlaků TGV, vytvoří tak v osobní dopravě novou páteř české železniční sítě. Její součástí bude i terminál Praha východ, na jehož podobu v loňském roce proběhla architektonická soutěž. V průběhu večera zástupci Správy železnic, Metroprojektu a IPRu společně s architekty vítězného týmu Jiřím Opočenským a Štěpánem Valouchem z ov architekti představí návrh nového terminálu a připravovaný systém vysokorychlostní železnice.

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Doporučujeme vyzkoušet: