Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
12
září

International Shakuhachi Festival Prague 2019

NEIRO Association for Expanding Arts

zpět na výpis akcí
 

ISFP zahrnuje intenzivní study groups a workshopy vedené profesionálními hráči na shakuhachi a koto, koncerty a mezinárodní symposium.

Začátek:12. 09. 19
Konec:16. 09. 19
Cena:od Zdarma
Čas:00:00 - 00:00
Kategorie: kultura|koncerty, hudba

Ve dnech 12. - 16. září se bude v Praze konat již dvanáctý ročník International Shakuhachi Festival Prague (ISFP). Z Japonska a celé Evropy  přivede do Prahy mistry hry na tradiční japonskou flétnu šakuhači. Na letošním ročníku bude spolupracovat i český orchestr BERG. 

 

Mezinárodní setkání sólistů, pedagogů a žáků hry na japonskou flétnu šakuhači, které se koná jednou za dva roky, bude letos věnované zejména mezioborové spolupráci a nové hudbě. Kromě vynikajících sólistů jako Kuniyoshiho Sugawary, Akihita Obamy, nebo Makiko Goto budou na programu spolupracovat čeští básníci a filmaři. Festivalu se tak zúčastní například Jaromír Typlt, Ivo Hucl, Pavel Janšta a Hiromi Ogata nebo  experimentální filmový projekt Krastí. Ve světové premiéře zazní skladby Hiroyi Miury, Lucie Vítkové, Jana Rösnera, Johna Kaizana Neptuna a Adriana Freedmana.

 

Jednotlivé koncerty se konají v pražském Atriu na Žižkově, kulturním centru Domovina, v Divadle Archa, nebo ve Skautském institutu. Zde budou probíhat také kurzy hry na flétnu šakuhači, koto a shamisen s mezinárodní lektorskou účastí. 

 

Umělecký ředitel festivalu Marek Kimei Matvijak letošnímu ročníku podotýká:“Po jedenácti úspěšných ročnících jsme se rozhodli změnit interval konání festivalu na dva roky. Hlavním důvodem je snaha přinášet publiku zejména propracovanou dramaturgii a přivádět do Prahy špičkové světové lektory, hudebníky a soubory. Dvouletý interval navíc obrací k Praze mimořádnou pozornost celé komunity hráčů na japonské nástroje.”

 

Dlouhodobým cílem International Shakuhachi Festival Prague je vytvořit z Prahy celosvětově uznávané místo pro setkávání laické a odborné veřejnosti, hudebníků, skladatelů, akademiků a zájemců o hru na šakuhači, nebo další, pro české prostředí neobvyklé nástroje. Účelem pravidelných setkání je popularizace těchto hudebních nástrojů a nevšední hudby, kterou inspirují.

 

“Věřím, že umělecká spolupráce, ke které na našem festivalu dochází, je důležitá pro rozvoj české kulturní scény. Čeští skladatelé a hudebníci získávají důležité zkušenosti a navazují mezinárodní kontakty. Zároveň mohou srovnávat svou práci a přístup s mezinárodní scénou.” dodává ke smyslu celého festivalu Matvija

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Doporučujeme vyzkoušet: