Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kam v Praze vyrazit, když venku prší? 36 exkluzivních tipů

doporučujeme | 7. 7. 2024

Člověk mívá v hlavě obvykle tolik nápadů, co dělat venku, kam zajít na procházu a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat výběrem nejzajímavějších míst, kam v Praze vyrazit, když zrovna prší! A nebojte, do multikin a obchoďáků vás posílat nebudeme. Tak vítej, deštivé pražské počasí!

destkolaz.jpg

 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpgMuzeum, kde není nuda

Národní zemědělské muzeum je plné zajímavých faktů pro dospělé a interaktivní zábavy pro děti. Ty si tu zajezdí na šlapacích traktůrcích, nakoupí v dětském obchodě, podojí krávu, zarybaří v gumových kalhotách, oloupou perníček z perníkové chaloupky… 

 

Národní zemědělské muzeum Praha

Národní zemědělské muzeum Praha můžete navštívit v Kostelní ulici na Letné....

V Národním filmovém muzeu si promítnete film postaru pomocí kliky přímo z filmového pásu, nebo si po vzoru světoznámých ruchařů ozvučíte film v místním nahrávacím studiu. Díky virtuální realitě zažijete, jak se na filmy dívalo před 100 lety. A pozor, muzeum obdrželo Českého lva za mimořádný počin v oblasti audiovize!

 

NaFilM: Národní filmové muzeum

Filmové muzeum NaFilM přibližuje fascinující svět filmu a nabízí zážitek pro děti i...

Muzeum Karla Zemana je unikátní svým hravým pojetím. Na vlastních fotoaparátech a videokamerách si tu můžete vyzkoušet trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.

 

Muzeum Karla Zemana

Vstupte do světa filmových triků génia světového filmu 20. století Karla Zemana....

%C4%8D%C3%ADsla/orange-02.jpgKam za zvířátky

Není to jen obyčejné koukání na rybičky v akváriích. ZOO Mořský svět nabízí řadu pravidelných akcí pro návštěvníky – krmení žraloků nebo noční prohlídky.

 

Mořský svět

Největší mořské akvárium v České republice....

Desítky aligátorů, kajmanů a krokodýlů uvidíte na vlastní oči v Krokodýlí zoo. O víkendech se tu koná i krmení krokodýlů, denně můžete sami nakrmit obří želvu.

 

Krokodýlí ZOO Praha

Desítky aligátorů, kajmanů a krokodýlů na vlastní oči!...

Svět medúz vás uchvátí. Pod jednou střechou se tu prolíná ohromující život medúz s audiovizuálnímí efekty. Najdete tu i videomapping nebo interaktivní akvárium pro děti.

 

Svět medúz

Svět Medúz vznikl jako zcela unikátní světový projekt, kde se pod jednou střechou...

%C4%8D%C3%ADsla/brown-03.jpgAktivní odpočinek pod střechou

Létání není jen pro ptáky. Užijte si pár minut ve větrném tunelu, který je simulátorem volného pádu a kde vzduch proudí rychlostí až 270 km/h (což je rychlost opravdového hurikánu). 

 

Hurricane Factory

Jediný větrný tunel v České republice....

Hopsání na trampolínách, otáčející se válce ve třímetrové výšce a nafukovací lezecká ministěna rozhodně není zábava jen pro děti. V Jump Areně se bude bavit každý. A klidně i v teplákách. 

 

Jump Arena Zličín

Trampolínový park na Zličíně....

Ice Arena Kateřinky je multifunkční areál se 2 ledovými plochami, kde si na své přijdou milovníci hokeje, bruslení i krasobruslení. Zahrát si tu můžete i Ice Stock (což je něco jako curling).

 

ICE ARENA Kateřinky

Moderní multifunkční areál se 2 ledovými plochami, kde si dají do těla hobíci i...

%C4%8D%C3%ADsla/purple-04.jpgMlsejte v nově otevřených podnicích

Kavárna The Spot otevřela novou pobočku na náměstí Kinských. K snídani si tu můžete dát třeba špenátové palačinky nebo shakshuku s chorizem, k obědu například polévku z pečených rajčat nebo dýňové risotto s burratou.

 

The Spot Malá Strana

Kavárna The Spot je místem známým svým útulným prostředím, lahodnou kávou a dezerty....

Stará škola je místo, kde se zastavil čas. Ožijí tu vaše vzpomínky na nejlepší koláče od babičky. Podnik se nachází v místě, kde kdysi byla první smíchovská základka. 

 

Stará škola

Stará škola - místo, kde se zastaví čas a oživí vzpomínky na nejlepší koláče od...

Na Moskevské funguje nové Kro bistro. Podává se tu skvělá káva, kuřecí vývar i dobroty s trhaným masem. Dát si můžete i všemi milovaný a hříšně dobrý smažák v housce nebo vegan-friendly tempeh.

 

Kro Vršovice - bistro

KRO Vršovice na Moskevské se konečně otevřelo i vám!...

Další nově otevřené podniky najdete ZDE.

%C4%8D%C3%ADsla/green-05.jpg

Kam za uměním

Jakmile začne pršet, doporučujeme zajít do Musea Kampa. Museum uchovává uměleckou sbírku Jana a Medy Mládkových. K vidění jsou tu díla Františka Kupky a dalších významných umělců 20. století. Konají se zde samozřejmě i krátkodobé výstavy. Každou výstavu doprovází programy pro školy a širokou veřejnost.

 

Museum Kampa

Museum Kampa se nachází v areálu Sovových mlýnů na Malé Straně v centru Prahy....

V Galerii Rudolfinum uvidíte především současné zahraniční, ale i české umění. Vstup je většinou zdarma. Samostatné edukační centrum Artpark pak přibližuje současné umění dětem a mládeži.

 

Galerie Rudolfinum

Galerie Rudolfinum se zaměřuje především na prezentaci současného zahraničního, ale i...

V Centru současného umění DOX na vás čeká nejen spoustu výstav, ale i design shop, knihkupectví nebo Vzducholoď Gulliver. Konají se tu výstavy, koncerty, projekce, workshopy i rodinné dílny.

 

Centrum současného umění DOX

Centrum současného umění DOX v Praze je nezávislou mezioborovou platformou pro...

%C4%8D%C3%ADsla/red-06.jpgKde zabavíte i teenagera aneb Lov na ty nejlepší fotky na instáč

Muzeum iluzivního umění a trick-artu přináší historické techniky vytváření uměleckých iluzí do doby selfie a sociálních médií 21. století a vybízí návštěvníky ke hře a interakci s vystavenými díly.

 

Illusion Art Museum Prague

Objevte nové světy iluzivního umění a zažijte jedinečnou atmosféru historické Prahy...

Zajděte i s dětmi na dechberoucí hravou výstavu. Zapomeňte na svět venku a vraťte se zpět do dětství. Každá z místností je jednou instalací, můžete se v ní procházet, pohrát si s v ní a s ní a splnit úkol, který se k ní váže.

 

The Pop Up výstava

The Pop Up je dechberoucí a hravá výstava, kde si Vaše děti užijí a vyřádí se! A kde...

Muzeum fantastických iluzí, které „vykouzlil“ nejúspěšnější český iluzionista Pavel Kožíšek, vás v deštivém dni spolehlivě zabaví. Proměníte se v něm v baletku, budete levitovat nebo se ocitnete mezi jídlem na talíři. A to není zdaleka vše.

 

Muzeum fantastických iluzí

Nejzábavnější muzeum v Praze! Fascinující svět neskutečných optických klamů....

Muzeum, v němž nic kolem vás není takové, jaké se to zdá. Čeká vás nekonečná disko místnost, pokoj vzhůru nohama i prostor, kde lidé rostou a zmenšují se za pár vteřin.

 

Muzeum Smyslů

Muzeum smyslů je domovem zážitků, které probudí vaše smysly a inspirují vás k tomu,...


%C4%8D%C3%ADsla/blue-07.jpgStylová kina

Multiplexy vynechte a vyrazte raději do kina, co má styl. Doporučit můžeme Butikové kino Přítomnost s pohodlným sezením a s barem přímo v sále, Kino Kavalírka nebo plážové kino Sunset Cinema.

 

Butikové kino Přítomnost

Jsme kino, jsme bar. Jsme Boutique Cinema....


 

Kino Kavalírka

Kino. Pivo. Víno. Limo. Zábava. Vzrušení. Ve znovuotevřených prostorách kina Na...


 

Sunset Cinema

Plážové párty kino. Havajská sezóna v kině zahájena....

%C4%8D%C3%ADsla/pink-08.jpgKde se inspirovat, něčemu přiučit či zaměstnat mozek

Skautský institut na Staromáku láká nejen na kavárnu s občerstvením, ale i na bohatý program plný přednášek, koncertů apod. Druhou pobočku se sdílenými dílnami najdete na Kampě.

 

Skautský institut na Staromáku

Zajděte si přečíst knížku na Staromák a ochutnejte skvělou kávu....


 

Skautský institut v Rybárně

Prostor Skautského institutu na Kampě, kde najdete sdílené dílny, příjemné bistro,...

Za kulturou, za zážitky a na dobré kafe můžete vyrazit do vršovického Vzletu. Na chodu tohoto multikulturního prostoru se podílí Divadlo Vosto5, barokní orchestr Collegium 1704 a Kino Pilotů.

 

Vzlet

Kulturní palác Prahy - divadlo Vosto5, barokní orchestr Collegium 1704 a vršovické...

Potrénujte mozkové závity při únikové hře. Zkusit můžete třeba hru Dům duchů, Opus Magnum nebo Zodiac Patres od THE CHAMBER Escape Game Prague.

 

THE CHAMBER Escape Game Prague

Studio The Chamber je světově uznávaným a oceněným tvůrcem únikových her a tzv....

%C4%8D%C3%ADsla/brown-09.jpgLet's play

Prodejnu a hernu deskovek najdete na Kubánském náměstí. Konají se tu herní odpoledne pro veřejnost, kroužky pro děti i příměstské tábory. Vyzkoušet si můžete více než 1000 deskových i karetních her a 100 logických hlavolamů pro děti i dospělé.

 

Svět deskových her

Svět deskových her nabízí moderní společenské hry a hlavolamy z celého světa....

Zážitkovka Praha je místo, kde si můžete vyzkoušet nejrůznější deskové hry nebo si něco vyrobit. Konají se tu také rodinné kvízy a nejrůznější tematické akce.

 

Zážitkovka Praha

Jak vypadá místo, kde vzniká radost? Zajděte do pražské Albi Zážitkovky a poznejte...

Avatar herna vám dopřeje atmosféru, kde se budete cítit jako doma. Každá ze tří místností je vybavena nadupanými herními počítači a širokou nabídkou her, ze kterých si vybere každý. Můžete jezdit autem, na horské dráze nebo bojovat.

 

Herna virtuální reality Avatar

Největší herna virtuální reality v Praze...


%C4%8D%C3%ADsla/orange-10.jpgNevšední zábava s přáteli

Koho nevystraší bouřka, toho zaručeně vyděsí procházka sklepením Prague Fear House. Před prohlídkou určitě doporučujeme (i těm největším odvážlivcům) nějaký ten drink ve strašidelném baru.

 

Prague Fear House & Bar

Chcete zažít horor na vlastní kůži? Jsme jedinečný projekt svého druhu ve střední...

Crew Bar nabízí unikátní black light pingpongové stoly a je jediným barem v Praze, který nabízí shuffleboard hry. V pauze mezi jednotlivými hrami si můžete objednat nějaký ten koktejl.

 

Crew Bar Prague

Zahrajte si black light ping pong nebo shuffleboard v Crew Baru....

To nejlepší ze všech světových her a nejnovější technologie na vás čekají v zábavním parku Futurento. Laserové bludiště, nafukovací atrakce, trampolíny, překážkové dráhy, logické úkoly a další. 

 

Futurento

Zažijte to nejlepší ze všech světových her! Laserové bludiště, nafukovací atrakce,...

%C4%8D%C3%ADsla/purple-11.jpgSauna

Potřebujete se v sychravém dni ohřát? Vyrazte například do Sauna Spotu Dvorce. Velké skleněné okno s výhledem vám zaručeně učaruje. Pokud hledáte jiné místo na zahřátí, mrkněte na náš přehled nejlepších míst, kam v Praze do sauny.

 

Sauna Spot - Dvorce

Sauna Spot - Dvorce, nový saunový svět nedaleko historického Vyšehradu s výhledem na...Kam v Praze, když prší

%C4%8D%C3%ADsla/blue-12.jpgTři tipy pro rodiče s dětmi

%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpgV Království železnic na Smíchově najdete největší modelové kolejiště u nás a ve střední Evropě. Líbit se tady bude nejen dětem, ale i tatínkům.

 

Království železnic

Království železnic je splnění opravdového snu malých i velkých......

%C4%8D%C3%ADsla/Beige-02.jpgDivadlo Minor je místo, odkud své děti jen těžko dostanete. Všechna představení, které tu hrají, jsou opatřena číslem, které značí, pro jak staré děti je divadlo vhodné. Máte tedy jistotu, že nešlápnete vedle.

 

Divadlo Minor

Divadlo pro celou rodinu! Od roku 2001 přestěhované do pasáže naproti Novoměstské...

%C4%8D%C3%ADsla/Black-03.jpgV tomhle zábavním parku se děti zaručeně vyřádí. V hale o rozloze přes       6 000 m² se nachází neuvěřitelné množství atrakcí od skluzavek, přes lezeckou stěnu až po trampolíny.

 

Toboga Fantasy

Největší indoor zábavní park v Praze!...

Kam v Praze, když prší
 

Kam o víkendu s dětmi?

To se dozvíte i v našem článku, který pravidelně každý týden aktualizujeme a kam vybíráme nejzajímavější akce a podniky, které byste v sobotu a v neděli měli s rodinou navštívit. Více➠ZDE

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Vybrali jsme nejlepší zmrzlinárny v Praze, nejen v centru, ale i dál od řeky. Ochutnat můžete klasickou zmrzku, parlorky (tedy cookies se zmrzlinou) i lahodný sorbet.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!