Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Svět medúz

Praha, Na Pankráci 86, 140 00

zpět na výpis
Tip
 
Svět medúz

Na střeše obchodního centra Arkády Pankrác vás čeká největší evropská expozice medúz.

Kategorie: zábava|zábava - ostatnípoznání|fauna a florapro děti|Příroda

MÁME OTEVŘENO ! Každý den od 9:00 do 21:00

Na střeše obchdodního centra Arkády Pankrác vás čeká největší evropská expozice medúz. Ve 38 akváriích najdete více než 10.000 medúz včetně nejjedovatějšího živočicha světa - čtyřhranky smrtelné. Součástí světa medůz bude i největší kulovité akvárium na světě a skluzavka pro nejmenší, která spojí dvě patra medúzaria.

Medúzária jsou oblíbenou turistickou atrakcí po celém světě. Od populárních mořských světů či jiných domovů vodních živočichů se však specializují jen a pouze na medúzy. Pražský Svět medúz bude domovem více než 10 000 těchto průhledných živočichů. Rozlohou prostor i počtem exemplářů se tak stane evropskou jedničkou, přičemž na tomto místě vystřídá medúzárium v L’Aquarium de Paris, ale obstojí i v mezinárodním srovnání s podobnými středisky v Japonsku či USA.

Svět medúz se nachází na střechách OC Arkády Pankrác na Praze 4. Takové umístění představuju záruku skvělé dopravní dostupnosti nejen městskou hromadnou dopravou (v bezprostřední blízkosti najdete zastávky metra, tramvají i autobusů), nýbrž i s možností využít parkovacích míst přímo v areálu nákupního paláce. „Spolupráce s oblíbeným obchodním centrem umožnila realizaci unikátního stavebního projektu – samostatné nástavby, která byla již od svého započetí vedena záměrem vytvořit prostředí, ve kterém budou mít návštěvníci příležitost se těmto obyvatelům moří přiblížit a dozvědět se o nich co nejvíce informací,“ pochvaluje si spolupráci Vojtěch Pluhař, ředitel Světa medúz: „Jsem rád, že ředitelka Arkád Denisa Gálová k naší vizi přistoupila s velikým nadšením. Díky tomu můžeme návštěvníky z celé republiky pozvat na zážitek, který v Evropě v podstatě nemá obdoby.“

Na Pankráci 86
Praha, 140 00
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: