Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Divadlo Minor

Praha 1, Vodičkova 6, 110 00

zpět na výpis
Tip
 
Divadlo Minor

Divadlo pro celou rodinu! Od roku 2001 přestěhované do pasáže naproti Novoměstské radnici.

Telefon:222 231 351
Kategorie: kultura|divadlapro děti|Kultura, Divadlo

Kromě hraní v dopoledních časech pro mateřské a základní školy, se Minor zamě- řuje na rodiče s dětmi, čemuž odpovídá jak repertoár, tak také hrací časy. Pro ve- řejnost hraje od čtvrtka do neděle na dvou scénách. Minor se díky podvečerním představením stává mnohem více otevřeným prostorem, který zajímá i tvůrce, kteří se tvorbě pro děti jinak moc nevěnují.

Repertoár Minoru tvoří pestrá škála titulů, zahrnující dramatizace klasických děl dětské literatury, adaptace pohádek i autorskou tvorbu včetně různých experimentálních forem. Žánrově je škála repertoáru také poměrně pestrá, ve většině inscenací účinkuje živá kapela složená z profesionálních muzikantů. Minorské inscenace jsou za hudební složku inscenací oceňovány veřejností i kritikou.

Na obou minorských scénách (velký sál pro 224 diváků a Malá scéna v 1. patře s kapacitou 80–100 diváků) se experimentuje s různým uspořádáním sálu a s ním spojeným kontaktem s diváky.

V roce 2001 divadlo rovněž navázalo pravidelnou spolupráci s Katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU. Tento oboustranně prospěšný projekt zprostředkovával studentům praxi v oboru ve spolupráci s profesionálním divadlem a zároveň umožňoval divadlu Minor koncepčně rozvíjet kontakty s nejmladší tvůrčí generací. V rámci této spolupráce vznikla řada inscenací: Sedmero krkavců, Píseň písní, Vražda v Orient expresu, Díra ve zdi, Sny o bizonech.

Vodičkova 6
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vezmeme vás na místa, kde jste ještě zaručeně nebyli. Poradíme vám, kde si dát ta nejlepší křidýlka, kde najdete automatizovanou kantýnu nebo kde oslavit narozeniny vašeho psa.

Sledujte nás na Twitteru - aktuální informace pro Váš volný čas.

V metropoli najdete únikové hry velmi dobré, průměrné, ale bohužel i špatné. První únikovka otevřela v Praze přibližně před dvěma lety. Dnes najdete ve městě více než 100 únikových her. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

Doporučujeme vyzkoušet: