Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Kam vyrazit v listopadu v Praze zadarmo?

doporučujeme | 30. 10. 2014

Ani sychravé počasí nám nemůže zkazit radost z parádních akcí, které se valí do Prahy! A nemusíte se bát, že vám nezbyde na vánoční dárky. Jako obvykle jsme pro vás vybrali nejlepší akce, které jsou zadarmo. Takže si nasaďte kabáty, šály i čepice a vyražte do ulic velkoměsta! 

restaurant%283%29.jpg
Restaurant Day

 

1.-11. listopadu - Týden vědy a techniky
Českou republiku opět po roce zavalí největší vědecký festival Týden vědy a techniky. Ten nabídne jen v Praze více než 200 akcí - přednášky, filmy, dny otevřených dveří, výstavy, semináře i workshopy. Většina akcí je zdarma, na některé z nich je třeba registrace.

 

Týden vědy a techniky

Akademie věd České republiky

01.11. - 15.11.

1. listopadu - Den mrtvých - Día de los Muertos
Dia de los Muertos je tradičním svátkem probíhajícím po celém Mexiku. Bolest ze ztráty milované osoby se pojí s koloritem oslavy a zábavy, jelikož smrt v mexickém pojetí není definitivním koncem života, ale jen jeho jinou podobou. Ve Stromovce tak očekávejte odpoledne plné barev pro děti a jejich rodiče.

 

Den mrtvých – Dia de los muertos 2014

Alfred ve dvoře

01.11. 14:00

2. listopadu - Romský Bašavel
V Crossu proběhne největší romská akce letošního podzimu. Začne se promítáním dokumentu Československé televize z roku 1971 o romských hudebnících s názvem Rom zpívá, hraje, tančí. Pokračovat se bude debatou s pamětníky a skvělými muzikanty, soutěží mladých romských raperů a koncerty.

 

Romský Bašavel

Cross Club

02.11. 16:00

2. listopadu - SeaFoodWine Festival
Všechny fanoušky sea foodu, ryb, dobrého vína z celého světa i slaďoučkých dezertů jistě přiláká jedinečný food festival s živou hudbou a tancem v Holešovické tržnici. Těšte se na paellu, slávky, ústřice, tuňáky, krevety, kraby, lososy, sardinky, chobotnice, kalamáry v podání předních šéfkuchařů. 

 

SeaFoodWine Festival 2014

Holešovická tržnice

02.11. 09:00

3. listopadu - Za starý mobil do ZOO Praha za korunu
Tato akce není úplně zdarma, ale vyloženě za hubičku. Máte doma starý, třeba i nefunkční mobil? Pak ho vezměte s sebou do zoo. Každé listopadové pondělí má vstup za korunu každý, kdo odevzdá starý mobil a podpoří tak ochranu goril ve volné přírodě.

 

Za starý mobil do ZOO Praha za korunu

Zoologická zahrada hl. m. Prahy

03.11. 09:00

4. listopadu - Obchodní vyjednávání
Schopnost vyjednávání určuje směr kariéry manažerů a otevírá příležitosti pro podnikání. Vyjednávacích stylů je několik, ale efektivní je jen jeden. A právě ten se naučíte během kurzu v Hubu. Kurz je vedený lektorkou, která během kariéry vyjednávala s obchodními partnery od startupů ze Sillicon Valley až po finanční instituce z Wall Street.

 

Obchodní vyjednávání

Impact Hub Praha

04.11. 15:30

4. listopadu - Autogramiáda českého fedcupového týmu
Chcete získat podpis Petry Kvitové nebo snad Lucie Šafářové? Všechny hráčky českého fedcupového týmu se budou podepisovat v Galerii Harfa.

5. listopadu - Jatka78 - Otevření
V Praze se to novými kulturními prostory jen hemží. Po VILE Štvanici jsou tady Jatka78 v historických prostorách Holešovické tržnice, v nichž se bude dařit novému cirkusu, divadlu, tanci, hudbě, umění i popíjení. Oslavit otevření můžete s umělci zdarma!

 

Jatka78 - Otevření

Jatka78

05.11. 19:00

5. listopadu - Hip hopový workshop z Plechárny
Chcete se naučit tvořit beaty a rapovat? Říkáte si, že je to pro vás nemožné? Hloupost! Vydejte na workshop s rapperem Bonusem (Martinem Hůlou) na Čerňák do Plechárny. 

 

Hip hopový workshop z Plechárny

Praha 14 kulturní

05.11. 16:00

6.-7. listopadu - OPEN UP! Creative Placemaking Festival
Tématem festivalu bude "creative placemaking", tedy proces, v němž díky spolupráci partnerů z veřejného, neziskového, soukromého a komunitního sektoru dochází k rozvoji měst skrze umění a kulturu. V Praze proběhne jen jedna akce - Konference v DOXu. Pozor, registrace je nutná!

 

OPEN UP! Creative Placemaking Festival

Aspen Institute Prague

06.11. - 07.11.

6.-13. listopadu - Mezipatra
Pokud se chcete dostat na projekce filmů Mezipater, budete muset zaplatit 110 korun. Na doprovodné akce se ale dostanete zadarmo - ať už se jedná o zahajovací párty, nejrůznější debaty (kromě Pride Voices) i hudební a taneční program.

 

Mezipatra 2014

MQFF Mezipatra

06.11. - 13.11.

7.-26. listopadu - Nový (z)boží 14!
Výstava sestavená z vybraných prací soutěžících v soutěži o Národní cenu za studentský design. Do letošního ročníku se přihlásilo 114 autorů (a dva kolektivy) se 103 pracemi z 11 univerzit (z toho 5 zahraničních) a 14 vyšších odborných škol a středních odborných škol. 

 

Nový (z)boží 14!

ČSOB Inspirace

07.11. - 26.11.

8. listopadu - Svatomartinská oslava
Chcete si pochutnat na tradiční svatomartinské huse i vínech? S předstihem to zvládnete v areálu Tvrze Hummer. Kromě toho tu bude připraven staročeský jarmark, jízdy na čtyřkolkách a vozech Hummer i program pro děti. Vstupné je dobrovolné a každý Martin získá lahev vína jako dárek!

 

Svatomartinská oslava

Tvrz HUMMER s.r.o.

08.11. 10:00

8. listopadu - Longboard Salon
Největší prodejní výstava longboardů ve střední Evropě se objeví v MeetFactory. Součástí budou i workshopy od předních jezdců a výrobců, soutěže, projekce longboard videí, největší longboard tombola v ČR, afterparty a hlavně spousta ježdění ve volných prostorech přímo na místě!

 

Longboard Salon

MeetFactory

08.11. 10:00

8.-9. listopadu - Finále Fed Cupu
Jasně že na finále Fed Cupu se vstup platí. My ale nechceme, abyste na tuto akci zapomněli. A jestli máte hluboko do kapsy, nemusíte se vydávat přímo do O2 areny, ale podívat se na přenos doma či v nějaké vaší oblíbené hospůdce s projektorem či televizí.

 

Fed Cup 2014 - VYPRODÁNO

O2 arena

08.11. - 09.11.

8. listopadu - Slavnostní otevření Komunitní zahrady
Komentovaná prohlídka zahrady, ukončení další zahradnické sezony, výtvarný zahradnický workshop pro děti, vařící workshop "podzimní dobroty", vystoupení jazzového dua, občerstvení a hlavně zahájení provozu kompostéru pro veřejnost na bioodpad z domácností vás bude čekat v DDM Ulita!

 

Slavnostní otevření Komunitní zahrady

Dům dětí a mládeže Ulita

08.11. 14:00

9. listopadu - Tom Freund
Stojíte o koncert zdarma? V Hard Rock Café se vám to splní. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost a přijďte si poslechnout amerického písničkáře a multiinstrumentalistu Toma Freunda. 

 

Tom Freund

Hard Rock Cafe

09.11. 20:00

10.-23. listopadu - Den poezie
Festival se každoročně odehrává v desítkách měst celé České republiky. V rámci Dne poezie si desítky regionálních aktérů z řad škol, knihoven, literárních spolků, klubů, divadel, muzeí i jednotlivců připravují literární večery, výstavy, divadelní představení a jiné zajímavé akce. Většina z nich je zdarma!

 

Den poezie

Občanské sdružení Společnost poezie

10.11. - 23.11.

13. listopadu - Coffee:Briefs_Reklama #3
Ranní kávu i pořádnou dávku možných i nemožných informací ze světa reklamy vám naservírují v Era Světě. Už nemusíte sledovat, co se v online i offline reklamě děje, tady vám to během hodiny řeknou.

 

Coffee:Briefs_Reklama #3

ČSOB Inspirace

13.11. 08:30

14. listopadu - Snídejte šampaňské s Petrem Formanem a Jiřím Sulženkem
Titul Evropské hlavní město kultury se každý rok uděluje dvěma vybraným městům ze dvou členských států EU s cílem podpořit evropskou kulturní spolupráci. Příští rok budou titul sdílet belgický Mons a česká Plzeň. Pozvání přijali za realizační tým projektu Plzeň 2015 Petr Forman a Jiří Sulženko. 

15. listopadu - Noc divadel
Asi nejvýraznější akcí listopadu bude Noc divadel. Těšit se můžete na nejrůznější představení pro děti i dospělé, ale také na soutěže, workshopy, přednášky či výstavy. Novinkou jsou divadelní cyklojízdy pro všechny milovníky cyklistiky a čistého ovzduší. V Praze se zapojilo 57 institucí, z nichž většina nabízí vstup zdarma či za symbolické vstupné.

 

Noc divadel 2014

Noc divadel

15.11. 12:00

15. listopadu - Restaurant Day
Po pár měsících je tady další Restaurant Day, tedy akce, díky které se z vás na jeden den mohou stát kuchaři, baristi, someliéři nebo naopak ochutnávači. Ať už doma, na ulici, pavlači,  dvoře, v parku, na nábřeží, v opuštěné tovární hale či v komunitním centru. Fantazii se meze nekladou.

 

Restaurant Day

Restaurant Day Prague

15.11. 08:00

17. listopadu - Fenomén Karel Kryl
Jméno Karla Kryla k sametové revoluci bezesporu patří. Není proto divu, že zrovna na 17. listopadu připadl koncert věnovaný památce tohoto nezapomenutelného skladatele a interpreta. 

 

Fenomén Karel Kryl

Palác Akropolis

17.11. 20:00

19. listopadu - GISDay ČVUT
Katedra Geomatiky na ČVUT podruhé organizuje akci GISDay. Dopolední program je určen pro střední školy včetně exkurzí do laboratoří. Odpolední pak pro širší až odbornou veřejnost, učitele i studenty (z jiných oborů), včetně ukázek dronů a 3D tiskáren. 

 

GISDay ČVUT 2014

ČVUT - Fakulta stavební

19.11. 16:00

19. listopadu - Diplomky na stojáka
Prezentace nejzajímavějších diplomek, bakalářek nebo disertací budou k vidění a slyšení v Era Světě! Tentokrát se bude jednat o přírodovědné obory. Čekají nás čtyři desetiminutové prezentace, vítěz vyhraje 10 tisíc korun na studijní cesty.

19. listopadu - Nike Chodov Training
Nebaví vás běhat samotné? Přidejte se k Prague Runners. Tentokrát se poběží na Chodově a k dispozici budou i Nike trenéři. Ti vám poradí s technikou i výběrem běžecké obuvi. Na trénincích můžete i zdarma otestovat nejnovější modely běžeckých bot Nike!

 

Nike Chodov training

Nike+ Run Club

19.11. 18:00

21. listopadu - Filmy z Písku
FAMU není jedinou filmovou školou u nás. V kině Aero můžete zhlédnout projekce hned 3 absolventských filmů a 1 animovaného kraťasu z dílny Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.  Kromě zábavy, humoru, akce a napětí je na programu i příjemně strávený večer ve společnosti "lidí od filmu". Vstupné je dobrovolné.

 

Filmy z Písku

Kino Aero

21.11. 20:30

22. listopadu - Jarmark na Ořechovce
Sháníte originální dárky? Vypravte se na Jarmark na Ořechovce. Čeká vás drátenická a řemeslná dílna nejen pro děti, ukázka výroby šperků z vinutých perlí,  keramika, vitráže, origami, víno, ochucené oleje, šátky, brože, hračky a mnoho dalšího.

 

Jarmark na Ořechovce

Restaurace Na Ořechovce

22.11. 10:00

22. listopadu - Divadlo pro děti - Pověsti české
Jaké to bylo žít v dobách Praotce Čecha? Byl Bivoj jak párátko? Libuše jen krásná? Jak vysoko musel Šemík vyskočit přes vyšehradské zdivo a umí koně chodit po dvou? Přesně to se děti dozví v Crossu.

 

Divadlo pro děti - Pověsti české

Cross Club

22.11. 14:30

22. listopadu - Divadelní hra Václava Havla Chyba
Myslíte si, že divadelní hry Václava Havla nejdou ztvárnit loutkami? Přijďte se sami přesvědčit na Vyšehrad. Vstup je dobrovolný. 

 

Chyba

Vyšehrad - Staré purkrabství

22.11. 15:00

23. listopadu - Rodina Odvedle
Ochutnejte speciality světové kuchyně a zažijte netradiční setkání buď u vás doma, nebo u vašich hostitelů z migrantských rodin. Máte jedinečnou příležitost potkat zajímavé lidi, poznat jejich osudy a dozvědět se více o kultuře jiných národů. Stačí jen vyplnit přihlášku.

 

Rodina Odvedle 2014

Občanské sdružení SLOVO 21

23.11. 13:00

25.-30. listopadu - Festival Akcent
Jen některé akce festivalu Akcent, který se snaží vytvořit platformu pro umění, které překračuje hranice mezi uměleckou tvorbou, sociálními problémy a politikou, jsou zdarma. Jedná se o kulinární intervenci na Masaryčce, zahájení festivalu ve foyer Archy či scénickou instalaci Márty Schermann.

 

Akcent 2014

Divadlo Archa

20.11. - 30.11.

26.-29. listopadu - Café Neu Romance
Festival věnovaný výhradně robotům přichází do Prahy, aby předvedl nejnovější vývoj z oblastí umění, konceptuálního designu a výzkumu robotiky. Vstup zdarma je na všechny výstavy, prezentace, přednášky, filmy, workshopy, živá vystoupení i soutěže.

 

Café Neu Romance

Národní technická knihovna

26.11. - 29.11.

27. listopadu - 31. prosince - Romové a Bohumil Hrabal
Výstava připomíná Hrabalův vřelý vztah k Romům, který byl nejintenzivnější v době, kdy se spisovatel přestěhoval do Libně. Dlouholetý Hrabalův přítel Jiří Korman vybral pro tuto výstavu soubor fotografií pořízených různými fotografy, na nichž je spisovatel zachycen spolu se "svými Romy".

 

Romové a Bohumil Hrabal

Městská část Praha 8

27.11. - 31.12.

28.-30. listopadu - Holešovice Fashion Market 10 - XMAS
Holešovická tržnice se promění v ráj všech, kdo chtějí potěšit své blízké něčím nápaditějším, než tlustými ponožkami a svetrem se sobem. Celé tři dny tu bude probíhat jubilejní desáté pokračování trhu s nezávislou módou, šperky a designem Holešovice Fashion Market. Vstup je zdarma a bez bariér.

 

Holešovice Fashion Market 10 - XMAS

Nové trhy

28.11. - 30.11.

29.-30. listopadu - Après Ski Praha
Festival zimních radovánek se opět ukáže na Náplavce. Kromě stánků s lyžařskými proprietami se můžete tradičně těšit na doprovodný program - opravdovou sjezdovku pro malé i větší děti, lyžařskou a snowboardovou školu, setkání s profesionály nebo soutěže a závody o pěkné ceny.

 

Après Ski Praha

MVP agency

29.11. - 30.11.

29.-30. listopadu - Nenechte Ježíška ve štychu
Načerpat atmosféru českých Vánoc, vyrobit originální drobnost pro blízké, nakoupit rukodělné dárky i poslechnout si koledy můžete v Era Světě. Vstupné je zdarma, v případě zájmu o tvoření je vstupné 60 Kč na 3 vánoční dílny.

 

Nenechte Ježíška ve štychu

ČSOB Inspirace

29.11. 11:00

30. listopadu - Na počest Paula Walkera...
Bude tomu rok, co herec Paul Walker známý z filmové série Rychle a zběsile tragicky skonal při automobilové nehodě v průběhu charitativní akce. Na konci listopadu máte šanci přidat se na jeho počest (stejně jako v loňském roce) k spanilé jízdě Prahou.

 

Na počest Paula Walkera...

Tuning Průhonice

30.11. 19:00

holeso.jpg
Holešovice Fashion Market


 


Podniky...

Cross club 
Kromě pátků a sobot nemusíte za filmová promítání, přednášky, divadelní představení, koncerty a mejdany v industriálním klubu platit! 

 

Cross Club

Jídlo už jsme darovali potřebným a teď už jen doprodáváme pivo společně se sbírkou...

Storm club
Každou středu si můžete v multižánrovém Storm clubu užít dubstepové či drum & bassové beaty dýdžejů zdarma!

 

Storm Club

Multižánrový klub, který je úzce spjat s festivalem Let It Roll....

Roxy
Free Mondays klubu Roxy jsou už vyhlášené. V dubnu nás čekají nejen interpreti z českého rybníčku, ale i zajímavá zahraniční jména jako americká indie kráska Sara Jackson-Holman nebo rakouští In This Temple. 

 

ROXY

Legendární pražský klub s 20tiletou tradicí proslulý skvělými party i koncerty a...

La Loca
Nekuřácký hudební bar najdete v přízemí funkcionalistické budovy Mosaic House. Ať jde o vystoupení vyhlášených DJs či koncerty skvělých kapel, za vstup (většinou) platit nemusíte.

Městská knihovna v Praze
Městská knihovna není jen místo, kde si můžete půjčit knížky či učebnice. Sama pořádá mnoho akcí v pobočkách po celé Praze, z nichž většina je zdarma.

 

Městská knihovna v Praze

Městská knihovna v Praze je všem přístupná veřejná univerzální knihovna, kterou...

Chapeau Rouge
Tento klub má kromě baru v přízemí ještě dvě podzemní patra. Jedno z nich - Dance club - je věnováno taneční hudbě, hrají tu špičkoví zahraniční a domácí DJ's a za vstup se neplatí.

 

Chapeau Rouge

Chapeau Rouge, to jsou 3 patra, 4 bary, 3 stage a galerie. Každý den DJs, koncerty a...

Retro Music Hall
Klub má otevřeno ve středu, v pátek a v sobotu. Na všechny párty zejména českých dýdžejů je tu vstup zdarma.

 

Retro Music Hall

Jediné místo v Praze, kde zažijete opravdu tu nejlepší atmosféru a nejlepší mejdan ve...

Rock Café
Také v legendárním klubu blízko Národní třídy najdete akce, za které platit nemusíte. Jde o filmová představení, koncerty s ozačením "Freezone" nebo pokud se žádná akce nekoná a z klubu je Music bar.

 

Rock Café

Nejstarší hudební, nyní multikulturní (Hudba, Divadlo, Kino, Galerie) klub v Praze....


 


Chceš mít každý čtvrtek v mailu přehled nejlepších akcí na víkend? Zaregistruj se na CityBee! 

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!