Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kam vyrazit v srpnu v Praze zadarmo?

doporučujeme | 30. 7. 2014

Také na srpen jsme pro vás našli (tentokrát rekordních) 43 akcí a 15 podniků, kde vás to bude bavit a nebude vás to stát ani korunu! 

Připravila: Petra Šarešová

prague2%281%29.jpg

Prague Pride
 

1.-2. srpna - Dyzajn market festival
S velkou letní novinkou přichází Dyzajn Market - tentokrát se přesune na Střelecký ostrov a bude trvat dva dny. Můžete si tu nejen nakoupit hadříky a doplňky, ale také zdarma omrknout módní přehlídky, divadlo a poslechnout si kapely jako Yellow Sisters, Vladivojna La Chia nebo Kazety.

 

Dyzajn market festival

Dyzajn Márket

01.08. - 02.08.

1. srpna - Strach
25 strachuchtivých umělců zhmotnilo své úzkosti a obavy formou koláže a asambláže ve formátu čtverce a kruhu. Vstupné na vernisáž výstavy na (Avoid) Floating Gallery je dobrovolné. Samotná expozice tam bude 14 dní.

 

Strach

(A)void Floating Gallery

01.08. 19:00

2. srpna - MČR ve Freestyle fotbalu
Ty nejlepší triky a parádičky s fotbalovým míšem uvidíte v neděli v Galerii Harfa. Doprovodným progamem budou freestyle footbag, rope skipping, soutěže pro veřejnost a yoyo freestyle.

 

MČR VE FOTBAL FREESTYLU

Galerie Harfa

02.08. 13:00

2. srpna - Chillichilling
Pro odvážlivce z plechu se v pozdním odpoledni uskuteční chilli soutěž. Testovat se budou jednotlivé stupně pálivosti skrze čerstvé i sušené chilli papričky a domácí čalamády. Po setmění pak budou následovat projekce krátkých filmů Jana Švankmajera.

 

Chillichilling

Containall

02.08. 14:00

2. srpna - 1. Water Wars Praha
Popadněte kamarády, nabijte svoje vodní pistole a pušky, naplňte balonky a rozdejte si to s kupou podobně trhlých lidí na Letné. Nezapomeňte si s sebou kromě vodní pistole, ručníku a oblečení na převlečení vzít i bílé a černé triko, protože všichni budou rozděleni do dvou týmů. 

 

1. Water Wars Praha

Letná

02.08. 14:00

2. srpna - Dyzajn Market afterparty
Během dvou dní uprostřed prázdnin proběhne Dyzajn market na Střeleckém ostrově. Součástí bude velmi bohatý doprovodný program. Po náročném nakupování je tu připravena námořnická afterparty v Malostranské besedě!

 

Dyzajn market – after party

Malostranská beseda

02.08. 22:00

3. srpna - Opel Handy Cyklo Maraton
Sportovní odpoledne napříč handicapy navazuje na svého předchůdce z loňského roku. Laťku ale posune zase o kus nahoru. Trasa se protáhne na 2222 km, pričemž časový limit k ujetí je 111 hodin. Na trase napříč Českem a Slovenskem bude 24 povinných průjezdních bodů.

 

OPEL HANDY CYKLO MARATON 2014

Ladronka

03.08. 16:00

3. srpna - Výlet do starověkého Říma
Odpoledne plné historie s pohledem do minulosti zábavnou formou! Stavba vodovodu, Kolosea i římské soutěže si můžou od 13:45 užít děti díky rodinnému odpoledni Galerie Butovice.

4. srpna - Taneční piknik
Na Náplavce to v létě žije ve dne v noci. Nejinak tomu bude díky párty a pikniku první srpnové pondělí! Před Bajkazylem se odehraje konzumace tance, setkání v pohybu a tanci s druhými lidmi.

 

Taneční piknik

Bajkazyl

04.08. 18:00

5. srpna - Německé filmové léto
Po celý červenec probíhalo v Containallu Dánské filmové léto. V půlce prázdnin však nastává změna a k vidění budou německé snímky. Začíná se filmem Fickende Fische.

7.-10. srpna - Reebok LiveWithFire tour
Tentokrát si sérii bezplatných lekcí jógy, tance a CrossFitu můžete vychutnat v Troje. Přistavena bude mobilní tělocvična, v níž proběhnou tréninky pod vedením profesionálů.

 

Reebok LiveWithFire tour

Reebok ČR

07.08. - 10.08.

7. srpna - Léto na Jungmaňáku
Koncerty na Jungmaňáku pokračují i v srpnu. Tentokrát tu vystoupí reggae kapelaSolid Vibes v čele s Mr. Cocomanem. Předskokanem bude kapela Chaotic.

8. srpna - Open párty netmagazínu nejen pro ženy Mix Wix
Na venkovní i vnitřní stagi nás čekají 3 kapelky, 3 DJs, 3 x Fashion show, Sexi show, Poledance, speciální drinky, alegorické voz a další doprovodný program! Pozor... vstup zdarma je jen pro hoky, kluci zaplatí 200 korun.

 

Open párty netmagazínu nejen pro ženy Mix Wix

Radlická - kulturní sportovna

08.08. 17:00

8. srpna - Swing ve Šlechtovce
Chcete si zatancovat na pořádný swing, ale nechcete se tlačit nikde v zakouřeném baru? Vydejte se do Šlechtovky. Zahrajou tu Universal Swing Brothers, poslední projekt multižánrového DJ MGL, kterým si plní své sny o kombinaci elektronické muziky s živými nástroji.

 

U.S.B. UNIVERSAL SWING BROTHERS

Šlechtovka

08.08. 19:00

9. srpna - Den v pohybu
Pojízdné knihovny v Praze slaví 75. narozeniny. Slavit se bude v Muzeu městské hromadné dopravy ve Vozovně Střešovice. Ke gratulantům se přidají pojízdné palačinky Galetky, autobus Městské policie i některé divadelní soubory. Vstup zdarma do muzea budou mít čtenáři knihovny.

 

Den v pohybu

Městská knihovna v Praze

09.08. 09:00

9. srpna - Dew Tour Bootcamp
Mystic Sk8park Štvanice přivítá závod pro amatérské skateboardisty. Nejlepší tři jezdci streetstyle a best trick postoupí do evropského finále v Amsterodamu. K tomu zahrají Vladimir 518 & Dj Mike Trafik, feat. Refew a LA4 a další Djs.

 

Dew Tour Bootcamp

Mystic Sk8park Štvanice

09.08. 09:00

9. srpna - Cross Street Open Air
Celodenní párty proběhne před Crossem i v Crossu. Čeká tu závod na skateboard a BMX, Fashion Strett Market, Vladimír 518 workshop a hlavně spousta muziky. Pokud dorazíte do 22 hodin, máte vstup zdarma!

 

CROSS STREET OPEN AIR

Cross Club

09.08. 10:00

10. srpna - Veganský piknik
Patříte mezi vegany nebo si jen chcete oddychnout od živočišné stravy? Vezměte své čtyřnohé mazlíčky, kamarády, sourozence, partnery, rodiče, děti a vydejte se na Veganský piknik do Stromovky.

 

Veganský piknik pro všechny V.

Stromovka

10.08. 14:00

10. srpna - Čači Vorba
Jedna z nejznámějších polských skupin vystoupí ve Šlechtovce. Těšte se na živelnou směs balkánské, karpatské i cikánské hudby v překvapujících kombinacích z jazzem a twistem.

 

Čači Vorba

Šlechtovka

10.08. 19:30

11.-17. srpna - Prague Pride
V programu je přes 100 akcí. Některé párty a koncerty jsou se vstupem, ale většina besed, promítání, prohlídek a dalších akcí je zdarma - například taneční párty na Letné, sobotní průvod, výstava vietnamské vítězky World Press Photo Maiky Ellan, promítání Mezipater v Containallu, Silent Disco, atd.

 

Prague Pride 2014

Prague Pride

11.08. - 17.08.

12. srpna - Flašinet žije! 
Mezinárodní festival flašinetářů bude hostit České muzeum hudby. Znít budou hrací strojky historické i zcela nové, z nichž všechny spojuje nezaměnitelný zvuk i vysoká technická hodnota. 

 

Flašinet žije!

Národní muzeum - České muzeum hudby

12.08. 14:00

12.-24. srpna - Signální Praha
Výstava čtrnácti fotografií světelného umění, které bylo k vidění v České republice, primárně na akcích Czech The Light a loňském festivalu světla Signal proběhne v ulici Na příkopě. Vystavovat se budou nejen fotografie profesionálních fotografů, ale i úlovky fanoušků. Zapojit se může každý.

 

Signální Praha

Fresh Films s.r.o.

12.08. - 24.08.

13. srpna - Pohádkový dvoreček
Letní cyklus pohádek pro nejmenší začne vždy ve středu v 16 hodin na malé letní scéně Vysočany. Tentokrá děti čeká Divadlo Matěje Kopeckého s Povídáním o sluníčku.

 

Pohádkový dvoreček 2014

Městská část Praha 9

13.08. 16:00

14. srpna - Léto na Jungmaňáku - The Tap Tap
Jako poslední se na Jungmannově náměstí letos představí kapela The Tap Tap, složená z tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu, která běžně vystupuje na českých festivalech i v zahraničí. 

 

Léto na Jungmaňáku - The Tap Tap

ČSOB Inspirace

14.08. 19:00

16. srpna - Prague Pride průvod Prahou
Barevný průvod Prahou vyrazí z Václavského náměstí přes Příkopy až na schody k Letenským sadům. V parku bude čekat hudební festival a také JarmarQ, kde se představí spousta organizací podporujících LGBT komunitu.

 

Prague Pride průvod Prahou

Prague Pride

16.08. 12:00

17. srpna - 2. září - Letní Letná
Za většinu vystoupení tuzemských i zahraničních hvězdých souborů na Letní Letné se platí. Najdou se tu ale i akce, kde vytahovat peněženku z kapsy nemusíte. Třeba open air vystoupení francouzského soboru Décalages, Kašpárka v rohlíku, VOSTO5, Teatrotoče nebo Buchet a loutek.

 

Letní Letná 2014

Letní Letná

17.08. - 02.09.

19. srpna - Křest knihy Tři bratři 
V Paláci knih Luxor proběhne křest knihy o natáčení netrpělivě očekávané filmové pohádky režiséra Jana Svěráka Tři bratři spojený s autogramiádou režiséra Jana Svěráka, autora Zdeňka Svěráka i některých herců filmu. 

 

Křest knihy Tři bratři

Palác knih Luxor

19.08. 17:00

19.-26. srpna - Česká osudová data
Výstava šedesáti fotografií renomovaných autorů, jejichž tématem jsou přelomové roky 1945, 1968, 1969, 1989 proběhne v Českém centru Praha. 

 

Česká osudová data

České centrum Praha

19.08. - 03.09.

22.-26. srpna - Prague Shakuhachi Festival
Prague Shakuhachi Festival je největším festivalem japonské a soudobé hudby mimo Japonsko. Na celých pět dí si můžete koupit permanentku za 500 korun, nebo vyrazit na jednotlivé přednášky, koncerty a kurzy, u nichž se platí vstupné dobrovolné nebo jsou zdarma.

 

Prague Shakuhachi Festival 2014

AMU

22.08. - 26.08.

23. srpna - Harajuku
Znáte Zombie walk, kdy se deítky lidí převléknou za zombíky a vydají se na pochod cestou? V srpnu se bude konat trošku jiná akce - Harajuku. Pochod výstředně oblečených lidí inspirovaných japonskou a jinou asijskou módou.

 

Harajuku Walk

Nebe - Václavské náměstí

23.08. 12:00

23. srpna - Veganské hody
Tak jako loni se budou konat v Café na půl cesty v Centrálním parku na Pankráci veganské hody. Kromě stánku s vegan jídlem a čajovnou, se těšte na kreslení pro děti nebo koncerty kapel.

24. srpna - Vertedance
Pěsti, chvaty, knock-outy. Dvě ženy v boxerském ringu v lehce absurdním souboji s protivníkem, rozhodčím i se sebou samými. Jednoaktová fiktivní pohybová groteska skupiny Vertedance z provaziště boxerského ringu 30.let na Náplavce.

 

VerTeDance: Boxteska

Bajkazyl

24.08. 17:00

24. srpna - Xavier Baumaxa
Jako každý rok zamíří Xavier Baumaxa se svým koncertem na zahrádku Crossu. Koncert je zdarma a pokud bude pršet, přesune se dovnitř. Následovat bude elektroswingová afterparty přímo v útrobách klubu.

 

XAVIREVUE + LIVE HIP HOP JAM SESSION

Cross Club

24.08. 19:30

26.-31. srpna - Pražský jarmark
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark se letos koná v paláci Ilusion na Vinohradské ulici, kam přijedou umělci z Česka, Evropy, Asie či Latinské Ameriky. Akce vyvrcholí 30. srpna Roztančeným Staroměstským náměstím slavnostním průvodem.

 

Pražský jarmark

Folklorní sdružení České republiky

26.08. - 31.08.

28.-31.srpna - Víkend plný sportu 
Víkend plný her si připravilo Aquacentrum Letňany Lagoon. Jízda na tobogánu na čas, chytání balonků, lovení puků, vodní pólo a mnoho dalších soutěží čekají hlavně na rodiny s dětmi. Vstup zdarma je pro všechny co mají bydliště na Praze 18!

 

Letňany Open aneb Víkend plný sportu

Městská část Praha 18

28.08. - 31.08.

29. srpna - Táborák 
Chybí vám tábory, zpívání písniček, vůně čerstvé trávy i špekáčků opékajících se nad ohněm? V Chabrech to můžete opět prožít díky Táboráku pro velké i malé!

 

Táborák pro malé i velké

Chaberský dvůr

29.08. 18:00

30. srpna – Běh pro PESOS
Charitativní závod v canicrossu, nebo-li běhu se psem proběhne v Hostivaři. Díky doprovodnému programu (ukázky práce se psy kynologů Policie ČR, jízdní Policie ČR, psích sportů, pro děti klaun, malování, nafukovací hrady) se zabaví rodiny s dětmi, pejskaři i nepejskaři. Vstupné je dobrovolné.

 

Běh pro PESOS

PESOS.cz

30.08. 09:00

30. srpna – Náplavka Street food Fest 
Na Smíchovské straně náplavky se uskuteční první ročník přehlídky tzv.street food. Půjde o rychle připravené občerstvení z kvalitních surovin přímo na místě a před návštěvníky, které se bude prodávat ve speciálně upravených automobilech („food truck“) a originálních stáncích. Večer pak proběhne promítání v letňáku.

 

Náplavka Street food Fest

Náplavka Street food Fest

30.08. 10:00

30. srpna – F.O.O.D. piknik
Piknik na Ladronce přinese nejen možnost ochutnávat ve více než 40 stáncích kulinářů a farmářů, ale i zkouknout kuchařskou show Zdeňka Pohlreicha, hudební a divadelní vystoupení a soutěže. Pro prvních 500 návštěvníků jsou nachystané piknikové koše.

 

F.O.O.D. piknik 2014

Ladronka

30.08. 11:00

30. srpna – Barevná devítka
Park Podviní v Praze 9 se opět roztančí, rozvoní a rozezní cizokrajnými tanci, jídly a hudbou. Na jednom místě můžete procestovat téměř celý svět. Přijďte se pobavit, ochutnávat tradiční kuchyni z nejrůznějších zemí, poslouchat zajímavou hudbu či sledovat atraktivní taneční vystoupení cizokrajných kultur!

 

Barevná devítka

Barevná devítka

30.08. 14:00

30. srpna – Den pro UNICEF
V duchu začínajícího školního roku budou ve Stromovce připraveny zajímavé workshopy, vtipné i poučné hry, africká škola, tradiční masky afrických kultur a mnoho dalších zajímavostí. Večer pak vystoupí skupina Skeptemistic.

 

DEN PRO UNICEF & KONCERT SKEPTEMISTIC

Šlechtovka

30.08. 14:00

30. srpna – Noc otevřených dveří Valdštejnského paláce
V sobotu 30. srpna propukne již pátá Hradozámecká noc. Ve večerních a nočních hodinách otevřou své brány návštěvníkům s netradičním programem a výjimečnou atmosférou státní i nestátní hrady, zámky a další památky. Jednou z nich bude i Valdštejnský palác.

 

Noc otevřených dveří Valdštejnského paláce

Senát Parlamentu České republiky

30.08. 19:00

31. srpna – Minty Finty Blešák
Jestli toužíte po nových šatech, které cestou na Příkopech nepotkáte stokrát, po knížce, která procestovala svět, anebo po vysokých Leviskách, které už dlouho sháníte, přijďte se podívat na Minty Blešení.

 

MINTY FINTY BLEŠÁK

Containall

31.08. 10:00

 


 


Podniky...


Žluté lázně
Kromě speciálních akcí platit vstup do Žlutých lázní nemusíte. Zadarmo se můžete přijít podívat každé úterý na italské filmy do místního letního kina, zapařit si na některých koncertech a párty nebo se jen rozvalit na dece u vody.

 

Žluté lázně

Přijďte si užít volno do Žlutých lázní, kde to žije ve dne v noci....

Letní kino v Troji
Nabídka Trojského filmového léta je vskutku jedinečná. Až do poloviny září zde uvidíte všechno možné i nemožné: E.T.mimozemšťanem počínaje, filmem Extaze nebo pohádkou Tři veteráni nekonče. Většinu zdejších filmů jste určitě mimo pohovku vašeho obýváku neviděli.

Letňák - Léto pro Pražany
V červnu se otevřela letní scéna Malostranské besedy na Střeleckém ostrově. Por Pražany si připravila koncerty českých i zahraničních umělců, den pro děti, veletrh tanečníků a performerů. Vstupné bude zdarma!

 

Letňák – Léto pro Pražany

Letní scéna Malostranské besedy...

Kinobus
Pokud chcete u pozorování filmů usednout v parku, vyrazte za putovním Kinobusem. Ten bude promítat každý den na jiném místě. Vstupné je dobrovolné (takže platit nemusíte nic) a výtěžek jde stejně jako v minulých letech organizaci Pomozte dětem.

 

Kinobus

Unikátní mobilní kino....

Cross club & Biokáf
Kromě pátků a sobot nemusíte za filmová promítání, přednášky, divadelní představení, koncerty a mejdany v industriálním klubu platit! O prázdninách bude hlavním hitem letní kino Biokáf!

 

Cross Club

Jídlo už jsme darovali potřebným a teď už jen doprodáváme pivo společně se sbírkou...

Containall
Do kulturního centra vytvořeného z přepravního kontejneru můžete na všechny akce zdarma. Ať už se jedná o mejdan v rukou dýdžejů, koncerty, workshopy, besedy či filmy dánské produkce.

 

Containall

Kulturní centrum Containall se v roce 2018 stěhuje....

Café Neustadt
Svůj vybraný vkus prokážete také návštěvou nedělního kina v Café Neustadt, kde se promítají černobílé 16mm filmy. Jako bonus si k projekci poslechnete živou hru na piano.

 

Café Neustadt

Kavárna v budově Novoměstské radnice....

Storm club
Každou středu si můžete v multižánrovém Storm clubu užít dubstepové či drum & bassové beaty dýdžejů zdarma!

 

Storm Club

Multižánrový klub, který je úzce spjat s festivalem Let It Roll....

Roxy
Free Mondays klubu Roxy jsou už vyhlášené. V dubnu nás čekají nejen interpreti z českého rybníčku, ale i zajímavá zahraniční jména jako americká indie kráska Sara Jackson-Holman nebo rakouští In This Temple. 

 

ROXY

Legendární pražský klub s 20tiletou tradicí proslulý skvělými party i koncerty a...

La Loca
Nekuřácký hudební bar najdete v přízemí funkcionalistické budovy Mosaic House. Ať jde o vystoupení vyhlášených DJs či koncerty skvělých kapel, za vstup platit nemusíte.

Jazz Republic
Dříve byla všechna představení v klubu Jazz Republic zdarma. Nyní za téměř všechny koncerty nemusí platit pouze studenti.

Městská knihovna v Praze
Městská knihovna není jen místo, kde si můžete půjčit knížky či učebnice. Sama pořádá mnoho akcí v pobočkách po celé Praze, z nichž většina je zdarma.

 

Městská knihovna v Praze

Městská knihovna v Praze je všem přístupná veřejná univerzální knihovna, kterou...

Chapeau Rouge
Tento klub má kromě baru v přízemí ještě dvě podzemní patra. Jedno z nich - Dance club - je věnováno taneční hudbě, hrají tu špičkoví zahraniční a domácí DJ's a za vstup se neplatí.

 

Chapeau Rouge

Chapeau Rouge, to jsou 3 patra, 4 bary, 3 stage a galerie. Každý den DJs, koncerty a...

Retro Music Hall
Klub má otevřeno ve středu, v pátek a v sobotu. Na všechny párty zejména českých dýdžejů je tu vstup zdarma.

 

Retro Music Hall

Jediné místo v Praze, kde zažijete opravdu tu nejlepší atmosféru a nejlepší mejdan ve...

Rock Café
Také v legendárním klubu blízko Národní třídy najdete akce, za které platit nemusíte. Jde o filmová představení, koncerty s ozačením "Freezone" nebo pokud se žádná akce nekoná a z klubu je Music bar.

 

Rock Café

Nejstarší hudební, nyní multikulturní (Hudba, Divadlo, Kino, Galerie) klub v Praze....


 


Chceš mít každý čtvrtek v mailu přehled nejlepších akcí na víkend? Zaregistruj se na CityBee! 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!