Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kam vyrazit v červnu v Praze zadarmo?

doporučujeme | 28. 5. 2014

Jasně, šetřit na dovolenou se musí. Kdo by taky chtěl celé léto strávit v práci. Sedět doma na gauči a koukat z okna ale nemusíte! Tady máte přes 30 možností (a 10 podniků), kam můžete v červnu vyrazit zadarmo!

Text: Petra Šarešová

technicke.jpg
Národní technické muzeum (foto: Pražská muzejní noc)

 

1.-17. června - Žižkov sobě
Sedmý ročník městského festivalu přinese během 17 dní řadu akcí zadarmo! Začne se Děským indiánským dnem, čekejte taky výstavu v Paláci Akropolis, fotbálkový turnaj, ska festiválek, předpremiéru filmu, nohejbalový turnaj a mnoho dalšího!

 

Žižkov sobě 2014

Žižkov sobě

01.06. - 16.07.

3. června - Houpací koně
Na nádvoří Novoměstské radnice proběhne open air koncert kapely Houpací koně z Ústí nad Labem. Vstupné je dobrovolné, bude se vybírat do klobouku.

3. června - Fashion Talk Room No.6
Šesté setkání se zajímavými designéry a umělci ze světa módy, umění designu a obchodu nabídne jako hlavní téma "módní trendy".

 

Fashion Talk Room No. 6

Česká centra

03.06. 17:30

4. června - Svoboda nestárne
V den výročí prvních (polo)svobodných voleb je připraven komponovaný výtvarně-hudební večer. Nejdříve proběhne výtvarný happening na téma "Co pro Tebe znamená svoboda", vyvrcholením bude koncert kapel Buty a SBB.

 

Svoboda nestárne

Polský institut v Praze

04.06. 18:00

5. června - Folkové Podviní
Na folkovém festivalu pod širým nebem se v kamenném hradišti vysočanského Podviní představí čeští písničkáři jako třeba Jiří Dědeček. Dopadne-li všechno dobře, večer zakončí Jiří Suchý s jeho semaforskými evegreeny.

 

Folkové Podviní 2014

Městská část Praha 9

05.06. 16:30

6.-7. června - Žižkovské pivobraní
Červen přinese i festival malých českých a minipivovarů pro rodiny s dětmi na Parukářce. Dospělí můžou degustovat (za peníze), zkouknout BMX exhibici a poslechnout si koncerty kapel, děti se vyřádí ve skákacích hradech i na nejrůznějších workshopech. 

 

Žižkovské pivobraní

Městská část Praha 3

06.06. - 07.06.

6.-8. června - Primátorky
Veslařské závody (poprvé se jely v roce 1910) jsou jedním z nejstarších a nejtradičnějších sportovních podniků nejen v ČR, ale i v celé Evropě! Loni, kdy se jich účastnila i posádka z Cambridge, se musely kvůli povodni přesunout na září. Doufejme, že se letos nic podobného nestane.

 

101. primátorky ČSOB pojišťovny

Mather Activation

06.06. - 08.06.

7. června - Den otevřených dveří v Rozhlase
Pokud vás zajímají prostory Českého rozhlasu, jeho minulost i současnost, chcete se setkat s lidmi, kteří pořady připravují, nebo si poslechnout řadu koncertů, vypravte se na Vinohrady!

 

Den otevřených dveří v Rozhlase

Český rozhlas

07.06. 09:00

7. června - Salieri Bitva MIDWAY 2014
Hořící tank, atomový výbuch či letadlová loď v plné bitvě. I s takovou situací se mohou potkat všichni návštěvníci velké zahajovací Saliery party v Centrálním parku v pražských Stodůlkách.

 

Salieri Bitva MIDWAY 2014 - Vstupujeme na trh

MIDWAY MINI NAVY Club Brno

07.06. 09:00

7. června - RefuFest
Devátý ročník multikulturního festivalu na podporu integrace cizinců proběhne na Kampě. Program festivalu je nabitý koncerty, tanečními a divadelními představeními, workshopy, diskuzemi. Chybět nebude ani ochutnávka exotických jídel a dětský program.

 

RefuFest 2014

InBáze Berkat o.s.

07.06. 12:00

8. června - Police For People
Do 17 hodiny budou Letňany patřit Dnu s policií - těšte se na ukázky jako slaňování z vrtulníku, seskok s padákem, fotbalové utkání na koních, činnost služebních psů, zadržení ujíždějícího vozidla a podobně. Poté proběhne festival, na němž vystoupí třeba Peter Nagy nebo No Name. 

 

Police For People

Letiště Praha Letňany

08.06. 10:00

8. června - Čajomír First Flush
Tradičním jarním svátkem v asijských zemích je oslava prvních čajových sklizní. Takovou oslavu pozná i okolí Betlémského náměstí, které se stane velkou slavností a tržnicí. Čekají nás ukázky tradičních čajových obřadů, hudba i divadlo.

 

ČAJOMÍR FIRST FLUSH 2014

Čajomír o.s.

08.06. 10:00

10. června - Začíná letní kino ve Žlutých lázních 
Stejně jako v loňském roce bude součástí programu Žlutých lázní letní kino. Na své si přijdou milovníci italského filmu, první projekce bude patřit romantickým Prázdninám v Římě. Promítat se bude kadé úterý po setmění.

 

Aperol Spritz letní kino

Žluté lázně

10.06. 21:00

11. června - Pražský rodinný závod
Závod horských kol pro děti od 5 do 15 let přivítá stadion Na Markétě na Bíle hoře. Připraveny budou tratě od 800 metrů do 10 kilometrů i dětské atrakce. Pokud vaše děti kolo nemají, budou si ho moci sehnat v půjčovně.

 

Pražský rodinný cyklozávod

MoHiLa SPORT s.r.o.

11.06. 15:30

11. června - Polemic, The Spankers, Ska´N´DaaL music ensemble
V parku Parukářka proběhne koncert české kapely The Spankers a slovenské skupiny Polemic!

14. června - Pražská muzejní noc
Ještě jste nebyli v Galerii hl. m. Prahy nebo v Národním muzeu? Ve svitu měsíce budou mít jistě větší kouzlo. Do více než 40 muzeí, galerií i dalších kulturních institucí můžete zajít zdarma během Pražské muzejní noci. Protože je akce velmi populární, počítejte s tím, že můžete celý večer prostát ve frontách.

 

Pražská muzejní noc 2014

Pražská muzejní noc

14.06. 19:00

14. června - Exotic food festival
Unikátní festival exotického jídla a kultury proběhne na Míráku.​ V multikulturních stáncích budou kuchyně z Ugandy, Kypru, Ruska, Malajsie, Konga, Mexika, Jižní Korey, Turecka, Japonska a Indie. Kromě jídla se těšte na kuchařské show, program pro děti, netradiční hudební a taneční vystoupení.  Vstup na festival je zdarma, platí se za samotné pokrmy. 

 

Exotic food festival

Exotic foof festival

15.06. 10:00

15.-25. června - EnviroCity
Festival o veřejném prostoru nabídne prezentace, přednášky, diskuze, site-specific performance, městské hry i workshopy. Vstup na prezentace a taneční performance bude zdarma. 

 

EnviroCity

Institut plánování a rozvoje hlavního…

21.06. - 29.06.

16. června - Open air – Hollywood Night
Na Václaváku se bude po delší době konat mimořádný koncert. V rámci festivalu Prague Proms tu zazní nejznámnější filmové melodie. Pod taktovkou Marcella Rota se přstaví Český národní symfonický orchestr.

 

Open Air – Hollywood Night

Prague Proms

16.06. 20:00

16.-17. června - Prohlídky zákulisí divadla a tajemného podzemí DAMU
Vydejte se na dobrodružnou prohlídku skrytých koutů divadla DISK i DAMU. Provázet vás budou studenti katedry produkce, děkanka DAMU nebo zaměstnanci DISKu. Seznam prohlídky najdete zde, je potřeba si místo rezervovat.

17. června - Velká sýrová nakládačka
Osmý ročník kultovní soutěže o nejlahodnější a nejvzhlednější nakládaný hermelín se letos odehraje v Containallu. Těšte se na dýdžeje, křest knihy Velká sýrová nakládačka, nakládané a grilované hermelíny pro fajnšmekry, moravská vína nebo sýrovou tombolu.

 

Velká sýrová nakládačka VIII

Containall

17.06. 18:00

19.-21. června - United Islands
Kvůli povodním byl loňský ročník největšího pražského multižánrového festivalu přesunut na Ladronku. Letos bude opět v centru města u řeky - Střelecký ostrov, Kampa a jeliož se pořadatrlům podařilo vybrat rekordní částku (1,6 milionu) na Hithitu, tak i do Kinského zahrady.

 

United Islands 2014

Ostrovy s.r.o

19.06. - 21.06.

19. června - Alasdair Bouch, Tichonov, Nylon Jail
V rámci klubové noci United Islands of Prague se v Paláci Akropolis představí tři nové tuzemské hudební projekty. Písničkář Alasdair Bouch, indie kapela Tichonov a country rockeři Nylon Jail.

 

Alasdair Bouch, Tichonov, Nylon Jail

Palác Akropolis

19.06. 19:30

20. června - Snídejte šampaňské a Karlem Ochem
Filmový festival v Karlových Varech patří mezí prestižních 14 "A" filmových festivalů na světě Karel Och je jeho uměleckým ředitelem. Pokud vás zajímáá, co se letos chystá, doražte do Era světa!

 

Snídejte šampaňské s Karlem Ochem

ČSOB Inspirace

20.06. 10:00

21. června - Dyzajn Market
Módu, šperky i doplňky si můžete nakoupit na trhu autorské tvorby - Dyzajn Marketu. Tentokrát proběhne na Piazzetě Národního divadla, v Mosaic House i v Era světě. Těšte se taky na divadlo Buchty a loutky, pohádku pro děti, módní přehlídky, koncert i kvalitní jídlo a pití.

 

Dyzajn Market

ČSOB Inspirace

21.06. 10:00

21. června - Apetit Piknik
Den plný dobrého jídla, pití slibují pořadatelé Apetit Pikniku. Čekejte delikatesy od kuchařů a farmářů, kuchařské show, tombolu, dětský zábavní park, živou hudbu a jako hřeb vystoupení Tata Bojs.

 

Apetit piknik 2014

Časopis Apetit

21.06. 10:00

21. června - Sen svatojánského vršku
Happening plný hudby, divadla, tance i filmu na dvou podiích bude poádat Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy. Součástí bude Balkánská dechovka, Divadlo bez střechy, taneční vystoupení, alchymistická show, Pašijovou hru i úryvek ze Snu noci svatojánské.

 

SEN SVATOJÁNSKÉHO VRŠKU 2014

Muzeum alchymistů

21.06. 14:30

24. června - Open air koncert
Česká filharmonie uzavře svou 118. sezonu v pořadí již druhým koncertem pod otevřeným nebem. Na Hradčanském náměstí vystoupí pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka čtyři mladí talentovaní sólisté, kteří v listopadu uspěli v konkurzu Zahraj si s Českou filharmonií.

 

Open air koncert 2014

Česká filharmonie

24.06. 15:00

25. června - Výroční párty
Žluté lázně tu máme pordruhé. Tntokrát vás zvou na Výroční párty s hvězdou večera Chinaski. Zajištěn bude i kulturní, sportovní i dětský program. Pozor, je nutná registrace předem! 

 

Výroční párty

Žluté lázně

25.06. 15:00

25. června - Úhel pohledu - Lokální hvězdy v Praze
Unikátní diskuzní pořad. Kdo je v Praze lokální hvězdou? Je třeba tahat za nitky v showbusinessu či vysoké politice nebo stačí piano na ulici či občanské sdružení s poctivým záměrem? Lze dělat malé a smysluplné věci ve velkém a nekompromisním městě?

 

Úhel pohledu - Lokální hvězdy v Praze

ČSOB Inspirace

25.06. 19:00

27. června - Cesta do srdce Evropy
Jednodenní výstava na Novoměstské radnici je založena na vyprávění pohádkových příběhů ze zemí, odkud do České republiky přišly rodiny dětí, které pravidelně navštěvují ateliér Mozaika. Tedy z Vietnamu, Ukrajiny, Sýrie, Ruska, Mongolska a Kyrgyzstánu. 

 

Cesta do srdce Evropy

Novoměstská radnice

27.06. 17:00Podniky

Letňák - Léto pro Pražany
Už 30. května se otevře letní scéna Malostranské besedy na Střeleckém ostrově. Por Pražany si připravila koncerty českých i zahraničních umělců, den pro děti, veletrh tanečníků a performerů. Vstupné bude zdarma!

 

Letňák – Léto pro Pražany

Letní scéna Malostranské besedy...

Storm club
Každou středu si můžete v multižánrovém Storm clubu užít dubstepové či drum & bassové beaty dýdžejů zdarma!

 

Storm Club

Multižánrový klub, který je úzce spjat s festivalem Let It Roll....

Roxy
Free Mondays klubu Roxy jsou už vyhlášené. V dubnu nás čekají nejen interpreti z českého rybníčku, ale i zajímavá zahraniční jména jako americká indie kráska Sara Jackson-Holman nebo rakouští In This Temple. 

 

ROXY

Legendární pražský klub s 20tiletou tradicí proslulý skvělými party i koncerty a...

La Loca
Nekuřácký hudební bar najdete v přízemí funkcionalistické budovy Mosaic House. Ať jde o vystoupení vyhlášených DJs či koncerty skvělých kapel, za vstup platit nemusíte.

Cross club
Kromě pátků a sobot nemusíte za filmová promítání, přednášky, divadelní představení, koncerty a mejdany v industriálním klubu platit!

 

Cross Club

Jídlo už jsme darovali potřebným a teď už jen doprodáváme pivo společně se sbírkou...

Jazz Republic
Dříve byla všechna představení v klubu Jazz Republic zdarma. Nyní za téměř všechny koncerty nemusí platit pouze studenti.

Městská knihovna v Praze
Městská knihovna není jen místo, kde si můžete půjčit knížky či učebnice. Sama pořádá mnoho akcí v pobočkách po celé Praze, z nichž většina je zdarma.

 

Městská knihovna v Praze

Městská knihovna v Praze je všem přístupná veřejná univerzální knihovna, kterou...

Chapeau Rouge
Tento klub má kromě baru v přízemí ještě dvě podzemní patra. Jedno z nich - Dance club - je věnováno taneční hudbě, hrají tu špičkoví zahraniční a domácí DJ's a za vstup se neplatí.

 

Chapeau Rouge

Chapeau Rouge, to jsou 3 patra, 4 bary, 3 stage a galerie. Každý den DJs, koncerty a...

Retro Music Hall
Klub má otevřeno ve středu, v pátek a v sobotu. Na všechny párty zejména českých dýdžejů je tu vstup zdarma.

 

Retro Music Hall

Jediné místo v Praze, kde zažijete opravdu tu nejlepší atmosféru a nejlepší mejdan ve...

Rock Café
Také v legendárním klubu blízko Národní třídy najdete akce, za které platit nemusíte. Jde o filmová představení, koncerty s ozačením "Freezone" nebo pokud se žádná akce nekoná a z klubu je Music bar.

 

Rock Café

Nejstarší hudební, nyní multikulturní (Hudba, Divadlo, Kino, Galerie) klub v Praze....

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Vybrali jsme nejlepší zmrzlinárny v Praze, nejen v centru, ale i dál od řeky. Ochutnat můžete klasickou zmrzku, parlorky (tedy cookies se zmrzlinou) i lahodný sorbet.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!