Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kam vyrazit v dubnu v Praze zadarmo?

doporučujeme | 7. 4. 2014

Ještě splácíte vánočí dárky, šetříte na letní dovolenou nebo jen máte hluboko do kapsy? Nebojte se, vzdát se aktivního života a sedět doma nemusíte! 

carodejnice.jpeg 
 

8. dubna: Krystalizace 
Zajímá vás, jak vidí situaci na Ukrajině účastnice demonstrace na Majdanu? Na besedě v Jazz Docku vám to ukrajinské malířky poví!

12.-13. dubna: Město na kole
Rašínovo náměstí ožije festivalem kol a koleček. Přijďte se podívat na vystavovaná kola, závod Speed and Style (dva jezdci se budou poměřovat na dvou tratích plných překážek) nebo následnou afterparty.

 

Město na kole 2014

MVP agency

12.04. - 13.04.

16. dubna: Jáchym Topol 
Kdo by neznal undergroundovou ikonu, básníka a prozaika Jáchyma Topola? V polovině dubna ho můžete slyšet předčítat v Domě čtení z knihy Trnová dívka. 

 

Jáchym Topol čte z Trnové dívky

Dům čtení

16.04. 18:00

17. dubna: Workshop divadelní improvizace 
Chcete se naučit hezky mluvit, pohotově reagovat i naslouchat? Vydejte se na workshop improvizační skupiny KIŠ.

 

Workshopy divadelní improvizace

Městská knihovna v Praze

17.04. 17:00

18. dubna: Snídejte šampaňské 
Jméno Ondřej Kobza vám nic neříká? To je ten, co otevřel café V lese, postavil piána na ulici a pomohl rozproudit náplavku. Ponídejte s ním šampaňské! (článek o Ondřejovi najdete zde)

 

Snídejte šampaňské s Ondřejem Kobzou

ČSOB Inspirace

18.04. 10:00

18. dubna: Gangsta Swing* Volume 18
Electroswing teďka frčí! Pokud si chcete zadarmo zavlnit boky, co třeba v Rock Café na Národní?

 

Gangsta Swing* Volume 18

Rock Café

18.04. 22:00

19. dubna: Hříchy 
Prague Pride proběhne až v srpnu. Vy se na něj ale můžete ale naladit už v dubnu díky párty v Nákladovém nádraží Žižkov, na níž si zatancujete hříšné tance, vyzkoušíte kostýmy, vyrobíte kraslici z gumy nebo upletete pomlázku.

 

Hříchy

Prague Pride

19.04. 20:00

19. dubna: Vyhlášení ankety Czech Drumandbass Awards 2013
Zajímá vás, kdo hrál loni nejlepší drumík? Pokud budete hlasovat v anketě Czech Drumandbass Awards, budete mít vstup na vyhlášení zdarma!

21. dubna: Charitativní velikonoční maratón 
Chcete si zdarma vyzkoušet Fitbalet, Zumbu, Pilates, Jogu nebo si zatancovat JazzDance či AfroBounce? Potom na Velikonoční pondělí sbalte fitness oblečení a dorazte do studia Fascinace. 

22. dubna: Krása dneška 
Další koncert z cyklu soudobé hudby Krása dneška bude věnován německému skladateli Mauriciu Kagelovi. Studenti mají vstup zdarma!

 

Krása dneška – Cyklus moderní a soudobé hudby | Mauricio Kagel

NoD - Experimentální prostor

22.04. 19:30

22. dubna: Komiksový workshop 
Komiks nabízí mnoho podob od dětských příběhů přes superhrdinské komiksy až k velkým dílům, které beze studu mohou ležet na polici vedle literárních klasiků. Naučte se komiksu rozumět a tvoři jej.

 

Komiksový workshop na Smíchově

Městská knihovna v Praze

22.04. 17:00

23. dubna: SHOW neboli Silicon Hill Open Wednesday
Hudební festival pořádaný studenty pro studenty proběhne na Strahově. Kromě studentských kapel si tu budete moci zatančit na beaty dýdžejů, vyzkoušet si zápasy v bahně nebo si zasportovat na otevřených hřištích.

 

SHOW neboli Silicon Hill Open Wednesday

Studentská unie ČVUT

23.04. 15:00

23. dubna: O architektuře víc!
České centrum připravilo nový cyklus věnovaný architektuře. Moderovat ho bude Adam Gebrian, zvát si do něj bude osobnosti české a zahraniční architektury. V dubnu Irenu Šebovou a Tomáše Krále, kteří pracovali v Mexico City. 

 

O architektuře víc! No.1

Česká centra

23.04. 18:00

26. dubna: Apríles 
Multižánrový studentský festival (pořádají ho studenti Arts Managementu z VŠE) se letos stěhuje ze Stromovky na Parukářku, ponese se na vlně punku a dá prostor méně známým, zejména studentským kapelám. 

 

Apríles

Apríles

26.04. 14:00

26. dubna: Urban game
Máte rádi hry, v nichž se řeší záhady, hledají artefakty a luští šifry? Pak právě pro vás tu je Urban game, která je díky možnosti výběru náročnosti vhodná opravdu pro všechny.

 

Urban Game 2014

Praha 14 kulturní

26.04. 14:00

26. dubna: Velká jarní cyklojízda 
Jedni ji milují, protože oslavuje svobodný pohyb po městě a umožňuje zažít pražské ulice na chvíli jinak. Druzí ji nenávidí, protože blokuje dopravu. Pokud patříte mezi první skupinu, sežeňte si kola či kolběžky, cyklojízda se blíží!

 

Velká jarní cyklojízda 2014

Auto*Mat

26.04. 15:00

30. dubna: Čarodějnice na bobovce 
Pokud nebudete mít šanci užít si pálení čarodějnic někde na vesnici, zkuste třeba akci na bobové dráze na Proseku. Těšit se můžete na nové hry, soutěže pro děti, opékání buřtů i spoustu lahůdek a nápojů pro dospělé.

 

Pálení čarodějnic

Restaurace na bobovce

30.04. 14:00

30. dubna: Čarodějnice ve Žlutých lázních
Jednou z největších čarodějnických akcí je pálení ve Žlutých lázních. Organizátoři program teprve pomalu odkrývají. Jisté je, že nás čeká bohatý program pro děti a dospělé, soutěže i hudební vystoupení.

 

Čarodějnice ve Žlutých lázních

Žluté lázně

30.04. 14:00


 Výstavy

Výstava známek Adlofa Borna
Malíř, grafik, ilustrátor, ale také autor originálních návrhů na poštovní ceniny Adolf Born byl v minulém roce osloven Poštovní spořitelnou, aby se podílel na tvorbě tzv. vlastní známky. Jak to dopadlo zjistíte na jeho výstavě.

 

Výstava známek

ČSOB Inspirace

04.04. - 31.05.

Výstava skútrů v OC Šestka
Máte rádi skútry? Pak se vydejte obhlédnout aktuální nabídku i výstavu historických mašin, skútrovou módu, vyzkoušet si elektrokolobežky a o víkendu se zúčastnit doprovodného programu pro děti v OC Šestka.

 

Největší výstava Skútrů v OC Šestka

Obchodní centrum Šestka

04.04. - 13.04.

Kruhové zříceniny
Výstava děl třicítky umělců na téma "zříceniny" poběží v Galerii 35, v níž bude vystavěn výběr fotografií a videí českých a slovenských umělců, a v MeetFactory, kde se představí díla evropských či v Evropě žijících autorů.

 

GALERIE 35: Kruhové zříceniny

Francouzský institut v Praze

04.04. - 24.05.

ARTP/NIKON výstava aktů
Jedinečná výstava aktů, které vznikly v rámci workshopů ARTP/NIKON pod vedením světoznámého fotografa Roberta Vana ůžete vidět do 27. dubna v Nikon Photo Gallery.

 

ARTP/NIKON výstava aktů

Nikon Photo Gallery

20.03. - 27.04.Podniky

Storm club
Každou středu si můžete v multižánrovém Storm clubu užít dubstepové či drum & bassové beaty dýdžejů zdarma!

 

Storm Club

Multižánrový klub, který je úzce spjat s festivalem Let It Roll....

Roxy
Free Mondays klubu Roxy jsou už vyhlášené. V dubnu nás čekají nejen interpreti z českého rybníčku, ale i zajímavá zahraniční jména jako americká indie kráska Sara Jackson-Holman nebo rakouští In This Temple. 

 

ROXY

Legendární pražský klub s 20tiletou tradicí proslulý skvělými party i koncerty a...

La Loca
Nekuřácký hudební bar najdete v přízemí funkcionalistické budovy Mosaic House. Ať jde o vystoupení vyhlášených DJs či koncerty skvělých kapel, za vstup platit nemusíte.

Cross club
Kromě pátků a sobot nemusíte za filmová promítání, přednášky, divadelní představení, koncerty a mejdany v industriálním klubu platit!

 

Cross Club

Jídlo už jsme darovali potřebným a teď už jen doprodáváme pivo společně se sbírkou...

Jazz Republic
Dříve byla všechna představení v klubu Jazz Republic zdarma. Nyní za téměř všechny koncerty nemusí platit pouze studenti.

Městská knihovna v Praze
Městská knihovna není jen místo, kde si můžete půjčit knížky či učebnice. Sama pořádá mnoho akcí v pobočkách po celé Praze, z nichž většina je zdarma.

 

Městská knihovna v Praze

Městská knihovna v Praze je všem přístupná veřejná univerzální knihovna, kterou...

Chapeau Rouge
Tento klub má kromě baru v přízemí ještě dvě podzemní patra. Jedno z nich - Dance club - je věnováno taneční hudbě, hrají tu špičkoví zahraniční a domácí DJ's a za vstup se neplatí.

 

Chapeau Rouge

Chapeau Rouge, to jsou 3 patra, 4 bary, 3 stage a galerie. Každý den DJs, koncerty a...

Retro Music Hall
Klub má otevřeno ve středu, v pátek a v sobotu. Na všechny párty zejména českých dýdžejů je tu vstup zdarma.

 

Retro Music Hall

Jediné místo v Praze, kde zažijete opravdu tu nejlepší atmosféru a nejlepší mejdan ve...

Rock Café
Také v legendárním klubu blízko Národní třídy najdete akce, za které platit nemusíte. Jde o filmová představení, koncerty s ozačením "Freezone" nebo pokud se žádná akce nekoná a z klubu je Music bar.

 

Rock Café

Nejstarší hudební, nyní multikulturní (Hudba, Divadlo, Kino, Galerie) klub v Praze....

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!