Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Pohádky pro malé i velké v Grandhotelu Praha

doporučujeme | 15. 3. 2014

Pro holčičky pohádka o zakletém princovi (Kráska a zvíře), pro kluky počítačová pecka na plátně (Need for Speed) a pro všechny ostatní sci-fi a trojice skvělých dokumentů. Taková je tento týden nabídka pražských kin.
 
Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:
filmy/Untitled-7.jpg
Hit týdne: Grandhotel Budapešť
Cestování: Trabantem až na konec světa
Festival: Future Gate


Aktuální premiéry:
Ať žije svoboda, Grandhotel Budapešť, Koleje osudu, Kráska a zvíře, Need for Speed, Trabantem až na konec světa, Všechny moje děti

filmy/trabi.jpg


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Bez velkých fanfár a kilometrů červených koberců se začátkem února konala v Praze světová premiéra filmu Grandhotel Budapešť. Svou nejnovější komedii zde v tichosti uvedl režisér Wes Anderson a herecké hvězdy – Saoirse Ronan, Jeff Goldblum a Tony Revolori, který si zahrál poslíčka. Diváci, kteří jsou o něco méně VIP, vyrazí na film plný hereckých hvězd již tento týden. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Připadá vám Andersonova hravá atmosféra jako z jiné planety? Představivost je jedním ze základních kamenů žánru, kterému se věnuje další jarní festival. První ročník Future Gate uvede v Bio Oko celkem sedm zástupců science-fiction. Těšit se můžete na osvědčené klasiky (Vetřelec, 2001: vesmírná odysea, Ghost in the Shell 2.0) a řadu méně známých filmů o cestování na vzdálené planety (Europa Report, Poslední dny Marsu, Space Battleship Yamato). Narozdíl od jiných pražských festivalů si můžete koupit i permanentku s volným vstupem na všechny projekce. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Všechny sci-fi jsou vlastně tak trochu pohádky. Pro děti a duchem mladé dospělé jsou další dvě premiéry. Nejnovější zpracování Krásky a zvíře natočil Christophe Gans, režisér hororu Silent Hill, a tak se jistě můžeme těšit i na jiné zážitky než zpívající nádobí a nábytek. Po vzoru Sněhurky tak také Bella dostává temný kabátek. A pro kluky samozřejmě auťáky. Od prvního uvedení počítačové hry Need for Speed uplynulo dvacet let a pokud máte rádi vůni spálených pneumatik po ránu, neváhejte vyrazit do kina. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Naše automoto okénko uzavře neméně adrenalinová pecka. Mezinárodní tým se tentokrát pustil Trabantem až na konec světa, čili přejel jihoamerický kontinent v klasickém vozítku našich prarodičů a ještě o tom natočil zábavný dokumentární film. Podobně osvětové jsou dva následující tipy – slovenský dokumentarista vás zavede do romské osady ve filmu Všechny moje děti a trochu jiný náhled na jídlo získáte ve filmu Z popelnice do lednice? (hrají v Evropském domě). Přejeme dobrou filmovou chuť.

Grandhotel Budapešť
Ona         
2001: vesmírná odysea
V minulém díle jste četli:

filmy/fairplay.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg
 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!