Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
13
března

Future Gate

Future Gate

zpět na výpis akcí
 

Festival sci-fi filmů.

Začátek:13. 03. 14
Konec:16. 03. 14
Cena:100 Kč
Čas:20:00 - 20:00
Kategorie: kultura|kina

Máte rádi vesmírná dobrodružství a zajímá vás, jak může vypadat naše budoucnost? Právě pro vás je určen první ročník festivalu sci-fi filmů pod názvem Future Gate. Ten láká skalní i příležitostné fanoušky v termínu 13. – 16. března 2014 do kina Bio Oko na filmové novinky i legendy populárního žánru. K vidění budou nejzajímavější novinky ze světa science fiction filmu, které na svou distribuční premiéru teprve čekají nebo ty, které se na plátně českých kin nikdy neobjevily.

Festival bude slavnostně zahájen fanoušky i kritiky ceněným filmem americké produkce Europa Report o hledání nových forem života na misi k měsíci planety Jupiter s příznačným názvem Europa. Páteční program festivalu nabídne hned dva zajímavé tituly – švédskou parodii na filmy o superhrdinech Kenny Begins a první díl dnes již kultovní sci-fi série Vetřelec z roku 1979 se Sigourney Weaver, který natočil Ridley Scott.

Filmy plánované na sobotní večer potěší příznivce anime i ty, kteří se v kině rádi bojí. Po japonské animované legendě režiséra Mamoru Oshii Ghost in the Shell 2.0 (Kôkaku kidôtai) bude následovat v premiéře hororový snímek Poslední dny na Marsu v hlavní roli s Lievem Schreiberem.

Neděle bude věnována objevování dálek vesmíru. Program otevře japonský akční snímek Space Battleship Yamato a festival bude zakončen slavným filmem Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea.

Festival bude zajímavý i po vizuální stránce – diváci cestou do kinosálu projdou pomyslnou časovou bránou a ocitnou se v daleké budoucnosti. Prostřednictvím technologických instalací, projekcí a speciální výzdoby budou objevovat tajuplná místa vzdálených galaxií a zatím nám skrytých světů.

Předprodej vstupenek zde.

 

Bio Oko
Tel:
Františka Křížka 15
Praha 7
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: