Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Hrajeme Fair Play a chodíme na Jeden svět

doporučujeme | 6. 3. 2014

Nahraďte nesplnitelná předsevzetí kvalitním sportovní zážitkem v kině: Fair Play Andrey Sedláčkové zvládne i netrénovaný návštěvník.
 
Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

filmy/Untitled-7.jpg
Festivaly:
Festival otrlého diváka, Jeden svět
Pro děti: Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana
Česká radost: Fair Play


Aktuální premiéry: 300: Vzestup říše, Vampýrská akademie, Philomena, Operation Libertad, Fair Play, Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana, Borgman

[filmy/sleva.jpeg]
Z filmu Doba slevová (Zdroj: Jeden svět)

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Kino a sport? Že to nejde dohromady? Ne tak docela... Z popkornové a coca-colové diety se pravda ještě nikdo do formy nedostal, to však neznamená, že sportovním výkonům nemůžete alespoň přihlížet. Nový český film Fair Play, odehrávající se v Československu 80. let, nabízí originální příběh z prostředí atletické reprezentace. My jsme nadšení, že konečně uvidíme český dobový NEkomediální snímek a doufáme, že si najde dostatek diváků.

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Sportem svého druhu je i boj, jaký předvádí řecká armáda v akční jízdě 300: Vzestup říše. Podobně jako v předchozí Bitvě u Thermopyl, i zde byl předlohou komiksový román. Zack Snyder se tentokrát neposadil do režisérského křesla a Gerard Butler jako král Leonidas také neobživne, snímku to však nijak neublížilo. Doporučujeme zejména Evu Green jako hlavní antihrdinku Artemisiu v čele flotily, která se vydává zničit Řecko. 

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Hlavní událost v pražských kinech: Jeden svět okupuje většinu komorních sálů – promítá v Atlasu, Ponrepu, Evaldu, Francouzském institutu, Lucerně, Městské knihovně i ve Světozoru. Nelze se tedy „vymlouvat“, že za dokumentárními filmy to máme vždycky daleko. Z široké nabídky z celého světa nás zaujal například český zástupce Dál nic (o stavbě kontroverzní dálnice přes České středohoří), francouzská Doba slevová (aneb nechceme slevu zadarmo) nebo drsný fotbalový zápas FC Rwanda

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]O rekord svého druhu se tedy můžete příští týden pokusit i vy: stihnout alespoň část z nabídky Jednoho světa a do toho také to nejlepší z filmových premiér. Kromě dvou výše zmíněných „must-see“ doporučujeme ještě držitelku Řádu britského impéria Judi Dench ve snímku Philomena. (Obzvlášť proto, že v kuloárech se šušká, že herečka chce odejít na odpočinek.) A pokud chcete vkusně zabavit své ratolesti, s Dobrodružstvím pana Peabodyho a Shermana neuděláte chybu.

P.S. Téměř všechny vítěze letošních Oscarů můžete vidět v pražských kinech. Výjimku tvoří pouze Ona (premiéra 27.3.), Velký Gatsby (na DVD) a výherci v dokumentárních a krátkometrážních kategoriích. 
Grandhotel Budapešť
Ona
Všechny moje děti


V minulém díle jste četli


filmy/otrlec2014plakat.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!