Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Víte, jaké nové podniky otevřely v září? Znáte Kastrol, Running Mall nebo Stage?

kultura | 9. 10. 2013

V září rostou v lesích houby a v pražských ulicích nové podniky. Stejně jako před měsícem jsme pro vás i tentokrát připravili přehled restaurací, klubů a dalších prostor, které v uplynulém měsíci poprvé otevřely své brány, dveře či dvířka prvním návštěvníkům.

Autor: Lukáš Rozmajzl
Foto: archiv podniků

[article1.jpg] 


Všem novým pražským podnikům jsme položili stejné otázky:

1) V čem je váš podnik unikátní?
2) Na co se návštěvníci mohou těšit v nejbližších týdnech?

 

Beats.PM Lounge

Opuštěný kryt civilní protiletecké ochrany v centru Prahy přestavěný na soukromý pánský klub. Pozor - není volně přístupný, pouze pro členy klubu.
1) Beats.PM Lounge je unikátní prostor z několika hledisek. Zaprvé se nejedná o klasický klub, ale o skryté místo, do kterého se lze dostat pouze skrze známost některého ze zakladatelů. Ve stylu britské Boiler Room lze z Lounge sledovat pravidelné hudební streamy a ti nejšťastnější se podívají i živě dovnitř. Prostor je prodlouženou rukou našeho webového projektu www.beats.pm
2) Vedle naší současné pravidelné rezidence v NoDu, kde pořádáme větší párty, začínáme do naší Lounge zvát zahraniční hvězdy, které streamujeme online na tv.beats.pm.
 

album/News_Model_News/452/BeatsPM.jpeg 

Burger Letná

Dobrá zpráva pro všechny z Letné a obecně milovníky burgerů, které tato nová restaurace připravuje z čerstvého hovězího masa a servíruje do domácích housek.
1) Burger Letná je unikátní především v důsledném využívání domácích surovin. Od housek, které si necháváme na zakázku péct v malém tradičním pekařství, přes kečupy, všechny omáčky a především maso. To kupujeme od jediného prověřeného řezníka každý den čerstvé a dvakrát denně si ho sami meleme. Dáváme si záležet také na výběru brambor, ze kterých vyrábíme domácí hranolky. Na začátku jsme docela dlouho experimentovali, ale dnes jsme s jejich chutí spokojeni. Co se rychlosti přípravy týče, máme zásadu, že žádný zákazník by u nás nikdy neměl čekat déle než 20 minut, a to na žádné jídlo, které máme v menu.
2) Každý týden máme připravenou speciální nabídku, která vždy obsahuje nějaký vegetariánský a speciální masový burger. Každý den kromě toho nabízíme jinou polévku. Již od otevření máme v plánu zařadit do pravidelné nabídky i čokoládový cheesecake, jablečný závin a lívance. S tím jsme chtěli počkat, až se počáteční zkušební provoz trochu uklidní. Myslím, že ten čas už nastal...
 

album/News_Model_News/452/BurgerLetna1.jpg 

Divadlo Studio DVA

Nová metropolitní scéna, která zahájila provoz v polovině září. Uvádí činohru, muzikál a jedinečné hudební projekty.
1) Divadlo vzniklo v prostorách bývalého premiérového kina Blaník. Od května prostor prošel úpravami, aby mohl od 18. září přivítat diváky ve zcela novém sále. Došlo nejen k výměně podlahových krytin, vymalování, ale sál dostal zcela nová pohodlná sedadla. Jeviště bylo upraveno, instalována byla nová zvuková a světelná aparatura. 
2) V rámci programu nabízíme populární komedie i klasické tituly uváděné v českých a světových premiérách. Spolupracujeme s výjimečnými hereckými osobnostmi českého a slovenského divadla jako jsou Ivana Chýlková, Karel Roden, Eva Holubová nebo Milan Lasica. Nejbližší premiérou je hudebně divadelní projekt Děvčátko - Vánoční příběh (25. listopadu).
- o nové divadelní scéně jsme na portálu CityBee psali například v tomto článku.
 

album/News_Model_News/452/StudioDva3.jpg  

Kastrol

Nekuřácká restaurace na okraji Prahy, tam kde se město stává vesnicí a vesnice už rovnou přechází v pole.
1) Sesterská restaurace oblíbené restaurace Na Pekárně v Čakovičkách. Známe většinu našich dodavatelů surovin osobně. “Menu má hlavu a patu, není nudné a ceny lákají to všechno důkladně ochutnat,” jak o nás píší na blogu portálu Scuk.cz. Unikátní je to, že máme rádi jídlo a děláme ho s láskou.
2) Je těžké říct, že budeme dělat nějaké novinky po jednom měsíci od otevření. Naše nabídka se přizpůsobuje sezóně. Teď zrovna je “in” čerstvá zvěřina nebo dýně, v listopadu budeme servírovat samozřejmě svotomartinské husy a vína.
- dojmy z Kastrolu od gastro-kritika CityBee Standy Sekyry najdete na jeho blogu.
 

album/News_Model_News/452/Kastrol1.jpg     

Neone

Hudební klub na dohled od stanice metra Vltavská, který je unikátní i svou dočasností - je otevřený jen od 20. září do 20. října.
1) NEONE je Number ONE. Nebo ne – NEONE je neo-nový podnik, který neo-tvírá jen tak zbůhdarma, ale zásahem shůry. V NEONE neonemocníte nedostatkem čerstvé elektronické hudby, neo-neonových beatů a vizuálního libce. NEONE nefunguje pořád, ale jen po určitou, zcela výjimečnou dobu – ve skutečnosti jeden měsíc. NEONE je pop-up klub, ve kterém jste ještě nebyli. Teda doufáme, že už ano.
2) Furt se něco děje. Stačí si vybrat. Pomalu, ale rychle. Možná přijde i Bombok. So Stay Tuned*. Konkrétně na čtvrtek 10. října je naplánovaná Rabbit Hole Night, na pátek pak Mosaik Night, kdy se představí třeba i Kelpe live (UK).

album/News_Model_News/452/Neone5.jpg 
foto: Dita Havárnková

Running Mall

Unikátní běžecké centrum, které svůj provoz zahájilo již poslední srpnové dny.
1) Třípatrové běžecké centrum mezi Letenskými sady a Stromovkou. Nabízíme zázemí pro běžce (šatna, sprchy, občerstvení), pravidelné tréninky s trenérem, specializovanou běžeckou prodejnu produktů od firmy Adidas, besedy o běhání a mnoho dalších služeb. K dispozici je i Water Bar s nabídkou osvěžujících drinků a občerstvení za výhodné ceny. Plus Wifi připojení.
2) Každý týden zajímavé besedy (aktuálně ve středu 9. října s hvězdným Milošem Škorpilem) a na konec října plánujeme otevření Sport Lounge - menší posilovny pro běžce.
 

album/News_Model_News/452/RunningMall.jpg 

Stage

Nové taneční studio v unikátních prostorách na Královských Vinohradech. Nabízí desítky kurzů nejrůznějších tanečních stylů a směrů.
1) Téměř dva roky připravovaný projekt vznikal s jasnou vizí jednou provždy významně pozvednout úroveň výuky tance v Česku. Taneční centrum STAGE je polohováno v samotném centru Prahy na Královských Vinohradech, jen několik minut pěšky od Náměstí Míru. V architektonicky unikátních prostorech se nachází dva nově zrekonstruované taneční sály (s plochou 101 m² a 59 m²). Výuku tance ve STAGE vedou čeští a zahraniční lektoři, patřící mezi špičku české taneční scény. Všechny lekce a workshopy je možné zakoupit jako celý kurz i samostatné lekce.
2) Na neděli 13. října jsme připravili workshop hip hopu s profesionálním tanečníkem a choreografem J. K. Sanchezem. Další špičkové workshopy budou následovat. STAGE také v současné době intenzivně připravuje průlomovou spolupráci s jedním z nejlepších tanečních center na světě.

album/News_Model_News/452/StagePraha2.jpg 

Želivárna

Nová restaurace v provozu od poloviny září. Najdete ji na Vinohradské třídě kousek od stanice metra Želivského.
1) Želivárna je naše-vaše hospoda, bar, restaurace. Nový jedinečný vzdušný a zároveň dostatečně intimní prostor, kde se budete cítit dobře jako doma. Nabízíme chutné, nápadité jídlo, sezonní nabídky, pohodu. A v neposlední řadě čepovaný Prazdroj z pivních tanků.
2) Pomalu nám končí sezonní nabídka dýňových pokrmů, zbývá pár posledních dnů na ozkoušení vynikajícího dýňového krému nebo konfitované kančí plece s dýňovým závinem. Následně budeme připravovat delikatesy z hub, nechte se překvapit, nebude to jen o smaženici. To vše podpořeno jedinečnou lahůdkou, která se z Plzně dostane jednou za rok, vynikajícím plzeňským nefiltrovaným originálem.

album/News_Model_News/452/Zelivarna4.jpg


---------------

Další nově otevřené podniky v Praze, které nám bohužel neposlaly odpovědi:
- pobočka Café V lese nově v budově Novoměstské radnice - tentokrát se kavárna jmenuje Café Neustadt
- restaurace George Prime Steak, která jak název napovídá se specialuzuje na nabídku nejlepších steakových mas USA
- v posledním zářijovém týdnu se rozšířila síť restaurací KOBE o pobočku na Ovocném trhu
Navíc hudební klub Jazz Dock se vzpamatoval z povodní a 24. září znovu rozezvučel vltavské nábřeží 

Víte ještě o nějakém novém podniku, který nám v přehledu chybí? Pošlete nám prosím info na email lukas@citybee.cz. Díky!
--------------------

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!