Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

CityBeekend: Víkend nabídne světla, inferno, husobraní i mušle

doporučujeme | 14. 10. 2016

DVA CELOVÍKENDOVÉ TIPY

%C4%8D%C3%ADsla/Gold-01.jpgUž ve čtvrtek večer začne nový SIGNAL festival - přehlídka světel, videomappingu a interaktivních instalací. Co z programu bude nejlepší a kdy vyrazit, abyste se vyhnuli davům? Poradíme vám.
%C4%8D%C3%ADsla/Gold-02.jpgFilmovým ochutnávačům doporučujeme zavítat do Světozoru, kde servírují bollywoodské, tamilské i maráthské snímky.  

P.S.: Tyto tipy na nejzajímavější víkendové akce vám můžeme posílat na mail. Stačí se zdarma registrovat.  (Dáte to za 27 vteřin.)

clanky4/B41.jpg

PÁTEK VEČER

Stavte se před klubem La Loca, kde se od 17 hodin bude hrát na alpské třímetrové dřevěné rohy. Pak si do nich můžete sami zkusit fouknout! Z filmových premiér doporučujeme Inferno - Tom Hanks coby luštitel křížovek šifer je sázka na jistotu (a vůbec nevadí, jestli jste neviděli předchozí díly série jako Šifra mistra Leonarda. Z pekla do ráje pak vede cesta přes nový bar Dandy Prague na Vinohradech.

clanky4/14457389_1754353198148658_8845617068562837839_n.jpg 
Kdo říkal, že v bourbonu nemůže být slanina? #DandyPrague

SOBOTA

Na snídani zajděte Mezi srnky (nová restaurace u náměstí Míru), ale nechte si v žaludku místo, protože na náplavce na vás čeká husobraní (pečené husy, polévky, játra, paštiky) a přehlídka ciderů. Případně se zajděte podívat, jak se vaří z odpadu na filmový festival o životním prostředí. Zbytek dne můžete korzovat a nakupovat na Weekend Marketu v holešovické tržnici.

clanky4/4851.jpg 
Kampaň k festivalu Ekotopfilm nás prostě baví.

NEDĚLE

Sváteční den můžete zahájit kulturně, a sice prohlídkou zákoutí Stavovského divadla. Pak pokračujte stylově do nové restaurace Next Door z portfolia Zdeňka “to kuře je suchý jak cesta” Pohlreicha. Nedělní odpoledne bude tentokrát patřit mušlím - pokud je chcete konzumovat (v kombinaci s belgickými pivy), klikněte ZDE, pokud si je chcete jen prohlížet, pak klikněte TADY.

clanky4/card_dynovani_1475578080.jpg

PRO DĚTI

Chcete-li v sobotu zůstat ve městě, navštivte dvoudenní festival Struny dětem, který nabídne koncerty i divadlo pro človíčky různých věkových skupin. Jako tip na výlet za Prahu doporučujeme dýňování na zámku v Nelahozevsi, kde kromě vyřezávání a zdobení dýní můžete absolvovat třeba výpravu do pohádkového sklepení.

V neděli po obědě vyrazte na naučnou vycházku po pohádkovém ostrově Kampa, nebo si zajeďte vyrobit vlastní lampion a pak s ním hurááá do průvodu!
A pak samozřejmě o víkendu můžete jít hned na několika místech pouštět draky.
 

 

news

Vše, co o SIGNAL festivalu musíte vědět
Prohlédněte si ty nejlepší fotky v nové pražské galerii
Kam vyrazit v říjnu v Praze zadarmo
Sedm nejzajímavějších divadelních premiér této sezóny

víkend  

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!