Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
10
září

Czech Design Week

Kongresové centrum

zpět na výpis akcí
 

Kongresové centrum Praha letos ožije designem už v září. Sedmý ročník Czech Design Weeku podpoří studenty i sklářskou tvorbu.

Začátek:10. 09. 20
Konec:13. 09. 20
Cena:100 Kč
Čas:10:00 - 21:00
Kategorie: kultura|design, ostatní, vizuální umění, lifestyle| Nakupování, Bydlení

Podpořit mladé umělce a zaměřit se více na lokální českou tvorbu. To jsou jedny z cílů letošního ročníku mezinárodní přehlídky designové tvorby Czech Design Week. Více prostoru dostane také česká sklářská tvorba, která se kvůli pandemii koronaviru ocitla ve svízelné situaci. Alespoň na dálku se festival také propojí se svými zahraničními protějšky. Sedmý ročník Czech Design Week letos proběhne v Kongresovém centru Praha už v polovině září. Doprovodný program zahrne venkovní instalace i představení nového uměleckého projektu.
„Letos jsme se rozhodli klást ještě větší důraz na podporu studentů, mladých designérů a lokálních tvůrců. V ohrožení se kvůli současné pandemii koronaviru zvláště ocitlo tradiční české odvětví: sklářská tvorba,“ uvedl ředitel festivalu Lukáš Pipek.
Přes sedm desítek designérů a umělců se představí na sedmém ročníku Czech Design Week, který se již třetím rokem koná v Kongresovém centru Praha. Právě studenti uměleckých oborů a regionální tvůrci budou mít spolu se skláři na letošním ročníku silné zastoupení. „Chceme dát prostor a pomoci nejen českým sklářům, ale i lokálním tvůrcům a nové generaci českých designérů, kteří to už před současnou krizí měli těžké,“ dodal Pipek.
V rámci letošního ročníku bude také vzdán hold nedávno zesnulé ikoně českého sklářství Jaroslavě Brychtové. Málokdo ví, že Kongresové centrum Praha, ukrývá její dílo Žena s holubicí, na které se podílela se svým manželem Stanislavem Libenským. „Jaroslava Brychtová představuje průkopnici nejen české ale i světové sklářské tvorby. K připomenutí její památky budou během festivalu u Ženy s holubicí postaveny dva reflektory, které vytvoří světelné kužely jako pomyslné sloupy pantheonu,“ uvedl ředitel.
Zastoupena letos bude i zahraničí tvorba. I když kvůli celosvětové pandemii musel být zrušen příjezd většiny zahraničních designérů, alespoň na dálku se festival propojí se svým italským protějškem z Milan Design Week. V neposlední řádě pak díky spolupráci s velkými značkami, mezi jinými z oboru technologii, či automobilismu, se během přehlídky Czech Design Week letos představí několik nových produktů.
Vizuál letošního ročníku navrhl a vytvořil grafik Matej Vojtuš, student Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Doprovodný program festivalu zahrne venkovní výstavy, expozice ve více než deseti partnerských design stores i hudební vystoupení. Poslední den festivalu, v neděli 13. září, završí vyhlášení cen Czech Design Award, jejichž podobu navrhl mladý sklářský umělec František Jungvirt.
Hlavní část mezinárodní přehlídky designové tvorby Czech Design Week proběhne od čtvrtka 10. září do neděle 13. září v Kongresovém centru Praha, jež původně neslo název Palác kultury. V rámci festivalu se veřejnosti také představí nový projekt oživení promenády před Kongresovým centrem Praha.

Kongresové centrum
Tel: 261171111
5. května 65
Praha 4
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: