Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
22
května

UTĚŠITELKA

JEDL

zpět na výpis akcí

Jak nalézt upřímnost ve světě frází a pozlacených lží? Co se stane s člověkem, který žije v cynickém světě, ale je “prokletý” soucitem?

Datum:22. 05. 26
Cena:250 Kč
Čas:19:00 - 20:20
Kategorie: kultura|divadla zábava| poznání|

Hra inspirovaná groteskní novelou Nathanaela Westa, kolísající mezi komiksem a sofoklovskou tragédií. Panoptikum Amerických snů. Nikoliv fantasmagorický obraz, ale obraz fantasmagorické skutečnosti. 

Mladý žurnalista, redaktor rubriky nemilovaných, zoufalých a zklamaných, kteří mu píší dopisy o svém utrpení, se vydává za ženu “Utěšitelku”, protože, jak říká novinářská psychologie, nemilovaní píší dopisy spíš ženě. Na mladého přecitlivělého redaktora padá veškerá tíha a utrpení světa. Jeho úkolem je utěšovat ostatní, ale sám je v permanentní depresi. 

Rubriku pro něj vymyslel jeho šéf Masák, který v mladíkově až chorobném soucitu s trpícími vycítil “díru na trhu”. Masák je Utěšitelkovým dokonalým protipólem, cynickým obchodníkem se sny, jakýmsi Mefistofelem, svůdcem, který hrdinu paroduje a znejišťuje.

Hrdina sám se ve svých očích stává Spasitelem. Začíná se setkávat s pisateli dopisů a věří, že jejich utrpení dokáže uzdravit dotekem. Pisatelé ale zdaleka nejsou takoví, jak si je náš hrdina představoval. Zaplétá se proto do série groteskních situací s tragickým vyústěním.

OSOBY A OBSAZENÍ
UTĚŠITELKA: Matěj Převrátil
SHRIKE: Goran Maiello
BETTY: Julie Stejskalová
PETER: Tomáš Matušinec
LISA: Sára Černochová

INSCENAČNÍ TÝM
SCÉNÁŘ: Kristýna Nebeská a Maxim Bitto
REŽIE: Kristýna Nebeská a Maxim Bitto
VÝPRAVA: Klára Pavlíčková a Hana Kessnerová
HUDBA: Jan Skorunka
LIGHT DESIGN: Miriam Čandíková
PRODUKCE: Anna Křepínská

Peškovka
Tel:
Elišky Peškové 333/7
15000, https:/
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: