Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Sláva!

Praha, Celetná 12, 11000

zpět na výpis
Tip
     
Sláva!

Fashion concept store a kreativní hub - autorská móda, design, prostor pro setkávání i coworkingová dílna.

Kategorie: poznání|ostatní, centra, workshopylifestyle|Móda

Autorská móda, design, prostor pro setkávání i coworkingová dílna. To vše nabídne nový fashion concept store a kreativní hub SLÁVA! v Celetné ulici blízko Staroměstského náměstí. Nový prostor v barokním Paláci Hrzánů z Harasova vzniká podle návrhů architektů A8000 v úzké spolupráci s realizátorem projektu – platformou Skin On The Market. Otevírá se 1. prosince. 

Kdysi tu mívali galanterii rodiče Franzy Kafky, dnes zde najdete centrum nezávislé módy. Základním principem architektonického řešení je variabilita. SLÁVA! totiž bude sloužit módním přehlídkám, obchodním setkáním i samotnému prodeji autorské módy. 

Srdcem celého prostoru je centrální meeting a chill-out zóna. Přesně zde se budou střetávat designéři, nakupující i potenciální zákazníci. Využít mohou bar či místo pro klidné schůzky. Další zónou je showroom s chytrým mobilním molem fungujícím pro přehlídky i jako piedestal pro kurátorské vystavování vybraných modelů. Zbytek oděvů je vystaven na sklopném systému. Prostor je plně variabilní, módní přehlídky mohou mít specifické uspořádání šité na míru jedinečným autorským projektům. Třetí funkční složkou je coworkingová dílna zaměřená na textilní design. Tento fashion hub, jehož podobu budou v blízké budoucnosti navrhovat studenti ČVUT podílející se na realizaci celého projektu, bude nabízet moderní technické vybavení, které mohou mladí designéři sdílet.

 „Ateliér A8000 dlouhodobě podporuje Budějovický Majáles. Když se nám ozval kolektiv Skin On The Market, který vychází ze stejného kreativního podhoubí, neváhali jsme a rádi jsme se pustili do spolupráce. Základní inspirací pro architektonické řešení byl samotný prostor a jeho multifunkční využití. Důležitá je proto naprostá variabilita prostoru. Dá se říci, že jsme vytvořili scénu pro vše, co se zde bude v budoucnu odehrávat – výstavy, přehlídky, obchod i příběhy místní komunity. Barevností i materiály jsme navázali na minulost. Využili jsme také historické dřevěné konstrukce zábradlí, které nově slouží mimo jiné jako bar. Je to nejen udržitelné, ale i citlivé řešení,“ vysvětluje architekt Petr Jakšík z ateliéru A8000. 

Architektonický návrh reaguje na historii a kontext prostoru, využívá staré materiály i původní zdi, které odhaluje škrábáním na samou dřeň. Vzniká tak neutrální podklad, na kterém vyniknou vystavované objekty. Surovosti oškrábaných zdí kontrastují stávající jemné pastelové barvy – pastelově zelená a pastelová modrá dřevěných konstrukcí, které citlivě doplňuje růžová. Originální interiér umocňují také autorské světelné objekty od designéra Matěje Coufala. 

„Mladí návrháři mnohdy nemají kde vystavovat své projekty. SLÁVA! proto bude designérům sloužit jako prodejní místo, prostor pro setkávání, domlouvání schůzek, výdejní místo pro e-shopy, ateliéry i jako sdílená dílna vybavená speciálními stroji,“ dodává designérka Tereza Váchová, zakladatelka projektu Skin On The Market, který organizuje unikátní módní eventy s kulturním přesahem propojující světy umělců a designérů. 

Palác Hrzánů z Harasova se nachází nedaleko Staroměstského náměstí. Vrcholně barokní stavba vznikla na základech románského a goticky rozšířeného domu v letech 1702–1723 patrně podle projektu G. B. Alliprandiho. V roce 1911 byla hlavní budova zvýšena a byla nově postavena dvorní křídla. Pamětní deska na paláci dodnes připomíná velkoobchod s galanterním zbožím, který zde v letech 1906–1912 provozovali Hermann a Julie Kafkovi, rodiče Franze Kafky. Nynějším majitelem Paláce Hrzánů z Harasova je Nadační fond Stadler-Trier. Vedle fashion concept storu a kreativního hubu by zde v budoucnu měly vzniknout také rezidenční byty a ateliéry designérů. 

 

Celetná 12
Praha, 11000
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: