Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Courage_cs

Praha 1, náměstí Jana Palacha 1/2,

zpět na výpis
 
Courage_cs

COURAGE se zabývá shromažďováním dokumentů spojených kulturou socialistických zemí před rokem 1989.

Kategorie: kultura|poznání|

COURAGE je mezinárodní projekt, který si klade za cíl popsat a propojit archivní sbírky zabývající se shromažďováním dokumentů spojených s nezávislým kulturním prostředím v socialistických zemích před rokem 1989. Jeho hlavním výstupem, určeným především badatelské obci, bude online registr sbírek a handbook, které umožní přehlednou orientaci v dostupných fondech týkajících se nezávislé a opoziční kultury v celé komunistické východní Evropě a jejich sociálním a institucionálním ukotvení. Za Českou republiku je garantem Ústav českých dějin Filozofické Fakulty Univerzity Karlovy.

náměstí Jana Palacha 1/2
Praha 1
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

V parku, pod kyvadlem, na střeše, ve vile na ostrově, v klášteře… Tam všude a na mnoha dalších místech se letos v Praze promítají filmy pod širým nebem v letních kinech.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!

Doporučujeme vyzkoušet: