Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
03
prosince

Debaty o svobodě a menšinách - č.3. Rusíni

Rock Café

zpět na výpis akcí
 

Rusíni, etnikum známé i neznámé, ačkoliv nám neskutečně blízké.

Datum:03. 12. 19
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 22:00
Kategorie: poznání|ostatní

Ve spolupráci s Domem Národnostních Menšin o. p. s. a Člověkem v Tísni uvádíme třetí ze série debat o menšinách v ČR. Ojedinělý koncept veřejných diskuzí, který Vás přiblíží k danému etniku více, než sami očekáváte.

Kdo jsou Rusíni a proč si je lidé pletou s Rusy? Jak svobodně se cítí dnešní Rusíni a kde vlastně žijí? Proč máme k sobě tak blízko jazykově i kulturně? Proč se museli Rusíni za svou svobodu bojovat a prát a stejně byli po staletí utlačováni? Proč dodnes nemají vlastní stát či území?
Od kultury přes jazykové bariéry, vzdělávání, svobodu a demokracii nebo rasismus. Přijďte se vzdělávat či jen objevovat novou kulturu.

Na debatě vystoupí zahraniční host z Ukrajiny, tuzemský odborník věnující se rusínské menšině a předseda rusínské menšiny pro vládu ČR. Veřejná debata bude obsahovat překlad z ukrajinského jazyka do českého.
Hosté debaty budou zveřejněni v příspěvcích události.

Rock Café
Tel: 224933947
Národní 20
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Doporučujeme vyzkoušet: