Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
03
prosince

Debaty o svobodě a menšinách - č.3. Rusíni

Rock Café

zpět na výpis akcí
 

Rusíni, etnikum známé i neznámé, ačkoliv nám neskutečně blízké.

Datum:03. 12. 19
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 22:00
Kategorie: poznání|ostatní

Ve spolupráci s Domem Národnostních Menšin o. p. s. a Člověkem v Tísni uvádíme třetí ze série debat o menšinách v ČR. Ojedinělý koncept veřejných diskuzí, který Vás přiblíží k danému etniku více, než sami očekáváte.

Kdo jsou Rusíni a proč si je lidé pletou s Rusy? Jak svobodně se cítí dnešní Rusíni a kde vlastně žijí? Proč máme k sobě tak blízko jazykově i kulturně? Proč se museli Rusíni za svou svobodu bojovat a prát a stejně byli po staletí utlačováni? Proč dodnes nemají vlastní stát či území?
Od kultury přes jazykové bariéry, vzdělávání, svobodu a demokracii nebo rasismus. Přijďte se vzdělávat či jen objevovat novou kulturu.

Na debatě vystoupí zahraniční host z Ukrajiny, tuzemský odborník věnující se rusínské menšině a předseda rusínské menšiny pro vládu ČR. Veřejná debata bude obsahovat překlad z ukrajinského jazyka do českého.
Hosté debaty budou zveřejněni v příspěvcích události.

Rock Café
Tel: 224933947
Národní 20
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Darujte univerzální voucher, ať si každý může vybrat svůj oblíbený příběh! Bude to úniková hra na motivy Star Wars, Titanicu, Saw, Freddy Krueger, nebo Márnice?

Doporučujeme vyzkoušet: