Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
25
ledna

Žít bez hořkosti: Romské ženy a holocaust

Gender Studies

zpět na výpis akcí
 

Večer bude věnován tématu romského holocaustu, příběhům romských žen, orální historii a knize Žít bez hořkosti, která vyšla v českém překladu.

Datum:25. 01. 22
Cena:Zdarma
Čas:18:30 - 20:00
Kategorie: poznání|ostatní

Žít bez hořkosti je působivým autobiografickým vyprávěním německé Sintky a nyní děvětadevadesátileté autorky Philomeny Franz, která přežila holocaust. Ve svých vzpomínkách detailně líčí jak předválečnou dobu svého dětství, tak tíživé zkušenosti z Auschwitzu a dalších koncentračních táborů, kterými prošla a jako jedna z mála z početné hudebnické rodiny přežila.

Do diskuzního večera přijala pozvání historička Renata Berkyová z Pražského fóra pro romské dějiny Ústavu soudobých dějin Akademie věd ČR, která je také autorkou doslovu o problematice romského holocaustu v knize Žít bez hořkosti.

Pozvání přijala také Eva Zdařilová, překladatelka autobiografické části knihy Žít bez hořkosti, romistka se specializací na orální historii, romský holokaust a odškodňovací proces.

Třetí hostkou bude Karolína Ryvolová, redaktorka nakladatelství KHER a editorka knihy Žít bez hořkosti.

Moderovaným večerem provede Marie Mrvová, orální historička z Gender Studies, o.p.s.

Akce proběhne 25. 1. 2022 od 18:30 online, symbolicky v týdnu, kdy si připomeneme Den památky obětí holocaustu, 27. ledna.

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: