Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Laterna magika

Praha 1, Ostrovní 1, 11000

zpět na výpis
Tip
Laterna magika

První multimediální divadlo na světě je dnes souborem Národního divadla. Rozvíjí své principy a repertoár nabízí pro všechny generace.

Telefon:224 901 417
Kategorie: kultura|divadla

Laterna magika vznikla spojením divadla a filmu, ale dnes je její záběr mnohem pestřejší. Hledá cestu k divadlu, kde jsou všechny složky rovnocenné a umocňují zážitek diváka - ať je to tanec, hudba, funkční scénografie, projekce, videomapping, světelný a zvukový design. Na repertoáru jsou taneční inscenace pro celou rodinu, experimentální taneční divadlo pro mladého diváka i představení pro děti. Na co vyrazit? 

Zahrada je snový výlet do vzpomínek na naše dětství a probuzení fantazie, vznikla volně na motivy knihy Jiřího Trnky, ale nese zcela novou a specifickou estetiku současného vizuálního divadla. Máte rádi současný tanec a jeho čistotu, moderní projekce a video-mapping? Pak je pro vás jako stvořená novinka Cube. Stálice repertoáru, poetický Kouzelný cirkus je na scéně už přes 41 let! Malý princ přináší podobenství o vůli k životu. Cocktail 012 – The Best of představuje různé přístupy Laterny magiky ke spojení tance s projekcí, zahrnuje ukázky z repertoáru dávno i nedávno minulého. Tanečně-vizuální drama Human Locomotion přibližuje život fotografa Eadwearda Muybridge, který žije, tvoří a vynalézá na sklonku 19. století, a zatímco jeho objevy uchvacují svět, jeho osobní život se mění v trosky.

 

Ostrovní 1
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: