Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
11
dubna

Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka

Pražský hrad

zpět na výpis akcí
 

Grafika roku 2023 představuje výběr nejlepší současné grafické tvorby širokého spektra umělců a studentů – grafiků.

Začátek:11. 04. 24
Konec:12. 05. 24
Cena:Zdarma
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: kultura|galerie

Grafika roku se během 30 let stala platformou pro navázání mezigeneračních uměleckých vztahů, nabízí ucelený pohled na posun a trendy ve volné grafické tvorbě.

Zastoupeny jsou všechny klasické techniky – serigrafie, litografie, hlubotisky, tisky z výšky, počítačová grafika i originální autorské techniky a autorská kniha. Součástí výstavy je i prezentace letošního laureáta Ceny Vladimíra Boudníka za mimořádný přínos grafické tvorbě.

Na výstavě jsou zastoupena díla těchto autorů:

Jan Švankmajer, František Skála, Míla Fürstová, Petr Sís, Mikoláš Axmann, Petr Nikl, Šimon Brejcha, Lenka Falušiová, Patrik Hábl a J.H.Krchovský, Petr Nikl, Jakub Špaňhel, Rostislav Vaněk, Martin Velíšek, Jan Hísek, Renáta Fučíková, Michal Škapa, Jan Kaláb, Kateřina Černá, Čestmír Suška, Lubomír Krupka, Jiří Suchý, František Hodonský, Jan Vičar, Vojtěch Kovařík a mnoho dalších.

Pražský hrad
Tel: 224 372 201
Pražský hrad
Praha 1, 119 08
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: