Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 

Jediný festival queer divadla v ČR.

Začátek:30. 05. 23
Konec:17. 06. 23
Čas:17:00 - 20:00
Kategorie: kultura|divadla

Festival Wild! je jediný divadelní festival v ČR se zaměřením na tématiku queer & LGBT+. V průběhu 5 dnů na přelomu května a června divákům a následně i 16.6. zprostředkuje výrazné počiny na poli queer divadla jak z českých zemí, tak ze zahraničí.

Přehlídka Wild začíná 30. května v rondokubistickém sále pražského divadla Venuše ve Švehlovce. Kromě zahraničních hostů (Velká Británie, Slovensko), nabídne i premiéry šité přímo na míru festivalu či fotografickou pop-up fotografickou výstavu. Letošní ročník, ve kterém se mísí historické sondy do života slavných LGBT+ osob se silným důrazem na hudbu, potěší všechny náročné milovníky umění. V roli krále Edvarda II. se ve stejnojmenné premiéře představí Michal Kern, čerstvý držitel Českého lva.

30.5. George (Eliška Říhová) premiéra

31.5. Ich habe genug / Už stačí (Slovenské národné divadlo) česká premiéra

1.6. Sandra na Krásno (Natalie A. Rolko) pop-up výstava

2.6. Playroom is dark (Depresivní děti touží po penězích) otevřená zkouška

3.6. Admiring La Stupenda (Daniel Somerville) česká premiéra

16.6. Edvard II. (Depresivní děti touží po penězích) premiéra


Divadelní přehlídku pořádá kulturní sluj Venuše ve Švehlovce, akce zaplňuje mezeru v místním kulturním prostředí, kdy snoubí společenskou angažovanost s vysokými uměleckými nároky.

Festival nese provokativní název Wild! jako výraz nespoutaného uměleckého výrazu, kterým queer umělecká komunita obohacuje kulturní svět. Zároveň je připomínkou historické osobnosti Oscara Wilda, dandyho a literáta, který byl za svou homosexualitu odsouzen a tento proces mu prakticky zničil život.
Projekt je podpořen z programů Evropské Unie, Národního plánu obnovy, Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a MČ Praha 3

Venuše ve Švehlovce
Tel: 704 775 444
Slavíkova 22
Praha 3
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: