Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
20
července

Letní kino: Sestup do Maelströmu

Studio Alta

zpět na výpis akcí

Ve Studiu Alta vás čeká projekce filmu Sestup do Maelströmu.

Datum:20. 07. 20
Cena:Zdarma
Čas:20:45 - 22:00
Kategorie: kultura|kina

Když je hudební video tak krásné, že si zaslouží stopáž celovečerního filmu. Přesně to je film Sestup do Maelströmu.
V roce 1841 Edgar Allan Poe napsal povídku “Sestup do Maelstromu”. Příběh dvou bratrů, kteří vypluli svou rybářskou lodí do zuřící vody „Moskenestraumen“ v Lofotenu v polárním kruhu severního Norska. Loď se potopila a přežil pouze jeden z bratrů. V roce 1980 byl skladatel Philip Glass pověřen, aby napsal skladbu na motivy této povídky. Dílo bylo po dlouhé době objeveno a upraveno pro Arktický filharmonický orchestr, který byl v červnu 2018 vyslán na vrchol hory Kvalvik v Lofotenu aby skladbu znovu oživil přímo v místě jejího zrození.
Moderní pojetí hodinu dlouhé skladby, které mu vtiskl orchestr, poeticky či naopak dramaticky doplňují ty nejkrásnější výjevy z norské přírody, stopáže z každodenního života lidí pracujícího u polárního kruhu, stejně tak jako magické plápolání polární záře.

Studio Alta
Tel: 605 439 612
Sokolovská 136/24
Praha 8, 186 00
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Doporučujeme vyzkoušet: