Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

[andera.jpg]

Michal Andera

kritik sekce poznání

Jsem autorem podnikatelského videoblogu www.byznyspark.cz. Nově se věnuji vizualizaci strategií firem. Věřím, že využití vizuálních prvků v interní komunikaci zlepšuje fungování týmů. Jsem organizátorem seminářové série toolshop zaměřené na metody spolupráce. Občas mě můžete vidět také jako moderátora na konferencích. Nejvíc mě baví ty mezioborové. Všechny mé projekty naleznete na zde.

poslat mail

 
 

doporučuji Ti:

ČSOB Inspirace

Jungmannovo náměstí 767
Praha 1, 11000
www.erasvet.cz/prostor

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kontaktů
Více výhod pro přihlášené

3. února

S Michalem Anderou za knihami, na Nový Zéland i do světa aplikací

Znáte pořekadlo Na Hromnice o hodinu více? Ano? Pak určitě víte, že v únoru se dny začínají prodlužovat,a vy tak budete mít víc času vyrazit na akce, které pro vás vybral náš kritik poznání Michal Andera. Než se setmí, stihnete přednášku o kontroverzních psychologických experimentech, přehlídku mobilních aplikací i veletrh pracovních příležitostí.

FotorCreated1.jpg

 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpg

Podnikání: nejdřív srdce, potom peníze
Nejdřív srdce a potom peníze je filozofie společná řadě úspěšných podnikatelů. Každý příběh takového podnikatele mě baví. Věřím, že mají sílu inspirovat další odvážné k realizaci vlastních snů a nápadů. Proto se těším i na Adamovo povídání o jeho cestě a přístupu k životu.
 

%C4%8D%C3%ADsla/brown-02.jpgPRAHA: plánování a rozvoj metropole ve 21. století
Praha je krásné město. Při cestách do zahraničí občas kolegové neví kde hledat Českou republikou, ale na Prahu se chytí vždycky. Cizinci se podle mě dělí do dvou skupin. Na ty co v Praze byli a na ty co mají v plánu ji navštívit. Zajímá vás jak se bude Praha rozvíjet v 21. století? Dozvíte se, co je možné udělat, aby se nám v Praze žilo lépe.
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-03.jpgNovozélandské odpoledne
Pár známých, kteří navštívili Nový Zéland ho popisují téměř jako ráj na zemi. Přátelští obyvatelé, nádherná příroda, nízká kriminalita. Nemusíte tam zamykat auta ani domy. Pokud vás láká země, kde se natáčel i kultovní Pán prstenů, máte jedinečnou možnost dozvědět se jak na to. Uslyšíte odrobnosti k vycestování, jak najít práci i na co si dát pozor. O svoje zkušenosti se podělí lidé, kteří na Zélandu už byli.
 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-04.jpgKomunikace s dětmi
Dojde vám někdy trpělivost s vlastními dětmi? Možná vám občas rupnou nervy a potom si to vyčítáte. Nejste zdaleka jediní. Výchova dětí je náročná disciplína. Každý chce, aby jeho děti prožily spokojený život. Výchova z velké části formuje jak budou v dospělosti reagovat na své okolí a životní situace. Někdo je při výchově intuitivní, jiný pročítá odborné publikace. Šestihodinový kurz vám určitě dá potřebný teoretický základ.
 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-05.jpgKnižní trh, literatura a nová média
Máte doma knihovnu? Kupujete si papírové výtisky nebo už používáte jenom čtečku? Já mám rád papírové knížky.  Ale co se týče anglických titulů, tak jsem s ohledem na jednoduchost přešel na čtečku. Jak mění nová média literaturu? Co je dnes vlastně kniha a jak funguje knižní trh?
 

%C4%8D%C3%ADsla/red-06.jpgPsychologie.cz
Psychologické experimenty mě vždycky fascinovaly. At’ už to byl legendární stanfordský vězeňský experiment nebo Milgramův experiment poslušnosti. Tyto mnohdy kontroverzní experimenty by dnes pravděpodobně nebylo možné s ohledem na etiku opakovat. Přesto jim vděčíme za důležité poznatky o lidské psychice. Jaké další experimenty přineslo dvacáté století a co díky nim víme, se dozvíte od Radkina Honzáka.
 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-07.jpgVčelí produkty jako lék
Chleba s medem je k snídani prostě skvělý. To, že ho mám díky včelám, už vím dlouho. Včelích produktů je ovšem víc a všechny jsou zdraví prospěšné. Kde se berou a k čemu je lze používat se dozvíte na přednášce.
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-08.jpgAppParade 18
Zrovna včera mi telefon začal stávkovat kvůli plné paměti. Z velké části za to můžou aplikace. To neznamená, že se přestanu zajímat co u nás na poli mobilních aplikací vzniká. No a kde jinde zjistit co je nového v oblasti aplikací než na AppParade v Bio Oku.Pokud máte svoje úspory jako správný geek v bitcoinech, tak s nimi můžete po akci na baru v klidu zaplatit.
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-09.jpgVeletrh pracovních příležitostí iKariéra 2015
Ve skupině slov označte to, které tam nepatří: iPhone, iPad, iKariéra. Správná odpověď je iKariéra. Nejedná se o nový produkt společnosti Apple, ale veletrh pracovních příležitostí určený studentům a absolventům technických vysokých škol. Určitě se tam dozvíte i to, zda firmy používají při pohovorech logické testy.
 
22. ledna 2015

20 nejlepších akcí roku podle našich kritiků

Jaké akce v první půlce roku byste neměli prošvihnout, jsme vám prozradili v našem průvodci (na druhou půlku se těšte příští týden). Nyní se dozvíte, na co se v roce 2015 nejvíc těší tým našich kritiků.

...
Národní technickou knihovnu v březnu uchvátí festival Česká inovace plný nových nápadů, přednášek, workshopů, výstav, jarmarků i následných afterparty. Pokud vás zajímá, jak se dá zlepšit život ve městech, stavte se na červnovém reSITE festivalu. Celkem sedmkrát můžete navštívit Národní technické muzeum jen za 50 korun. Zkuste třeba výročí založení muzea v červenci. A to nejzajímavější z tuzemského i zahraničního designu vás čeká na Designbloku.

nttt.jpg
Národní technické muzeum30. prosince 2014

8 skvostných akcí, díky kterým budete chytřejší

Zkoušíte si každý rok dávat předsevzetí, která většinou v polovině ledna vezmou za své? My pro vás máme jedno: učte se a poznávejte! S moudrými akcemi, které pro vás vybral náš kritik poznání Michal Andera, to půjde samo!

Dollarphotoclub_71186249%281%29.jpg
 


%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpgVánoční exkurze
Letiště je pro mě tajemným místem, které žije vlastním životem. Každý den v Praze přistává a startuje několik desítek letadel. S ohledem na přísná bezpečnostní opatření může většina z nás sledovat běh letiště pouze ze strany cestujících.  Pokud vás stejně jako mě letadla a letiště fascinují, máte přes vánoční svátky jedinečnou šanci nahlédnout do zákulisí letiště Václava Havla.
 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-02.jpgMy dirty secret: I am a victim
My dirty secret: I am a victim je výstavou velkoformátových fotografií ženských aktů. Výstava fotografií je doplněná objekty, jsou to dětské panenky v zavařovacích sklenicích. Cílem výstavy je upozornit na problém nucené prostituce. Mladé dívky odjíždějí za prací do bohatších zemí EU a zde jsou překupníky nuceny k prostituci. Stinnou stránkou volného pohybu osob v EU je obtížné zachycení těchto případů. Navštivte uměleckou výstavu s hlubším přesahem a zamyslete se nad tímto vážným tématem.
 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-03.jpgWorkshop koláže
V dnešní době můžete mít pocit, že zajímavé a kreativní věci vznikají výhradně na počítači. Výstava pražská koláž vás přesvědčí o opaku. Jitka Kopejtková vytváří klasické koláže s nůžkami, papírem, skalpelem a počítač k tomu vůbec nepotřebuje. Na workshopech si můžete pod vedením autorky vytvořit vlastní koláž. Přesvědčíte se, že koláž není zapomenutá technika z hodin výtvarné výchovy.
 

%C4%8D%C3%ADsla/brown-04.jpgJan Ságl: Deset stran jedné mince
Leica Gallery Prague pořádá v souvislosti s 25. výročím sametové revoluce výstavu Jana Ságla. Výstava zachycuje osobní témata na autorově cestě za svobodou. Ohlédněte se společně s Janem Ságlem za svojí cestou ke svobodě. Znovu si uvědomíte jaké máme štěstí, že žijeme ve svobodném státě. Svoboda není nic samozřejmého a je potřeba si jí vážit.
 

%C4%8D%C3%ADsla/red-05.jpgVečerní prohlídky s průvodcem
Také jste jako děti přemýšleli nad tím co se v ZOO stane, když večer odejdou návštěvníci? Jdou se šimpanzi projet na slonech? Vozí se tučňáci na lanovce? V rámci večerních prohlídek se můžete sami přesvědčit, jak to vypadá v pražské ZOO v noci. Zkušení průvodci vám zodpoví všechny otázky.
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-06.jpgVečerní Prahou
Klub českých turistů pořádá procházku noční Prahou. Využijte toho, že je v zimě brzo tma. Zažijete zajímavou atmosféru noční Prahy a uděláte něco pro své zdraví. Celá procházka má 9,5 km.
 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-07.jpgVečerní provázení
Tento měsíc je ve znamení nočních prohlídek. Tropický skleník Fata Morgana pražské botanické zahrady není výjimkou. Každý pátek nás zve od 18:00 na noční návštěvu. Prales nikdy nespí a některé rostliny rozkvétají právě v noci. Pokud nechcete trávit hodiny v letadle, máte nyní možnost zažít noční prales i v Praze.
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-08.jpgČtení pražských autorů - Strašnice
Dům čtení přináší zajímavý cyklus. Čtení pražských autorů bude představovat autory spjaté s Prahou. Na prvním čtení se můžete těšit na tři autory, jejichž život je nebo byl spojen se Strašnicemi.
 


15. prosince 2014

Předvánoční sedmička chytrých akcí Michala Andery

Náš kritik poznání Michal Andera radí... Dopřejte si zase jednou kreativní ráno, podpořte ženy političky nebo se zajděte podívat do ZOO, jak slaví Vánoce zvířata. Pokud ještě nemáte dárky, určitě oceníte akci knihkupectví Fra "Všechno musí pryč!", kde dárky pořídíte už od padesátikoruny.

Dollarphotoclub_73810408.jpg


%C4%8D%C3%ADsla/red-01.jpgŽeny v politice po roce 89
Máma mi říká, že svět by byl lepší, kdyby ho vedly ženy. Máte také pocit, že je v politice málo žen? Čím to je, že se málo žen aktivně věnuje politice? Je toto převážně mužské prostředí z podstaty diskriminační, nebo je to nezájmem žen samotných o mocenské souboje a řízení země? Poslechněte si názory zkušených političek. Dozvíte se, jaké to je dělat vrcholnou politiku v sukni.
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-02.jpgPaměť disentu VI
Nedávné výročí listopadu 89 naplnilo média vzpomínkovými články. Seriál České století rozpoutal diskuzi nad průběhem událostí před a těsně po revoluci. Byl jsem překvapený, jak rozdílné můžou být názory na notoricky známé události. Existuje něco jako kolektivní paměť? Nicolas Maslowski vás seznámí se sociologickým pohledem na paměť disentu.
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-03.jpgLiterary club
Hltáte knížky? Píšete román? Chcete poznat podobné nadšence? Pocvičit angličtinu? Pokud jste na některou z výše uvedených otázek odpověděli ano, je Literary Club pro vás. Literární večer v angličtině propojí podobně zaměřené nadšence. Intelektuální stimulace zaručena.
 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-04.jpgCreative Mornings s Lukášem Policarem
Kvůli Creative Mornings se jednou měsíčně vyplatí přivstat. Ranní dávka inspirace je skvělý start do nového dne. Poslední CM tohoto roku nebudu výjimkou. Lukáš Policar bude v předvánoční atmosféře vyprávět o vzdělávání. Nezapomeňte vzít cukroví a může z toho být příjemná besídka. 
 

%C4%8D%C3%ADsla/brown-05.jpgBrick&Chick
Containall je pro mě zárukou příjemného kulturního zážitku. Palác v Cihelné se na akci Brciks&Chick zaplní více než 30 pop up story českých designérských značek. Na prostranství před palácem bude kluziště a bar s hektolitry svařáku. Nebaví mě předvánoční kýčem narvaná obchodní centra a myslím, že Bricks&Chick Pokoj(né) vánoce jsou důstojnou alternativou. Přesvědčete se sami 19.-21.12.
 

%C4%8D%C3%ADsla/red-06.jpgVšechno musí pryč!
Jestli si jako správný pražský hipster zapisuješ do Moleskinu, určitě tě potěší akce knihkupectví Fra. Všechno za 50 nebo 100. Jedinečná šance zásobit se na psaní dlouho plánovaného existenciálního románu, jehož vznik bude zase součástí novoročního předsevzetí. Teď už ho určitě napíšeš. No a pro inspiraci si tam můžeš koupit nějakou knížku.
 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-07.jpgŠtědrý den v zoo
Co dostane od Ježíška tygr, slon nebo opice? Na Štědrý den zajděte do ZOO a uvidíte. Zvířatům můžete také přinést dárek. Jsem zvědavý, jestli si opice píšou Ježíškovi o banány.
 1. prosince 2014

8 vychytralých akcí, na kterých nepotkáte hlupáka

Vydejte se s námi na cestu za poznáním! Náš guru všech "chytrých" akcí Michal Andera pro vás našel osm událostí, které rozhodně nenechají váš mozek chladným!

Dollarphotoclub_73810230.jpg
 


%C4%8D%C3%ADsla/red-01.jpgWorkshopy nového cirkusu
Nový cirkus mě fascinuje. Úchvatné kousky předváděné akrobaty. Vždycky jsem si říkal, jaké to musí být, vznášet se ve výšce nad tvrdou deskou pódia. La Putyka nabízí jedinečnou možnost vyzkoušet si, jaké to je být akrobatem v novém cirkuse. 
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-02.jpgSpokojenost, vyrovnanost a odolnost vůči negativním vlivům
Dny se krátí a je stále větší zima. Na podzim je těžké udržet si optimistický pohled na svět. Mozek funguje v pozitivním nastavení výrazně lépe. Muž, který v Čechách zatočil s prokrastinací, nyní naučí národ optimistický životní styl a možná navždy zažene českou blbou náladu. Chcete být u toho? Zúčastněte se přednášky Petra Ludwiga o spokojenosti, vyrovnanosti a odolnosti vůči negativním vlivům. 
 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-03.jpgDiplomky na stojáka
Napsat diplomku je sám o sobě slušný stres. Co teprve ji veřejně prezentovat. Výzkum v USA ukázal, že lidé se bojí víc veřejného vystoupení než smrti. Přijďte se podívat na odvážné studenty, kteří se s vámi zábavnou formou podělí o výsledky své vědecké práce. 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-04.jpgCoffee:Briefs_Reklama
Pokud nemáte dost pasivního sledování reklamy nebo vás reklamy dokonce baví, je tohle šance jak si užít to nejzajímavější z reklamního světa. Dáte si kafe a hodinovým blokem vás provede creative director Apple Slovakia. 
 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-05.jpgBattle 2015
Dva přední čeští makroekonomové se utkají ve stylu hip-hopového battlu. Jejich zbraní bude slovo a bystrá mysl. Už kvůli ulítlému vizuálu podle mě stojí za to se této akce zúčastnit. Takový formát ekonomické diskuze jsem ještě nezažil. Pánové se utkájí ve třech diskuzních sekcích a na konci může být jenom jeden vítěz.  
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-06.jpgKnihex
Přečíst si papírovou knížku - tomu se zatím žádný Kindle nebo tablet nevyrovná. Knihex aneb Knižní závěje je setkání malých nakladatelů se čtenáři. Kromě stánků nakladatelů bude celý den probíhat doprovodný program. Budete si moci svázat knihu, poslechnout autorské čtení nebo shlédnout divadelní představení. Knížka je fajn vánoční dárek a zde bude prostor najít něco zajímavého. 
 

Listování v DOXu%C4%8D%C3%ADsla/red-07.jpg
DOX je moje oblíbené místo. Architektonicky zajímavá budova plná umění, do které se rád vracím. Archiv výtvarného umění, který v DOXu sídlí si pro nás připravil předvánoční prohlídku. Dozvíte se něco o jeho fungování a budete mít možnost zakoupit řadu zajímavých uměleckých publikací a katalogů za symbolické ceny. 
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-08.jpgSnídejte šampaňské
Co si myslí o Ježíškovi idea maker Marek Prchal (autor reklamní kampaně pro ANO) a známý režisér Jakub Kohák, zjistíte na talkshow Snídejte šampaňské v ERA světě. Třeba se dozvíte, jak pokračuje Ježíškův konkurenční boj se Santa Clausem a jestli pro něj někdo z pánů chystá reklamu. Zatím to vypadá, že Ježíšek v českých domácnostech vítězí. Ale Seznam také tlaku Googlu neodolal. 
 16. listopadu 2014

Michal Andera zve na Pub Quiz, japonské umění i do ZOO

Obětujte pár kaček nebo starý mobil a vydejte se na cestu za poznáním. Sedm tipů, kde zahřát svůj mozek v podzimních sychravých dnech, vám přináší náš kritik poznání Michal Andera – mimo jiné autor podnikatelského videoblogu Byznyspark či organizátor seminářové série toolshop zaměřené na metody spolupráce.

11111%281%29.jpg
 
%C4%8D%C3%ADsla/orange-01.jpg

Do ZOO za korunu
Doma se mi válí několik starých telefonů. Jste na tom stejně? ZOO Praha nabízí do konce roku každé pondělí za korunu, když jim svůj starý telefon odevzdáte. Navíc tím podpoříte ochranu goril ve volné přírodě. 
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-02.jpgPodnikatelkou být či nebýt?
Pokud je vaše miminko super hodné, proč nezačít na mateřské dovolené třeba podnikat? V ČR je 2,5 krát více mužů podnikatelů. Možná je mateřská dovolená tím pravým časem na srovnání skóre. Kromě toho vypadá Baby Office jako fajn místo, skočte se tam podívat.
 

%C4%8D%C3%ADsla/red-03.jpgSoučasné japonské umění
Japonsko je vzdálená kultura, kterou stojí za to objevovat. Současné umění je často pěkně ulítlé a co teprve to japonské.
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-04.jpgPatagonie a Antarktida – vítr a led
Klepete v Praze kosu? Tak pro vas Antarktida asi není. Ale dva odvážní manželé se tam vypravili. V kulturním domě Krakov se s vámi podělí o svůj příběh. Třeba váš zahřeje, že je někde větší zima než na Petříně.
 

%C4%8D%C3%ADsla/brown-05.jpgArt Meets Business
Obal prodává a design je všechno. Tato akce je jedinečnou šancí podíva se zdarma na porfolia začínajících umělců, grafiků a designerů. I když si nevyberete nového spolupracovníka, určitě bude tato akce zajímavou inspirací.
 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-06.jpgPub Quiz Night
Konečně nebudete mít výčitky, že v hospodě zabíjíte mozkové buňky. Tentokrát si je naopak procvičíte. V prostorách paláce vedle kontejneru se koná další z řady Pub Quiz Nights. Zábavná vědomostní soutěž pro 1-4 členné týmy.
 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-07.jpgMarian Jelínek - Motivace bez motivace
Koučink je velký trend v oblasti osobního a manažerského rozvoje. Tato akce je příležitostí k setkání s dlouholetým osobním koučem Jaromíra Jágra. Koučink má svůj původ právě ve sportu. Tento návrat ke kořenům pomůže odhalit co má společného vrcholový sport a "vrcholový" management.