Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[alca.jpg]

Alena Mazzolini

kritik sekce pro děti

Vždycky jsem byla přesvědčená, že s dětmi se dá dělat v podstatě totéž, co bez nich. Po narození mých dvou holčiček jsem pochopila, jaký to byl omyl, ale naštěstí se mi otevřela zase spousta nových možností, jak aktivně strávit volný čas. Někdy se baví víc děti, někdy zas my dospělí, ale cokoliv je podle mě lepší, než sedět zavření doma. A navíc je tu jistá šance, že za pár let zase na oplátku vytáhnou naše děti někam nás. Jestli jste téhož názoru, budu ráda, když u mě najdete inspiraci.

poslat mail

 
 

doporučuji Ti:

Toulcův dvůr

Toulcův dvůr, z.s. je středisko ekologické výchovy v Praze.

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kontaktů
Více výhod pro přihlášené

22. ledna 2015

20 nejlepších akcí roku podle našich kritiků

Jaké akce v první půlce roku byste neměli prošvihnout, jsme vám prozradili v našem průvodci (na druhou půlku se těšte příští týden). Nyní se dozvíte, na co se v roce 2015 nejvíc těší tým našich kritiků.

...
Pokud chcete se svými dětmi zažít neopakovatelnou atmosféru pouťového šílenství, vypravte se od konce února na Matějskou. Máte-li doma větší dítka, určitě vám poděkují za ohromný festival s neopakovatelnou studentskou atmosférou - Pražský Majáles. Celou rodinu uchvátí tajemná a dobrodružná Pražská muzejní noc. Báječné červnové odpoledne plné hudby, divadla, zábavy, her i sportu si pak užijete na Letné s Kašpárkohraním

kaspar%281%29.jpg
Kašpárkohraní2. prosince 2014

Mikuláš pro malé uličníky, pařiče i kreativce

Blíží se svátek sv. Mikuláše a s ním i příležitost v jeho předvečer něco zajímavého podniknout. Pokud nemáte v plánu sedět s dětmi doma a čekat na svatou trojici, nebo se navléct do kostýmů a vyrazit rozdávat cizím dětem radost či jim způsobit pár traumat, máme pro vás návrhy, jak tenhle svátek stylově oslavit.

andel.jpg

%C4%8D%C3%ADsla/red-01.jpgMáte-li děti...

Mikulášské besídky
Nechcete-li být s dětmi a Mikulášem sami, vyrazte na některou z besídek. Pořádá je mnoho dětských klubů, úřadů městské části i nákupních center. Profesionální Mikuláš děti vyzkouší z básniček a písniček, čert je vystraší a anděl uklidní, někde přidají divadelní představení nebo volbu nejlepší masky.
 

Mikulášské Mini kino
Pokud chcete dětem ukázat, čím jste se bavili vy, když jste byli malí a neexistovaly DVD ani tablety, vezměte je do MAM Prostoru. Kromě tradičního setkání s Mikulášem, čertem a andělem a odměny za básničku nebo písničku na děti čeká také promítání pohádky z diapozitivů s doprovodným čtením, po kterém následuje malování a vybarvování postaviček z pohádky.
 

Čertovský bál
KD Kyje pořádá Čertovský bál, kde se mohou děti v kostýmech čertů nebo andílků pořádně vyřádit, navštíví je i sám pán pekel. Mimo čertovských her a divočení jsou připraveny i andělské dílničky a samozřejmě nebude chybět ani Mikuláš s nůší sladkých balíčků. V 18 hodin akce pokračuje průvodem s čertovskými světýlky.
 

Mikulášské jízdy parním vlakem
S Mikulášovou družinou se můžete setkat i o prvním prosincovém víkendu při vyhlídkové jízdě nostalgickými vlaky po pražských nádražích. Vlaky budou taženy parní lokomotivou Šlechtična z roku 1949 a motorovým Brejlovcem a vyjíždět budou z nádraží Praha-Braník. V soupravě najdete vozy 3. třídy, tzv. Rybáky, i bufetový vůz. Hlavně děti potěší vlak plný atrakcí - Cyklohráček. Zájemci mohou absolvovat i večerní jízdu osvětlenou Prahou po tzv. pražském Semmeringu. Celou akci korunuje sobotní ohňostroj na nádraží Praha-Braník.
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-02.jpgNemáte-li děti (nebo máte hlídání)...

Mikulášská degustace
Slovácká vinárna pořádá od 18:00 řízenou degustaci deseti vzorků vín s drobným občerstvením. Pokud na rozjívené čerty nejste zvědaví, můžete se tu schovat, sem zaručeně nepřijdou.

Poslední narozeninová oslava v Trafačce
V legendární Trafačce vás čeká výstava bývalých, současných rezidentů a přátel Trafačky, rozlučka s prostorem a mikulášská party v maskách v jednom. Na vernisáži, která začíná v 19.00 hodin, také zahrají Floex, Udo Kraft, Ježíš táhne na Berlín, dj Bidlo, Ondrej Formanek a další.

Mikuláš na Nádru
Víte, kde se pobaví všichni velcí pekelníci a pekelnice? V legendární Dejvické nádražce, kde bude nadílku písní rozdávat litvínovský písničkář a kytarista Xavier Baumaxa.


 

28. srpna 2014

Víme, kde děti zapomenou, že už končí prázdniny

Prázdniny jsou fuč, děti se vrací od babiček, z táborů a od moří a čeká je nástup do školních lavic. Mnohé z nich se určitě těší na spolužáky a nové voňavé učebnice, ale většině vstávají vlasy na hlavě hrůzou při představě ranního vstávání, písemek, úkolů…

Abyste jim návrat do reality trošku usnadnili, můžete je vzít někam se pobavit, vybrat nové zájmové kroužky a dát zas dětem něco, na co se budou moci těšit (když Vánoce jsou ještě daleko). 

kolaz.jpg


%C4%8D%C3%ADsla/pink-01.jpg

Po škole!
Kam po škole (když děti nezůstanou po škole), můžete se svými školáky vybrat na veletrhu kroužků a volného času 30. srpna na Karlově náměstí. Tisíce nabídek vám přinesou pražské domy dětí a mládeže a další dětské organizace. Své ratolesti můžete rovnou na místě přihlásit a kromě toho vás čeká bohatý doprovodný program.

 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-02.jpgČtyřlístek na Vltavě
Vyhlídková plavba historickým centrem Prahy, při níž budou prcky doprovázet maskoti Čtyřlístku, by mohla pobavit zejména budoucí prvňáčky. Na lodi na ně čeká spousta soutěží, dětská diskotéka, na břehu doprovodný program. Loď Cecílie vyplouvá z Dvořákova nábřeží / přístaviště Čechův most 30. srpna v 10:00, ve 12:00 a ve 14:00.
 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-03.jpgPředškolní párty v Riegráči
Poslední den prázdnin si můžete s dětmi užít také třeba ve veselé společnosti divadla, muziky a tvůrčích dílniček a Zahrádkách Parkcafé Riegrovy sady od 14 hodin. Čeká na vás například výroba šperků a hraček z PET lahví, korálková dílna nebo výroba fusáků (loutek ze starých fusek), také divadelní představení a koncert skupiny EKOPELA.
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-04.jpgSporťáček
Další veletrh, tentokrát všech v Praze dostupných sportů, kterým by se vaše dítka mohla věnovat, se uskuteční 6. září v areálu HAMR Braník. Sporťáček vytváří prostor, kde si na jednom místě můžete spoustu sportů vyzkoušet na vlastní kůži, poznat atmosféru pražských oddílů a seznámit se s trenéry, jimž budete své dítě po celý rok svěřovat. Setkáte se tu i s fyzioterapeuty, sportovními lékaři a psychology, od kterých získáte další cenné informace o všem, co ke sportování patří.
 

%C4%8D%C3%ADsla/red-05.jpgFilharmonici na pokračování
Zejména pro děti s hudebním nadáním nebo se zájmem o (nejen) vážnou hudbu od 5 do 12 let připravila Česká filharmonie dva cykly koncertů. V prvním se děti postupně seznámí s jednotlivými hudebními nástroji symfonického orchestru, které jim představí přední hráči České filharmonie, jejich komorní soubory a hosté. V druhém cyklu zazní v podání filharmoniků pro ně netypické tóny irské, barokní, jazzové či moravské lidové hudby. Koncerty se konají v Dvořákově síni od 7.9. vždy v neděli dopoledne.23. června 2014

Vysvědčení: Hroši pro jedničkáře, bobovka pro trojkaře

Před měsícem jsme vám přinesli pár tipů, kam si s potomstvem zajít na Den dětí. Kdybyste se ale poptali dětí školou povinných, většina by bez váhání označila ještě jeden Den dětí, nejšťastnější den v roce, a to den, kdy končí škola a člověk má před sebou zdánlivě nekonečné dva měsíce prázdnin. 

Untitled-2%282%29.jpg
 


Konec školy s sebou přináší jenom jednu potenciální nepříjemnost, a tou je vysvědčení. My si nicméně myslíme, že každé vysvědčení si zaslouží oslavu a přinášíme vám pár tipů, jak svého školáka odměnit.


Jedničkáři
Jedničkáři si zaslouží splnit všechna (splnitelná) přání. Starší dítě asi nejvíc odměníte tím, že ho pustíte ven samotné, s mladším si můžete za jedničkové vysvědčení třeba zajít na pizzu Margaritu zdarma do restaurace Panský Dvůr Nové Počernice. Jednička z biologie, přírodovědy a dalších přírodovědných oborů zase školákovi umožní vstup do ZOO za korunu

zoo%283%29.jpg
Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Dvojkaři
Pokud máte doma nadšené vodníčky, kteří přinesli vysvědčení třeba s pár dvojkami, můžete je vzít vyřádit  například do Aquapalace Praha. Kdo vodním hrátkám tolik neholduje, může se natěšit na následující měsíce třeba v Divadle v Celetné na Mikulášových prázninách.


Trojkaři
Sympatickou akci připravila Bobová dráha Prosek. Může se stát, že navzdory veškeré snaze nějaká ta trojka prostě padne, ale to neznamená, že by si dítě nezasloužilo za vysvědčení odměnu. Proto každý student dostane za trojku na vysvědčení v den předávání vysvědčení tři jízdy na Bobovce zdarma.

image.jpg
Foto: Bobová dráha Prosek


Čtyřkaři a pětkaři
Někdy se to prostě nepovede. Jestli vám ratolesti přinesly vysvědčení plné čtyřek nebo dokonce nějakou tu pětku, domluvte se s nimi, že příští rok pojmou školu zodpovědněji a aby ukázaly dobrou vůli, můžou s vámi absolvovat například nějakou vzdělávací výstavu. Na Chvalském zámku si můžete projít české dějiny ztvárněné jako obří leporelo  anebo se podívat do pravěku prostřednictvím ilustrací slavného Zdeňka Buriana.

beecka(5).jpgPokud jste si nevybrali, vezměte děti někam, kde to máte všichni rádi (jako je Toulcův dvůr) nebo kde se budete všichni bavit – například zkuste některé z letních kin.
 27. května 2014

Den dětí s letadly, hvězdami, hrami i pohádkami

Je to tak. 1. června mají děti den, který je určen jenom jim. My, rodiče, máme sice pocit, že takový je každý den, ale když je to v kalendáři, je to něco jiného. Po celé České republice se při této příležitosti vyrojilo množství akcí určených dětem a tady máte výběr několika zajímavých, které se odehrávají v Praze.

Untitled-2%281%29%282%29.jpg


%C4%8D%C3%ADsla/orange-01.jpgDětský den na Letišti Václava Havla Praha
Letadla, to je naše! Jestli je máte taky tak rádi a nelítáte tak často, aby vám zevšedněla, vyrazte s dětmi na Den dětí na Letiště Václava Havla Praha a zajděte si na exkurzi. Sledovat starty a přistání obrovských strojů zblízka je velký zážitek. Děti do 15 let navíc 1. června mají vstup zdarma.
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-02.jpgDětský den v Planetáriu
Planetárium Praha připravilo ke Dni dětí speciální program hned na dva dny – 31. května a 1. června. Čeká na vás spousta her a soutěží, pohádky, astronomická výstava nebo 4D simulátory projížďky po Marsu nebo po Měsíci.
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-03.jpgDen dětí v Toulcově dvoře
Staré, ale dobré dětské hry si můžete připomenout v Toulcově dvoře – drápky, kostky, kuličky, skákání na všechny způsoby (v pytlích, panáka, přes švihadlo…). Nebudou chybět skupinové hry, kde se dá vyblbnout s kamarády nebo celou rodinou, ukázka středověkých zbraní a odpoledne nesmrtelná kombinace oheň – kytara – buřty.
 

%C4%8D%C3%ADsla/red-04.jpgPohádkový les v parku Podviní ve Vysočanech
V parku Podviní ve Vysočanech si můžou vaše děti projít trasu Pohádkového lesa s deseti zastávkami u pohádkových postav, kde splní nejrůznější úkoly. Kromě toho budou k dispozici atrakce jako skákací hrad, bourací kladivo, obří skluzavka…a samozřejmě opět oheň a buřty!
 

beecka(5).jpgKdo by si nevybral mezi akcemi pořádanými speciálně ke Dni dětí, může vsadit na klasiku a vytáhnout děti na některé z celoročně oblíbených míst – třeba do Botanické zahrady, Mořského světa nebo do Království železnic.  Nebo prostě kamkoliv, kde si prckové ten svůj den pořádně užijí.7. dubna 2014

Nejlepší akce pro rodinky s dětmi v roce 2014

Už jsme vám přinesli tipy na nejlepší sportovní, kulinářské a všeobecně nejzábavnější akce roku 2014. Teď je načase, aby si na své přišly i rodinky s dětmi. Tady máte pět akcí, kde si to právě rodiče s prcky skvěle užijí.
 

deti1.jpg
Foto: Kašpárkohraní


%C4%8D%C3%ADsla/purple-01.jpgMatějská pouť
Matějskou už jsme vám doporučovali mezi nejzábavnějšími akcemi. To proto, že ji milují dospělí stejně jako děti. Pokud jste ještě nebyli, máte čas do 21. dubna. Vezměte děti na autíčka nebo na starou dobrou horskou dráhu.


%C4%8D%C3%ADsla/red-02.jpgPražská muzejní noc
V rámci Pražské muzejní noci je připraveno mnoho zajímavého i pro děti. V minulých ročnících nechyběly tvořivé dílny, soutěže, kvízy, hry, divadelní představení či různé pokusy. K tomu mají příležitost seznámit se s kulturním bohatstvím sbírek muzeí a galerií hlavního města v neopakovatelné atmosféře sobotní noci a poznat tyto instituce v novém světle.
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-03.jpgKašpárkohraní
Největší rodinný festival v ČR nabízí hudební a divadelní scénu, umělecké dílny nebo představení sportovních klubů. Nenajdete tady samoúčelnou lacinou zábavu, ale program, který vám i vašim dětem něco dá.


%C4%8D%C3%ADsla/green-04.jpgLadronkafest
Největší festival volnočasových aktivit zejména pro děti a mladé lidi ve střední Evropě. Čekejte prezentace spousty sportovních i uměleckých aktivit, adrenalinové zábavy, hudby, tance… Návštěvníci si můžou všechno zadarmo vyzkoušet. Nového koníčka si tu najde každý, kdo jenom trošku chce.


%C4%8D%C3%ADsla/orange-05.jpgSporťáček
Ideální místo pro výběr sportu pro vaši ratolest. Vedle klasických sportů tady poznáte i nové nebo méně známé disciplíny, potkáte se s trenéry, ale také s fyzioterapeuty, sportovními lékaři a psychology. Děti si mohou všechno vyzkoušet a zjistit, pro co mají vlohy a co je bude bavit.
  


12. listopad 2013

Odkud vás děti budou muset tahat?

Když si člověk pořídí děti, brzy zjistí, že jeho požadavkům na skvělé místo, kde strávit v Praze odpoledne, vyhovuje cokoliv, kde se dá diskrétně kojit, kde je dětský koutek a kde mu uvaří kafe. Pro ty z vás, kteří ještě úplně nerezignovali, přinášíme pár tipů na místa, kde se budou bavit nejen vaše děti, ale i vy.
 

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/Fotolia_57062474_XS.jpg] 

Mořský svět v Praze – Holešovicích 
Jestli se vám letos nepodařilo vypravit se k moři, anebo už se vám stýská, můžete si exotiku užít v Mořském světě v Praze u Výstaviště. Najdete tu největší akvárium v České republice, kde se kromě spousty barevných rybiček prohání i pár žraloků. Uvidíte korálovou jeskyni, plno rostlin a živočichů, to všechno v prostředí evokující celkem reálnou představu pobytu pod vodou. Ať už jste zasvěcení rybí fandové, nebo se vám jenom líbí barevné rybičky, zpátky ven do deštivého podzimu a mezi auta a tramvaje se vám chtít nebude.

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/morskanadrz.jpg] 
Zdroj: www.morsky-svet.cz


Království železnic
Království železnic na Smíchově je sice pro děti, ale ve skutečnosti se tam bude líbit nejvíc tatínkům – zvlášť jestli milují vláčky! Najdete tam model České republiky rozdělený na jednotlivé kraje. Železniční síť ani geografické znázornění samozřejmě neodpovídá přesně skutečnosti, nicméně dominanty jednotlivých krajů (jako třeba Pražský hrad, Střekov nebo Ještěd) tam najdete. Výstava je interaktivní, takže vláčky jezdí, semafory svítí, závory padají a zdvihají se a kromě toho můžete také některé drobné scenérie sami ovládat stisknutím tlačítka. Den se střídá s nocí, setmí se a rozsvítí se stovky světýlek. Zaručujeme vám, že vás budou děti muset vléct domů násilím.

Muzeum arkádových her
Vezměte svoje ratolesti do největšího muzea a herny retro-arkádových her v Evropě! V Areně v Unhošti si můžete společně zahrát i ty nejlegendárnější a nejstarší videohry na tradičních arkádových automatech. Platí se pouze jednotné vstupné, není nutné rozměňovat drobné a trhat si tak kapsy. U všech těch blikátek, melodií a svítidel se skvěle pobavíte. 

Toulcův dvůr
%C4%8Dl%C3%A1nky2/titulni.jpgMilovníci přírody si přijdou na své v Toulcově dvoře v Hostivaři. Můžete sem prostě jen tak utéct před městským shonem, projít se loukou a lesem a dětem ukázat kravičky a ovečky, aby se naučily, že mléko a maso nerostou v supermarketu. Můžete si zajít i na přednášku, výstavu, rukodělnou dílnu, kde se naučíte cokoli od pletení košíků přes pečení perníčků po výrobu adventního věnce. A rozhodně se vydejte na některou z velkých sobotních akcí, jako je například listopadový Staročeský Jarmark  nebo únorový Masopust.

JazzDock
Kulturní život rodin s malými dětmi obvykle nestojí za moc, ale v JazzDocku to můžete trochu vylepšit. Stačí vybrat si některé odpolední víkendové představení pod hlavičkou „JazzDock dětem“. Mají tu pochopení pro neposednou dětskou povahu a dospělí zas ocení skvělé zázemí, které klub poskytuje. Kromě krásného moderního interiéru, který kontrastuje s romantickým prostředím staré Prahy tu připravují i skvělé jídlo a pití. Prostě pohoda Jazz.

Koncert Kašpárka v rohlíku
Kašpárek v rohlíku je hudební skupina, která vznikla kvůli zásadnímu nedostatku kvalitní, původní hudby na české scéně, které by děti rozuměly a která by zároveň bavila i jejich rodiče. Vystoupení Kašpárka jsou něco mezi koncertem a kabaretem, odehrávají se v naprosté většině v odpoledních hodinách a vyřádí se tam všichni ve věkové kategorii (jak oni sami říkají) 0 - 80 let. Hudební styl kapely se nazývá bejbypank. K punku má daleko, je to spíš od každého něco a hlavně spousta legrace. V uskupení účinkuje spousta skvělých hudebníků, jako je např. David Koller, Lenka Dusilová, Michal Mareda, Filip Nebřenský, Jan Kalina, Tonya Graves a další. Podstatnou roli tu hrají, nebo spíš zpívají, děti účinkujících. Nejlepší příležitost na první pořádnou mezigenerační pařbu se svými dětmi!

Keramická dílna
Jestli máte rádi keramiku Maříž, čeká na vás v jejich keramické dílně krásná umělecká zábava. Pod vedením zkušeného lektora si můžete sami podle vlastní fantazie namalovat hrnek nebo jinou menší keramiku. Všechny nástroje i barvy dostanete k dispozici a k nim také vysvětlení, co vše se dá s keramikou dělat a jaké jsou techniky malování. Hotové výtvory vám vypálí a přibližně do týdne si je můžete vyzvednout, nebo nechat poslat poštou. Když je pak použijete jako vánoční dárky pro babičky, spojíte příjemné s užitečným.

Zrcadlové bludiště na Petříně
%C4%8Dl%C3%A1nky2/Zrcadlove_bludiste_1_(C)JanVrabec.jpgOsvědčená klasika, určitě si ho pamatujete z dětství. Teď už jste velcí, takže tu asi nezabloudíte, ale zahrát si tu s dětmi na schovávanou bude taky legrace. Na konci se můžete vyřádit v síni se spoustou zakřivených zrcadel, které z vás udělají karikatury (ale třeba to zeštíhlující zrcadlo docela motivační). Pak si střihněte výhled z věže a přitom můžete dětem vyprávět o jednom ze svých prvních rande, které jste tu s mámou nebo tátou měli.

Trampolínový park
Trampolínový park ve sportovním areálu města Kladna ke konci října už bohužel ukončil skákací sezónu. V našem výčtu ale nemůže chybět – jedná se totiž o největší sportoviště tohoto druhu v naší republice. Můžete si tu s dětmi nejen zaskákat, ale i zahrát spoustu her, zajezdit si na In-line bruslích , vykoupat se nebo si „zalozit“ v lanovém parku. Až zase bude teplo – vyjeďte do Kladna!