Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Objevte 22 nových podniků otevřených v listopadu

gastro | 9. 12. 2014

Přinášíme exkluzivní přehled více než dvacítky nových podniků, které otevřely v listopadu.

Text: Lukáš Rozmajzl
Foto: archiv podniků

album/News_Model_News/841/mix3.jpg
Kavárna Kočičí, Agave restaurant, Tržnice Dlouhá 14, Bez obalu

 

Obchod s věcmi bez obalu
Je to takový prodejní striptýz. V obchodu nazvaném Bez obalu vám totiž prodají věci totálně nahé, tedy bez obalu. "Zaplatíte pouze za obsah, nikoliv za jednorázový obal. Vidíte přesně, co kupujete, a odnesete si jen takové množství, které potřebujete," vyzdvihuje přednosti takové přístupu Petr Hanzel. Krom vážených potravin můžete svým bližním udělat radost i speciální vánoční edicí látkových pytlíků od sociálně znevýhodněných lidí. Konec igelitu!


Kafe + zákusek + předení na klíně
V říjnu se otevřela první kočičí kavárna na Žižkově, před několika týdny to začalo mňoukat i v Karlíně, kde si v Kavárně Kočičí mohou návštěvníci vychutnávat trojkombinaci kafe + zákusek + předení na klíně. Případně můžete zaskočit na hustou polévku a dát si k ní stylové pivo z pivovaru Kocour. A jako poslední lákadlo - na adventní dny přichystali vánoční kávu a dostatečné zásoby svařáku.

 

Kavárna Kočičí Praha

Kavárna Kočičí Praha je malým rodinným podnikem a nachází se přímo v samotném srdci...


Nová hala pro nový cirkus
Pokud jste v listopadu byli alespoň jeden den v Praze, nemohli jste neslyšet o Jatkách 78. Cirkusovo-divadelní soubor La Putyka se totiž z La Fabriky přestěhoval do dvou hal č. 7 a 8 holešovické tržnice, které chce proměnit v centrum nového cirkusu, moderního divadla a kultury vůbec.
Ve středu 10. prosince si nenechte ujít BodyVoiceBand a v dalších dnech představení La Putyka de luxe. Pak bude až do jara zavřeno, tak neváhejte!

 

Jatka78

Multižánrový prostor V Praze. Nový cirkus, divadlo, galerie, hudba....

album/News_Model_News/841/Jatka3.jpg
Jatka78

 

Maso v pasáži
I náhodní návštěvníci Dlouhé ulice dobře znají poctivé řeznictví Naše maso. Nově k němu přibyl i protější obchod, kde jsou všechna masa a uzeniny již zabalené pro rychlé nákupy bez front. "Nabízíme jen české maso a uzeniny: odležené a vyzrálé hovězí z českého strakatého skotu, vepřové z přeštíků a uzeniny vlastní výroby," vyjmenovává Šárka Hamanová.
Otevřeno mají denně krom neděle od 12 do 20 hodin, z toho poslední dvě hodiny jsou ve znamení výprodejů, aby bylo na pultech druhý den jen čerstvé zboží. Aktuálně nabízejí i vinné klobásy, jitrnice či jelita.
Vedle Karlínského náměstí jim vyrostla konkurence v podobě Presto Meat Marketu.

 

Naše maso - Pasáž

Obchod v Gurmet Pasáži Dlouhá....

 

Presto meat-market

Gurmánské řeznictví....


Designové tašky a brašny
Playbag je synonymem pro městské tašky a klasické brašny. Firma pochází ze Zlína a v listopadu (konečně) otevřela showroom taky v Praze, konkrétně na Žižkově. Při té příležitosti představili novou kolekci Boneless, která "je navržena nejen pro vegany, ale i pro ty, kterým záleží na osudu zvířat a obnovitelných zdrojích naší krásné planety", ať už to pro design módních doplňků znamená cokoli.

 

Showroom Playbag

Playbag je projekt hledající ideály v designu oděvních doplňků....

album/News_Model_News/841/Playbag.jpg
Showroom Playbag
 

Bitcoinová kavárna & hackerspace
Znáte uměleckou skupinu Ztohoven? Jasně, atomový výbuch v ČT nebo čůrající panáčci na semaforech, to jsou oni! Jako další "dílo" založili Institut kryptoanarchie, který sídlí v Paralelní Polis v Holešovicích. Prostor v sobě kombinuje sdílené pracovní prostory a kavárnu, kde můžete platit třeba virtuálními bitcoiny.
Na pátek 12. prosince je plánovaný 3D scanning, na sobotu pak zřejmě první pražský bitcoinový blešák.

 

Paralelní Polis

Hackerspace - HUB - Bitcoin Coffee....


 

 

Luxusní tržnice pod střechou
Tržnice Dlouhá 14 je obchodem, kde na jednom místě koupíte kvalitní maso, čerstvé pečivo, domácí těstoviny a další prémiový sortiment z české i zahraniční produkce. Za vybrané potraviny a jejich vysokou kvalitu si nicméně připlatíte (viz naše pátrací akce na Facebooku, proč stojí jedno mango skoro 200 Kč).
"Dlouhá 14 nabízí sortiment z celé EU pouze od malých dodavatelů. Kromě toho se ale přímo na místě můžete i najíst, v jednotlivých částech vám rádi připraví zboží k okamžité konzumaci," uvedla mluvčí podniku Andrea Bezdíčková. Zve taky na sobotní (13. prosince) akci, kdy v sekci lahůdkářství Food Story bude italský odborník vyrábět mozzarellu před zraky návštěvníků.

 

Tržnice Dlouhá 14

Tržiště ve stylu evropských metropolí....

album/News_Model_News/841/Dlouha14_3.jpg
Dlouhá 14
 

Obchod pro milovníky tenisek
Dřív tam vystavovali moderní umění, teď tenisky - ale jen ty umělecké kousky, kterým se moderně říká "sneakers". Řeč je o obchodě Footshop, který oživil prostor šedivého kulturáku na Vltavské. "Náš sortiment jsou většinou limitované edice tenisek, které koupíte jen v několika málo obchodech," popisuje brand manažerka Lenka "Trisha" Kowařowská.
Výhledově plánují v interiéru pořádat premiéry videoklipů, přednášky, párty nebo výstavy. Aktuálně se můžete zapojit do charitativní sbírky tenisek pro děti z dětských domovů.

 

Footshop

Footshop je 100 % koncentrát lásky k Sneakers....


Herní prostor pro dospělé
Puzzle Room je poměrně unikátní herní prostor (podobný je jen Cryptex), který vás přenese do středověké Prahy ze 16. století a postaví tváří v tvář legendárnímu Golemovi. Zadání je jasné - do hodiny se musíte dostat ze zamčené místnosti plné logických hádanek. Hra není vhodná pro nejmenší děti, alespoň tedy 8+.
"Jelikož sídlíme na Letné, platí u nás sousedská sleva - pro všechny s trvalou adresou na Praze 7 máme 20% slevu na vstupné," doplňuje hlavní provozní Zuzana Kosáková.

 

Puzzle Room

Úniková hra ve stylu pevnosti Boyard....


 

Vegan kavárna bez vaření
Třetí nový podnik v přehledu z Dlouhé ulice a rovněž z oblasti gastro. MyRaw Café je vitariánská kavárna, kde tedy žádné podávané jídlo ani ingredience (včetně mléka nebo cukru) nesmí být ohřáto na více než cca 40 stupňů Celsia. V prosinci rozšíří menu i o raw pizzu, raw quiche a raw čokoládu. Zároveň pořádají také kurzy "nevaření", tedy jak si vitariánské pokrmy připravit.

 

MyRaw Café

Kavárna je stoupencem raw vegan food, kdy veškeré suroviny jsou zpracovávány max. do...

album/News_Model_News/841/MyRawcafe2.jpg
MyRaw Café

 

Galerie v žižkovském dvoře
Kdysi dávno byla jedna garáž na žižkovském dvorku. A pak přišel pan Mikuláš Nevan a proměnil prostor v komerční galerii. Nevan Contempo je výstavní plocha ve stylu white-cube, tedy strohý bílý prostor pro umění.
Do 20. prosince přijďte na výstavu Krištofa Kintery Oh, No! Na leden už se třese skupina Rafani, po ní maďarský malíř Sandor Szasz.

 

Nevan Contempo

Nová galerie na Žižkově....


 

Kavárna s úžasnou zahradou
Na rovinu - v kavárně Čekárna strávíte hodně času. Nikoli ale nedobrovolně, než na vás přijde řada, ale budete se kochat výhledem do úžasné zahrady, která navazuje na vyšehradské hradby. Prostor navíc slouží pro koncerty, divadla, bazárky a další akce.
"Snažíme se vytvořit pod Vyšehradem nové místo pro společenské a kulturní akce," prozradila nám majitelka Štěpánka Dudková. Zároveň zve na středu 17. prosince na šansony Karolíny Possingerové.

 

Kavárna Čekárna

Kavárna Čekárna zakotvila poblíž Vyšehradu, a to konkrétně ve Vratislavově 30/8 na...

album/News_Model_News/841/Cekarna1.jpg
Kavárna Čekárna
 

Vše pro sport
Na Chodově se otevřel nový a pořádně velký obchod Decathlon, kde seženete snad cokoli na jakoukoli sportovní disciplínu. Vše si můžete navíc přímo na místě vyzkoušet. "Pro zimní brusle máme na našich prodejnách speciální 'ledovou' plochu z materiálu, který imituje reálný led. Vedle toho si můžete zahrát ping pong nebo se projet na koloběžce," představuje manažer Pavel Trajer.
Zakoupené zboží můžete do 30 dnů vrátit. Takže jak praví jejich slogan: "Sport for all. All for Sport."

 

Decathlon Praha Chodov

Významný maloobchodní prodejce se sportovním vybavením, oblečením a obuví....


 

Nové restaurace
Představení novinek mezi restauracemi vezmeme tentokrát stručně, ať máte motivaci je dojít ochutnat osobně.

Field Restaurant
Česká kuchyně v moderní odlehčené verzi, lokální sezónní potraviny nejvyšší kvality a k tomu zajímavé snoubení chutí – například kombinace sladkého a kyselého, teplého a studeného v jednom pokrmu.

 

Field Restaurant

Restaurace se snaží propojit prvotřídní pokrmy s uvolněnou atmosférou a zážitky...


Agave restaurant
Mexická restaurace v srdci metropole. Menu doplněné netradičními koktejly. Od 16 do 18 hodin navíc happy hours.

 

Agave restaurant

Mexická restaurace. Od klasických tacos a burrito k autentickým mexickým jídlům....

album/News_Model_News/841/agave2.jpg
Agave Restaurant


Bad Jeff's Restaurant
Americká restaurace v Americké ulici. Tady se všechno točí kolem barbecue, tedy venkovního grilování v kouři ze dřeva.

 

Bad Jeff's barbecue

Barbecue restaurace....


 

Bernard Pub
V pořadí třetí restaurace, která nese jméno majitele humpoleckého pivovaru, otevřela na Andělu za Ženskými domovy. Uvnitř čepují Bernarda a k tomu něco k jídlu.

 

Bernard Pub Anděl

Originální značková restaurace Rodinného pivovaru Bernard....


 

The Dutch Pub
Kousek Holandska v centru Prahy. V nabídce typická tamní kuchyně, včetně ryb a mořských plodů, a k tomu nizozemská piva.

 

Dutch Pub

Stylová restaurace s holandskou i mezinárodní kuchyní dle ročního období a širokou...

album/News_Model_News/841/dutchpub3.jpg
The Dutch Pub
 

Dobrý ročník
Nová vinárna v Havlíčkových sadech (jinak taky Gröbovka) ve sklepních prostorách domu z 16. století.

 

Dobrý ročník

Dobrý ročník je nově otevřená vinárna v centru Prahy....


 

Sushi Time
Již od října otevřená třetí pobočka konceptu Sushi Time. Nové bistro pro hladové strávníky syrových ryb hledejte na Andělu.

 

Sushi Time

Sushitime přináší zážitkovou gastronomii do každodenního života....


 

Story restaurant
Nová zastávka pro všechny, kdo občas zajedou na Petřiny. V nabídce sezónní menu, lokální minipivovary a domácí pražená káva. 

 

Story

...

album/News_Model_News/841/story.jpg
Story restaurant


A pokud byste chtěli ještě na poslední chvíli nabrat kondici na pořádné vánoční přejídání, zastavte se ve veřejném fitness parku. Je nově otevřený v ulici Kubíkova na Praze 8.

MAPA

 

Pokud kdykoli objevíte nějaký nový podnik v centru nebo na okraji Prahy, cokoli od nové restaurace po dětské hřiště, dejte nám prosím echo na mail lukas@citybee.cz. Díky!


[LukasRozmajzl%2813%29.jpg]

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!