Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Exkluzivní přehled: Nové kavárny, bary, bistra, restaurace i galerie

doporučujeme | 4. 11. 2014

V říjnu jsme pro vás našli v pražských ulicích celkem 21 nových podniků. A že to je mimořádně pestrá kolekce! Na své si tentokrát přijdou pivaři, vinaři, skejťáci, umělci, homosexuálové, iOvce i milovníci králíků v rádiu.

Text: Lukáš Rozmajzl
Foto: archiv podniků

album/News_Model_News/806/uvodni.jpg

 

Pro milovníky Francie
Jean-Charles Berger se snaží v Dejvicích vybudovat malou Paříž. Je otcem i šéfkuchařem bistra á Table!, což v překladu znamená "Ke stolu!" a kde nabízí jídla podle originálních francouzských receptur od nekomplikovaných chutí k delikatesám. Zajít můžete na snídani, stejně jako na sklenku vína po práci.
Do příštích dnů plánují takřka povinnou ochutnávku Beaujolais nouveau 2014 nebo dva dny s ústřicemi, které si podnik nechá dovézt přímo z Bretaně.

 

á Table!

Nové místo pro milovníky francouzské gastronomie....


 

Pro kočkomily
Když spojíte kočky a kafe, vznikne "kočkafé". V říjnu na Žižkově otevřeli první kavárnu, kde vám ke kafi naservírují nejen zákusek, ale i nějakého toho čtyřnohého miláčka. Jsou zde umístěni chovanci kočičích útulků, které si můžete klidně hladit.
Nabídka občerstvení (pro lidi) by se měla brzy rozšířit, stejně jako nabídka akcí. V plánu je spustit minibazar, jehož výtěžek by putoval právě na pomoc opuštěným kočkám. Mňau.

 

Kočkafé Freya

Kavárna s přítomností kočiček....

album/News_Model_News/806/kocicka.jpg
Kočkafé Frey
 

Pro kafomilce s dětmi
Kavárna, kterou budou milovat i vaše ratolesti. Králík v rádiu totiž věnoval velkou část svého interiéru právě dětem coby hernu s retro hračkami. Neustále a zdarma je k dispozici chůva, jež nad nimi dohlíží. Eventuálně je možné tu nechat dítě i krátkodobě pohlídat za 100 korun na hodinu. "Večer dětem promítáme večerníček na staré retro promítačce," láká Antonína Štefanová.
Dále můžete vyrazit na výtvarné workshopy, módní přehlídku nebo předvánoční bazárek. A to nejlepší na konec - Králík v rádiu není pouze smyšlený název, králík jménem Znělka v kavárně opravdu dupe, v domečku vyrobeném z rádia značky Tesla.

 

Králík v rádiu

Rodinná kavárna & restaurace. Vy jíte, my hlídáme!...


 

Pro milovníky umění
Požádali jsme, aby nám Nová galerie vysvětlila, v čem je unikátní. Zde odpověď:
"Nová galerie - malířství...sochařsví...art...novou...jasnou... ambiciozní...výzva nápad touha obchod...komunikace....sdílení...slovo hudba jídlo zmar...mládí vpřed ale také prostředku klek a stáří hel... labuť...kachna...husa...liška a orel...dobrá káva...sem tam zákusek koláč kiš...voda...pivo...víno...džus... startujeme společnou a budeme možná pokračovat další společnou v lednu možná samostatnou a vypadá to na deset jedenáct výstav do roka...oslovíme různé generace...vytvořit místo klidu, světla, nechci říct lásky...paní ředitelka svítí...nadšení má...zázemí též...jest ovšem pravdou že zázemí má každý dříve či později za zemí...pro začátek pár slov už asi stačí..."
Ve čtvrtek 27. listopadu bude vernisáž nové výstavy. Vystavuje Véla a Polach.

 

Nová galerie

Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností.....

album/News_Model_News/806/NovagalerieMartinMainerobrazy(5).jpg
Nová galerie

 

Pro alternativní umělce
Na ostrově Štvanice stál dlouhou dobu opuštěný objekt. Před roky se ho chopil divadelní soubor Tygr v tísni a uvedl zde jeden z hitů loňského podzimu - představení Golem - a letos na jaře v repríze. Umělecký soubor ve spolupráci s Geisslers Hofcomoedianten se rozhodly objekt zpřístupnit ještě více veřejnosti. Krom standardního baru máte možnost zhlédnout uvnitř vily divadelní představení, koncerty nebo workshopy.

 

VILA Štvanice

Kulturně-divadelní prostor....


 

Pro skejťáky
Poblíž Stalina na Letné se otevřela nová hala pro skateboarding. Je krytá, takže po prkýnkách můžete jezdit celoročně. A pokud ještě neumíte frontside-kickflip-ollie, přihlašte se do jejich školy skateboardingu, začíná teď v listopadu. V sobotu můžete do parku zajít na Roztoč Fest. "Budou probíhat fire workshopy, večer Fire Gala Show a koncert kapely WOSA," popisuje Kristýna Těšínská.

 

Sketa Freestyle Park - dočasně uzavřeno

Projekt krytého Freestyle parku v Praze....

album/News_Model_News/806/sketafreestylepark2.jpg
Sketa Freestyle Park
 

Pro pivní znalce
Pokud máte rádi Pivotéku, budete rádi chodit i do Beergeek Baru, který preferuje točená piva. "Chyběl nám v Praze takovej moderní beer bar, kterých je spoustu v severních zemích," vysvětluje Olga Romanová. Na 15 pípách čepují piva z českých minipivovarů a na dalších 15 pípách piva ze zahraničních minipivovarů. V listopadu můžete ochutnat třeba Dánsko, Španělsko nebo Nizozemí. 

 

Beergeek Bar

To nejlepší z pivního světa....


 

Pro pivaře
Říjen byl obecně velmi úrodným měsícem pro všechny, kdo holdují pivnímu moku. Krom Beergeek Baru můžete na jedno nebo víc vyrazit i do nového Vinohradského pivovaru, který má ambici stát se největším malým pivovarem v metropoli. Další novinkou je pak Kozlovna pár bloků od Holešovické tržnice. 

 

Vinohradský pivovar

Obnovujeme tradici vaření piva na Vinohradech....


 

Holešovická Kozlovna

Tankové pivo, skvělá jídla, nový interiér a velká zahrádka....

album/News_Model_News/806/kozlovna.jpg
Kozlovna
 

Pro ty, co chtějí kvalitní drink
Nový pražský podnik magazín Forbes překřtil na "londýnský bar uprostřed Prahy". Výjimečné je také trio majitelů: reklamní režisér Ivan Zachariáš, architekt Vít Máslo a bývalý ředitel Českých drah Petr Žaluda.
"Pražské barové scéně se snažíme dominovat prémiovými destiláty, koktejly, Champagne a vínem v prostorách s atmosférou old fashioned baru," popisují svůj podnik umístěný nedaleko Haštalského náměstí. Kapacita baru je omezena asi na 50 lidí, takže především pro ty, kdo hledají soukromí.

 

Public Interest

Premiové destiláty, koktejly, Champagne a víno v prostorách s atmosférou old...


 

Pro vinaře 
Svatou gurmánskou dvojici pivo a koktejly je možné doplnit ještě slastí pro všechny vinaře. Nově otevřenou vinárnu Jam's Soul najdete u stanice metra Želivského. Je to zároveň kamenná prodejna a výdejna věcí objednaných z internetu.

 

Jam´s soul

Wine shop v rytmu designu....

album/News_Model_News/806/jamssoul2.jpg
Jam's Soul

 

Pro jablíčkáře
Nejprve opakování cizích slovíček - "cider" je zkvašený jablečný mošt, vlastně jablečné víno. Incider pak první pražský bar, který se na tento trendy nápoj zaměřuje. "Aktuálně máme tři čepované cidery a přes 20 druhů lahvových. Sortiment pochází z Česka, Anglie a Francie. V nabídce najdete také jablečné mošty s příchutí i jednoodrůdové," přibližuje Václav Synáček s tím, že k nim můžete přijít třeba na slepé ochutnávání nových druhů.


Pro hamburgeráře
Nový cíl pro milovníky burgerů se rozsvítil v Holešovicích. Na talíř dostanete výhradně produkty od domácích chovatelů - hovězí maso je ze skotu "česká stračena", vepřové maso běhalo jako přeštičtí čuníci a dodavatelem kuřecího je farma Jana Berana. Provozovatelé plánují, že už brzy byste si nějaký ten "masový zákusek" mohli objednat s rozvozem po Holešovicích zdarma, včetně poledních meníček za zvýhodněné ceny.

 

Moto Burger

Jsme restaurace zaměřená na ty nejlepší hamburgery! Záleží nám na tom co jíte!...

album/News_Model_News/806/motoburger2.jpg
Moto Burger

 

Pro Applisty
Apple není pouze výrobce spotřební elektroniky, ale firma udávající životní styl. Pokud vyznáváte toto postmoderní "náboženství", běžte se poklonit do nové Mekky na Můstek. V říjnu zde otevřela prodejna iWant, což je Apple Premium Reseller.
"Samotná prodejna je chrámem. Chrámem designu, technologie, kvality a pozitivní energie," napsali nám její zástupci. Zkrátka iWant nabízí kompletní portfolio iVěcí (občas se slevami) a příslušenství a zároveň pořádá i semináře, které dodají tipy a triky, jak s iPady nebo iPhony co nejlépe pracovat.

 

iWant Můstek

Jsme experty na značku Apple a vše od této značky také najdete v našich prodejnách....


 

Pro gurmány
V malém domečku v centru Prahy skrývá se malá gastronomická perla - luxusní restaurace a vinný bar Grand Cru, který vedou šéfkuchař Jan Punčochář a someliér Jakub Přibyl. Servírují i domácí, pomalu uzené klobásky či zauzené sýry z vlastní udírny, k tomu takřka 1300 vín z celého světa. Ochutnat podnik můžete již dnes (úterý 4. listopadu), kdy pořádají den otevřených dveří, případně při dalším dílu degustačního seriálu Cesta kolem vinic.

 

Grand Cru

Příjemný vinný bar a restaurace v centru Prahy....

album/News_Model_News/806/GRANDCRU5.jpg
Grand Cru
 

Pro kavárníky za školou
Všichni studenti Fakulty sociálních věd to již jistě vědí, pro vás ostatní hlásáme - na skok od Národního divadla byla otevřena nová malá studentská kavárna. Krom kávy, nabízí i občerstvení, většinu vegetarian nebo vegan friendly. Zároveň servírují i pestré kulturní menu: budou promítat film od vítěze Ceny Jindřícha Chalupeckého Marka Thera a připravují i speciální program k oslavám 25. výročí sametové revoluce a "opilosti svobodou" i následného "střízlivění".

 

Na Hollaru

Na Hollaru je multifunkční prostor s kavárnou na Fakultě sociálních věd Univerzity...


 

Pro kavárníky po škole
Po pobočce v centru v Jungmannově ulici je tu nová provozovna Home Kitchen v holešovické Maríně. Prostoru dominuje přiznaná kuchyně a bar, takže hosté vidí personálu pod ruce, jak jídlo a pití připravují. Zajít můžete na výborné kafe nebo víkendové brunche.

 

Home Kitchen - Holešovice

Místo, kde se budete cítit jako doma....

album/News_Model_News/806/homekitchen1.jpg
Home Kitchen


Pro hladové biolidi
A ještě jedna pozvánka do Holešovic. Svůj restaurační předvoj sem totiž umístil Dědkův mlýn, podnik ležící asi 25 kilometrů na západ od Prahy. V metropoli nabízí jednoduché a zdravé menu z domácích surovin. Otevřeno mají zatím pouze v pracovní dny.
"Celý koncept by měl být kvalitativním pokračováním Monarchu Na Perštýně s tím rozdílem, že zde vaříme i teplá jídla," dodává Milan Gojda.


 

Pro hladové rockery
Hudební bar a restaurace v jednom, přesto dvoupatrovém objektu. Pokud si doma pouštíte FajnRock TV, pak se tu budete cítit doslova jako doma. Přesný program akcí na listopad ještě není definitivní, ale Jaroslav Sládeček jménem provozovatele podniku slibuje pěknou řádku akustických koncertů každý den vždy od středy do soboty.

 

Slušnej kanál

Bar a restaurace pro ROCKERY a všechny příznivce kvalitního jídla i pití ROCK, MOK A...

album/News_Model_News/806/slusnejkanal.jpg
Slušnej kanál
 

Pro stále hladové strávníky
Hladové krky mohou útěchu najít rovněž v novém take-away bistru Woker, které podstatnou část svého zaměření čerpá z asijské kuchyně a proslavené pánve Wok na vaření prakticky všeho. K dostání jsou zde jídla thajská, vietnamská nebo z japonské kuchyně.

 

Woker

Nové take-away bistro inspirované ulicemi Asie!...


 

Pro homosexuály
Poprvé do našeho přehledu pronikl i podnik, který cílí výhradně na homosexuální zákazníky. Farrango CLUB najdete na Vinohradské třídě. Pořádá různé doplňkové akce - o minulém víkendu halloweenský maraton, příští týden je na programu Latin Lounge.

 

Farrango CLUB

Café & Lifestyle Farrango je Asijská fusion Lounge. Gay bar....


 

MAPA


Pokud kdykoli objevíte nějaký nový podnik v centru nebo na okraji Prahy, cokoli od nové restaurace po dětské hřiště, dejte nám prosím echo na mail lukas@citybee.cz. Díky!

[LukasRozmajzl%2812%29.jpg]

 

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Mnohá vinobraní byla sice kvůli vy-víte-komu letos zrušena, ale pořád je kam vyrazit. Našli jsme pro vás hned devět míst v Praze, kde bude k ochutnání nejen výběr z bobulí.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!