Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10 týdne: Architecture Week, Fresh Film Fest i Pharrell Williams

doporučujeme | 14. 9. 2014

Zajímá vás, čím bude žít tento týden Praha? My říkáme, že architekturou, novým cirkusem, filmy mladých tvůrců, slavnostmi, hudbou i pojídáním medu!

archi2.jpg
Architecture Week

 

Pondělí 15. 9.
Je-li architektura vašemu srdci blízká, určitě se vydejte do Jiřského kláštera na Pražském hradě, na ČVUT nebo Institutu Cervantes na festival Architecture Week. Čeká vás hned 16 výstav, 13 přednášek českých i zahraničních hvězdných architektů i procházky po Praze.

 

Architecture Week 2014

Czech Architecture Week

15.09. - 12.10.


 

Úterý 16. 9.
Další z cirkusových kabaretů Cirqueonu se blíží. Tentokrát se odehraje pod širákem v celkem novém kulturním bodě Prahy - Přístavu 18600 v Karlíně. Jedinečné je místní táborákové menu – vlastnoručně opečený buřt na ohni.

 

CIRQUEON CABARET | nový cirkus

Přístav 18600

16.09. 19:00


 

Středa 17. 9.
Jedenáctý ročník Fresh Film Festu proběhne na čtyřech místech, mimo jiné v kinech Světozor a Bio Oko, a doprovodný program si užijete na (A)VOID Floating Gallery. Soutěžní festival se specializuje hlavně na mladé tvůrce a uvede desítky filmů, které domácí publiku ještě nevidělo. 

 

Fresh Film Fest 2014

Fresh Films s.r.o.

17.09. - 21.09.

Do O2 areny se chystá světová superstar, co nosí zvláštní klobouky, vypadá na dvacet a běžně vystupuje třeba s Justinem Timberlakem - Pharrell Williams. Vstupenky sežene od 990 korun.

 

Pharrell Williams

Live Nation

17.09. 20:00


 

Čtvrtek 18. 9.
Festival je posledním ročníkem sedmiletého cyklu hledání významu lokální kultury pro život v okrajových částech Prahy. Přes street art, sousedství, současné umění periferie, komunitní divadlo, architektonické intervence ve veřejném prostoru ukončuje festival svou misi na Černém Mostě.

 

Festival Street for Art

Praha 14 kulturní

18.09. - 24.09.

Výroční 20. MashUp bude trochu jiný. Těšte se na vytuněný program, speciální drinky, hudbu a hlavně kolaudačku zrekonstruovaných prostor druhého patra a přičichnutí k novému nábytku.

 

Hub MashUp Vol 20: kulatiny s kolaudačkou

Impact Hub Praha

18.09. 19:30


 

Pátek 19. 9.
Zásoby skvělého medu na celou zimu si můžete nakoupit v pátek na Farmářském tržišti Jiřák. Své výrobky tu nabídne více než 20 včelařů. Velké potěší koncerty a malé pohádky i výtvarné dílny.

 

Podzimní dny českého medu na Jiřáku

Trhy na Jiřáku

19.09. 08:00

Containall přivítá přehlídku mladé architektury - Pokoje III. Mladým architektům bude v rámci deset dní trvající výstavy dána možnost prezentovat svoji tvorbu v nevyužívaném paláci v Cihelné ulici. Součástí budou i workshopy a vystoupení předních pražskýh DJs.

 

Pokoje

Containall

19.09. - 28.09.


 

Pro uctívače retra
Není tomu tak dávno, kdy lidi neměli v uších pecky, ale poslouchali muziku z vinylu a na nohách nosili tenisky. Jestli rádi na ty doby vzpomínáte, zamiřte na Letnou do podniku Garage store a Sneaker Barber. V sobotu tu navíc v rámci Zažít město jinak tu budou koncerty i dětská kreativní dílna.

 

Garage store

Obchod s vinyly, vintage hifi a teniskami....


 

Kam na drink
Nový bar v Žitné ulici staví jednak na atmosféře celého podniku, včetně piána pro živou muziku, a pak také na unikátních koktejlech. Ochutnejte třeba Painkiller nebo Raspi Moccatini. Třeba po jejich požití přijdete na kloub tomu, proč se bar jmenuje Blah Blah…?

 

Blah Blah Bar

Nově otevřený bar v centru Prahy s neobyčejnou atmosférou a netradiční nabídkou...


 

přehled článků

Jděte si zabruslit! Jestli ještě nevíte, kde se letos v metropoli bruslí, mrkněte na náš velký přehled 16 venkovních kluzišť a běžte se klouzat – v centru, na střeše, na Letné, zadarmo, v noci, s dětmi...

Poradíme vám, jak vrátit figuru a finance do kondice a ještě se u toho pobavit, vzdělat či si odpočinout. Zadarmo si v lednu můžete zabruslit, zajít na návštěvu do muzeí a galerií. Nebo na několik koncertů...

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...