Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Staříci z Hollywoodu soupeří s českou pohádkou

doporučujeme | 14. 8. 2014

Multižánrových čtrnáct dní čeká na pravidelné návštěvníky kin: pohádka, akční film, psychologické drama, komedie, horor i zapomenutý film noir. Zkuste navštívit alespoň dva a konečně se rozhodnout, kterou emoci máte v kině raději – smích, nebo napětí?

Připravuje: Lucie Šimůnková

[filmy/tri-bratri-1.jpg]

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry 14. srpna: Expendables: Postradatelní 3,  Hráč, Chlapectví, Tři bratři, Zázraky, Gottland

V úterý jsme se probudili se smutnou zprávou – jeden z největších komiků a nejlepších herců zemřel. Jedním z posledních dokončených filmů Robina Williamse tak patrně bude třetí pokračování Noci v muzeu, kde si zahrál amerického prezidenta Teddyho Rooselvelta. První trailer byl shodou okolností uveden minulý týden a můžete se na něj podívat na konci článku. Premiéra je plánována na prosinec.

 A nyní na veselejší notu. Tři bratři, tak se jmenuje nová pohádka z dílny Svěrák-Uhlíř-Svěrák, ve které uvidíte výkvět české popmusic (Dyk, Klus) a řadu oblíbených herců. Film má velmi pozitivní ohlasy a tak mu určitě odpusťe, že nepřichází o Vánocích, jak se na pohádku sluší a patří. Na téma chlapeckého dospívání ještě jednou – jedinečný projekt režiséra Richarda Linklatera pod názvem Chlapectví právě přichází do kin. Linklater ho natáčel se stejným hereckým obsazením celých 12 let, aby ukázal reálné dospívání hlavního hrdiny. Tomu se říká trpělivost.

Naprostým opakem dospívání je další premiéra tohoto týden: pánská jízda hollywoodské herecké elity Expendables: Postradatelní 3. Jména jako Stallone, Snipes, Lundgren, Gibson, Ford a Schwarzenegger soutěží o to, kdo dřív dostane infarkt a kdo přitom vysekne drsnější hlášku. Bohužel už to není taková zábava jako v prvním díle. Užít si je nicméně můžete třeba v letním kině Regina v Karlíně. 

[filmy/The_Teenage_Mutant_Ninja_Turtles_Based_on_Pic.jpg]


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry 21. srpna: Sex Tape, Želvy Ninja

Než byl uveden první trailer, očekávaly se Želvy Ninja s velkým nadšením a předpovídal se jim jasný kasovní uspěch. Kdo by si nepamatoval kreslený seriál a komiksy o želvácích, kteří se jmenují podle italských mistrů výtvarného umění a nejvíc milují pizzu? No a pak jsme tady viděli ty jejich nosy... Ostatně, ani druhý společný film Cameron Diaz a Jasona Segela si nevysloužil příliš pochvalné recenze. Sex Tape měla poměrně originální zápletku co-by-kdyby, kterou však (zdá se) nedokázala využít. 

A protože 21. srpen je na premiéry velmi chudý, musíte si zpravit chuť na festivalu mimo Prahu. Naštěstí stačí popojet jen kousek – na hrad Křivoklát, kde se odehrává druhý ročník Noir Film Festivalu. Doporučujeme sekce Billy Wilder, Animovaný Noir a Československý noir. A určitě si vyberte film, který se bude promítat na nádvoří hradu – atmosféra bude neopakovatelná.

U filmové historie zůstaneme: Výletní kino Smíchov uvede trojici filmů Stanleyeho Kubricka, který už patří k letním evergreenům (vloni ho promítali v houseboatu U Bukanýra). Zajděte třeba hned v neděli na klasický horor Osvícení. Pokud jste jeho fanoušky, určitě vás bude zajímat, že nedávno v češtině vyšlo jeho knižní pokračování pod názvem Doktor Spánek. Známým faktem je, že autor předlohy Stephen King nemohl Kubrickovi pro jeho adaptaci přijít na jméno. Můžete si tak sami zhodnotit, čí verze je vám bližší.


filmy/NewImage.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg
 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!