Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Oslavte půlku prázdnin se Strážci galaxie a Lucy

doporučujeme | 31. 7. 2014

Červenec a s ním i polovina prázdnin je pryč. Nemusíte si ale zoufat, protože co do filmových premiér, to nejlepší nás teprve čeká. Následují dva týdny nabité akcí i romantikou, projekcemi v letních kinech i filmovými přehlídkami. Prostě taková kina, jaké máme nejraději. 

Připravuje: Lucie Šimůnková

 

filmy/Meet-The-Guardians-of-the-Galaxy.jpg


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry 31. července: Strážci Galaxie, Parádně pokecal, Ostře sledované vlaky, Očista: Anarchie, Lea a Darija, Je muž, který je vysoký, šťastný?

Na Strážce Galaxie se těšíme celé léto a z šesti trailerů víme proč – čeká nás parádní letní blockbuster bez nutnosti zapojení mozkové kapacity. Navíc s Bradley Cooperem v roli mývala! Premiéru má i pokračování hororu Očista, rozvíjející původní zápletku o společnost, která se v zájmu míru jednou za rok mění v bitevní pole. Prostě takový den, kdy si můžete do něčeho (někoho) kopnout a nic se vám nestane. Možná. 

Pod názvem nového českého filmu se neskrývá obědová katastrofa v podobě ušpiněné košile, ale romantická komedie z prostředí call centra. Snímek Parádně pokecal je celovečerním debutem Tomáše Pavlíčka (režiséra ceněných krátkých a studentských filmů) a vypráví ho Václav Vydra. Snad to nebude ze všeho nejvíc připomínat Prostřeno.

Kino Aero jako jediné v Praze uvede Oficiální ozvěny 40. Letní filmové školy. Během pěti dnů (4. – 8. 8.) nabídne divákům, pro které byla cesta do Uherského Hradiště nepřekonatelná, šest snímků z různých festivalových sekcí. K vidění bude Ach, Carmelo! Carlose Saury (Španělsko), Stalo se jedné noci (Screwballové komedie) nebo drama Sobecký obr (Současný britský sociální film). Pokud dáváte přednost letním kinům, vypravte se tentokrát do Karlína – Letní kino Regina zdarma promítá Vlka z Wall Street (6.8.).
 

filmy/Screen-Shot-2014-04-04-at-12.25.43-pm.png


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry 7. srpna: V oku tornáda, Útěk z planety Země, Lucy, Kouzlo měsíčního svitu, Bezvadný den

Dámskou verzi výborného filmu Všemocný (Bradley "Mýval" Cooper) přináší do kin francouzský režisér Luc Besson. Po skvělých akčních filmech z konce 90. let (Pátý element, Taxi), Besson  nyní spíše pokulhává. Akční film Lucy se Scarlett Johansson v hlavní roli se může stát jeho jízdenkou mezi první ligu. Rozhodně vypadá skvěle. 

Tradičnější diváky zaujme nejen nový film Woodyho Allena Kouzlo měsíčního svitu, ale také snaha obnovit zašlý žánr s extrémními klimatickými jevy. Allen netradičně zasadil svoji romantickou komedii do Francie 20. let a roli hlavního milovníka přenechal Colinu Firthovi, kterému sedne přeci jen lépe než obrýlenému intelektuálovi. Akčnější povahy vyrazí na thriller V oku tornáda a zavzpomínají na doby, kdy tornáda honila oscarová herečka Helen Hunt (Twister).

Do vykoukání zásob, tak se jmenuje akce kině Atlas. Za padesát korun zde zhlédnete všechny možné i nemožné hity loňského roku a pár starších kousků. Konkurence Pražskému filmovému létu je velká a těžíme z toho my diváci. Doporučení pro letní kina je jasné: ve čtvrtek (7.8.) si rozhodně udělejte výlet na Zbraslav. Letní kino Kamínka uvede projekci filmu Kráska v nesnázích s koncertem herce a zpěváka Jiřího Schmitzera.
 


 

filmy/opice.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg

 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!