Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

TOP5: koncerty a vědou nadupaný týden začíná!

doporučujeme | 3. 11. 2013

První listopadový týden se nese ve znamení koncertů, a to těch klubových až po halové, kde vystupují ty největší hvězdy světové popmusic, a také vědy a techniky !

Týden vědy a techniky

Celý týden, celá ČR
%C4%8Dl%C3%A1nky2/otto_1381866788.jpg
Týden, který má přiblížit vědu nejen ostříleným vědátorům, ale i těm, kteří se o ni příliš nezajímají. Věda a technika nejsou jen vzorečky, rovnice, stroje nebo atomy a molekuly. A rozhodně to není žádná nuda. Během týdne budou po celé republice probíhat interaktivní výstavy pro děti i dospělé, semináře a přednášky na různá témata – biologie, kriminalistika, historie a další. Ujít byste si neměli nechat výstavu 100 let od narození Otto Wichterleho. Českého vynálezce kontaktních čoček. Výstavu můžete navštívit v Brně a samozřejmě také v Praze, a to v Galerii Makráč na Heyrovského náměstí 2 od 7. listopadu. Uvidíte díla českých výtvarníků inspirovaná polymery a momenty z Wichterlova polymerního výzkumu. Prolínání umění a vědy!

Wohnout

Úterý, Retro Music Hall
Čtyřčlenná parta Wohnout v úterý rozskáče celé Retro! Úterní koncert má být posledním hraním s elektrickými nástroji, a to až do jara. Akustické performance mají také co do sebe, ale „hrábnutí do kytar“ je prostě „hránutí do kytar“. Fanoušci autorů nesmrtelných šlágrů jako Banány, Sej-ko-no-pí nebo Svaz českých bohémů se tak mohou těšit na skvělý zážitek. Pro rozehřátí vystoupí funky kapela Shoe Cut. Lístky za 200 korun jsou stále ještě k dispozici.

 

Velké koncerty v O2 areně

Středa a čtvrtek, O2 arena

%C4%8Dl%C3%A1nky2/Bruno.jpg

Ve středu si několikatisící dav zazpívá hity Just the Way You Are nebo If I Was Your Man společně s jejich autorem – americkým zpěvákem Bruno Marsem, který se u nás zastaví v rámci svého evropského turné. Podle fotek z Marsova oficiálního Instagramového účtu z jeho předešlých show to vypadá na velkolepou záležitost! Později bude v holešovickém klubu Mecca probíhat jediná oficiální afterparty, na kterou vás autobusy svezou zdarma přímo od arény...


%C4%8Dl%C3%A1nky2/Nickelback.jpgHned druhý den totiž na stejném místě vystoupí kanadská kapela Nickelback, jejíž písničky zná nad každý! Možná proto, že všechny znějí podobně, jak někteří kritici trefně poznamenávají, ale také proto, že ty nejznámější hitovky hrají snad všechna rádia. Každopádně to bude velká událost a zážitek, halová akce plná zpívajících fanoušků a libých tónů kytar a hlasu zpěváka Chada Kroegera. 

Na oba koncerty jsou stále ještě volné vstupenky, jejich zásoby se ale tenčí velmi rychle.

Všechen sex mého života

Středa, Nová scéna Národního divadla
Zcela ojedinělý projekt, který vznikl v koprodukci německého Oldenburgu a Prahy přivítá diváky ve středu na Nové scéně. Pod taktovkou režiséra Darrena O'Donnella a spolurežiséra Konstantina Bocka se rozpovídají obyvatelé Prahy a Oldenburgu starší 65 let o svém milostném životě. Diváci tak budou mít jedinečnou možnost poslechnout si zážitky, zkušenosti a také emoce těchto lidí za celý jejich život. Jak citují sami organizátoři akce: „Projekt připomíná, že nejstarší generace je nejenom zdrojem bohatých životních zkušeností, ale i inspirace. Má stále co nabídnout, co předat a o co se podělit.“ K porozumění obou jazyků budou sloužit dvoujazyčné titulky.

Yellowcard

Čtvrtek, Roxy
Pop-punk-rocková formace, kterou bývalí i současní fanoušci tohoto žánru nemohou neznat, se ve čtvrtek zastaví v Roxy ! Pětičlenná kapela z Floridy slaví svým turné Ocean Avenue Acoustic deset let od vydání jejich stejnojmenného, průlomového alba. Koncert zahájí akustickými verzemi všech písní z alba Ocean Avenue a na závěr pak přidají už elektricky ty největší hymny z jejich tvorby. Skupinu, jejíž zvuk originálně obohacují housle, doprovodí švédská pětice Like Torches. Ve stejný den vystupují i Nickelback – co si jen vybrat…

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!