Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Rozlučte se s létem stylově, přivítejte podzim (a Kajínka)

doporučujeme | 18. 9. 2017

Tenhle týden bude plný překvapení. Podzim nezačne 21. září (tak jak nás to učili ve škole), ale až 22. září. Pražské věže i sokolovny budou otevřeny i v noci, ve Stromovce se potkáte s netopýry a ve vlacích se spisovateli. Největším překvapením ale bude, až uvidíte, jaké fronty se stojí před knihkupectvím na Kajínkův podpis. 

buchty.jpgFoto: Zahájení sezóny Komunitní zahrady Vidimova 


Rozlučka s létem

Pozor, tento týden máte poslední šanci užít si léto. Až v plavkách a se zmrzlinou v ruce oběhnete koupálka a pár letních kin, zajděte na konci týdne na některou z rozlučkových párty. Na Střeláku se chystá poslední hudební Headliner Ponton a hudba bude znít i na nádvoří kláštera sv. Anežky České. V Komunitní zahradě Vidimova pořádají zahradní slavnost.

 

Headliner 10th Ponton

Střelecký ostrov

19.09. 18:30headliner.jpg
 

Kam v novém týdnu zajít, když...

A)    bude venku hezky
Tisíc schodů a tisíc zážitků si pro vás nachystala celovečerní hra Pražské věže. Vystoupáte na Novoměstskou radnici, Prašnou bránu i na věž zvonice na Pankráci. Kdo radši než do schodů šlape po rovince, toho zveme na netopýry do Stromovky, a kdo chce šlapat do pedálů, ten musí na cyklojízdu.

 

Noční pražské věže

Pražské věže

18.09. 18:00


 

Za pražskými netopýry

Lesy hl. m. Prahy

20.09. 18:00


Noční pražské věže
Foto: David Tesař
 

B)    bude venku hnusně
Ucítíte-li ve vzduchu vůni deště, můžete zalézt někam, kde to kdysi taky krásně „vonívalo“ – do bývalé Octárny, kde se teď cvičí jóga. Několik míst v Praze zaplaví festival plný alternativy s názvem ...příští vlna/next wave... , ve vlacích se bude číst a v sokolovnách hrát (divadlo) i soutěžit. 

 

Podzimní jóga v Octárně

Octárna Holešovice

18.09. 18:00


 

Festival příští vlna

Next wave

19.09. - 01.10.


 

Festival autorského Čtení ve vlaku

Festival autorského Čtení ve vlaku

18.09. - 21.09.


 

Noc Sokoloven 2017

Česká obec sokolská

22.09. 19:00

cteni.jpg
 

Damska obuv Bullboxer
 

BONUS: Nejšílenější akce týdne

Nejšílenější akcí tohoto týdne (a možná i celého roku 2017) vyhlašujeme autogramiádu Jiřího Kajínka k jeho staré knize Můj život bez mříží (vyšla v roce 2014, nové jsou v ní jenom fotky). Už chybí jen to, aby každý, kdo přijde v zeleném tílku, dostal výtisk zdarma...

 

Autogramiáda s Jiřím Kajínkem ke knize – Můj život bez mříží

Knihy Dobrovský - Václavské náměstí

20.09. 17:00

Nové podniky, které tento týden otevřou

 

Otevření Bistro 8 Vinohrady

Bistro 8 Vinohrady

18.09. 16:00


 

Den otevření WRAP & ROLL -Vietnamského jídla

WRAP & ROLL - Vietnamské speciality

18.09. 10:00 

Grand opening Mionší

Mionší

22.09. 17:00

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!