Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Rozlučte se s létem stylově, přivítejte podzim (a Kajínka)

doporučujeme | 18. 9. 2017

Tenhle týden bude plný překvapení. Podzim nezačne 21. září (tak jak nás to učili ve škole), ale až 22. září. Pražské věže i sokolovny budou otevřeny i v noci, ve Stromovce se potkáte s netopýry a ve vlacích se spisovateli. Největším překvapením ale bude, až uvidíte, jaké fronty se stojí před knihkupectvím na Kajínkův podpis. 

buchty.jpgFoto: Zahájení sezóny Komunitní zahrady Vidimova 


Rozlučka s létem

Pozor, tento týden máte poslední šanci užít si léto. Až v plavkách a se zmrzlinou v ruce oběhnete koupálka a pár letních kin, zajděte na konci týdne na některou z rozlučkových párty. Na Střeláku se chystá poslední hudební Headliner Ponton a hudba bude znít i na nádvoří kláštera sv. Anežky České. V Komunitní zahradě Vidimova pořádají zahradní slavnost.

 

Headliner 10th Ponton

Střelecký ostrov

19.09. 18:30headliner.jpg
 

Kam v novém týdnu zajít, když...

A)    bude venku hezky
Tisíc schodů a tisíc zážitků si pro vás nachystala celovečerní hra Pražské věže. Vystoupáte na Novoměstskou radnici, Prašnou bránu i na věž zvonice na Pankráci. Kdo radši než do schodů šlape po rovince, toho zveme na netopýry do Stromovky, a kdo chce šlapat do pedálů, ten musí na cyklojízdu.

 

Noční pražské věže

Pražské věže

18.09. 18:00


 

Za pražskými netopýry

Lesy hl. m. Prahy

20.09. 18:00


Noční pražské věže
Foto: David Tesař
 

B)    bude venku hnusně
Ucítíte-li ve vzduchu vůni deště, můžete zalézt někam, kde to kdysi taky krásně „vonívalo“ – do bývalé Octárny, kde se teď cvičí jóga. Několik míst v Praze zaplaví festival plný alternativy s názvem ...příští vlna/next wave... , ve vlacích se bude číst a v sokolovnách hrát (divadlo) i soutěžit. 

 

Podzimní jóga v Octárně

Octárna Holešovice

18.09. 18:00


 

Festival příští vlna

Next wave

19.09. - 01.10.


 

Festival autorského Čtení ve vlaku

Festival autorského Čtení ve vlaku

18.09. - 21.09.


 

Noc Sokoloven 2017

Česká obec sokolská

22.09. 19:00

cteni.jpg
 

Damska obuv Bullboxer
 

BONUS: Nejšílenější akce týdne

Nejšílenější akcí tohoto týdne (a možná i celého roku 2017) vyhlašujeme autogramiádu Jiřího Kajínka k jeho staré knize Můj život bez mříží (vyšla v roce 2014, nové jsou v ní jenom fotky). Už chybí jen to, aby každý, kdo přijde v zeleném tílku, dostal výtisk zdarma...

 

Autogramiáda s Jiřím Kajínkem ke knize – Můj život bez mříží

Knihy Dobrovský - Václavské náměstí

20.09. 17:00

Nové podniky, které tento týden otevřou

 

Otevření Bistro 8 Vinohrady

Bistro 8 Vinohrady

18.09. 16:00


 

Den otevření WRAP & ROLL -Vietnamského jídla

WRAP & ROLL - Vietnamské speciality

18.09. 10:00 

Grand opening Mionší

Mionší

22.09. 17:00

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!