Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
24
listopadu

Mezinárodní festival outdoorových filmů

Outdoor Films

zpět na výpis akcí
 

Festival v kině Atlas a Lucerna zaměřený na sporty s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémní i adrenalinové.

Začátek:24. 11. 12
Konec:08. 12. 12
Čas:17:30 - 22:00
Kategorie: kultura|kina, sport| ostatní

 

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídkou outdoorových filmů, za 9 let své působnosti se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým putovním festivalem na světě a největším filmovým putovním festivalem v České republice. Vždyť v roce 2011 putoval 26 městy v ČR a na Slovensku. Festival je zaměřený na sporty s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.
Filmy nás zavádějí do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kde se běžný "smrtelník" nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině.
 
Festival má 4 kategorie:
A. dobrodružný a extrémní sportovní film – sporty v přírodě (mimo horolezectví), lyžování, extrémní lyžování, horská kola, paragliding atd.
B. horolezecký a horský film – horolezecké sporty, expediční lezení, lezení v ledu, polární expedice, horská krajina, člověk a hory
C. dobrodružné vodní sportovní filmy – rafting, vodácké sporty, kajaking, kanoistika, jachting, potápění, surfing, dálkové plavání atd.
D. cestopisný film (filmy výhradně cestopisného charakteru nezařazené do kategoríí A, B, C)

Praha – kino Atlas: 24. 11 - 2. 12
       Praha – kino Lucerna: 3. - 8. 12
Program naleznete zde!
Outdoor Films
Tel: 596620500
Sokolovská 371/1
Praha 8
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: